Preview 30.kolo

Indiáni vykopali válečnou sekeru, blíží se derby!

Plzeň – Extraliga letí jako vítr a máme zde již třetí letošní západočeské derby! Oba celky se nacházejí na zcela opačných pólech tabulky, ovšem utkání jako již tradičně slibuje skvělou podívanou se zajímavou zápletkou!

HC ENERGIE KARLOVY VARY
HC ŠKODA PLZEŇ

KV Arena, Karlovy Vary
9. prosince 2012
30. kolo hokejové Tipsport extraligy

Energie minulý ročník od začátku sezóny tápala, než sehrála duel s Plzní, měla na svém kontě z pěti kol pouhé tři body. A další si ani v prvním Západočeské derby nepřipsala. Hosté sice v poslední dvacetiminutovce vsítili dvě branky, jenže to indiáni také, úvodní vzájemný zápas tak vyhráli modrobílí 6:2. To odveta v lázeňském městě byla vyrovnanější, v závěru byli šťastnější domácí, kteří uhájili své území před nájezdem indiánského kmene a vyválčili cenné tři body za výhru v poměru 4:3. Třetí derby ovládl opět domácí tým. Modrobílí vedli po pěti minutách hry 2:0, ovšem ve třinácté minutě již měli navrch hosté. Vše musel rozseknout až v závěrečné třetině Kinrade. A můj dům – můj hrad platilo i pro lednový duel, když Energie slavila 3:2. Nic se nezměnilo ani v letošní sezóně. Doma Karlovy Vary uspěly těsně 5:4, v odvetě se již zdálo, že prokletí domácích týmů zlomí, když vedla Energie ještě ve 48. minutě o dvě branky, nakonec odlehla 2:5. Podaří se svěřencům kouče Razýma prolomit nezdary hostujícího celku a uspět v neoblíbené KV Areně?

Změny v kádru

Na neuspokojivé výsledky Energie v extralize reagovalo vedení řadou změn. Největší je asi odvolání trenéra Kýhose, jehož nahradil Richard Žemlička. Odešel také Petr Gřegořek do Sparty, Math Keith do Rakouska a Roman Prošek do Kadaně na hostování. Naopak tým posílil o Andrew MacDonalda z Islanders a Michala Grmana z Bánské Bystrice. Jan Káňa z Vítkovic pomůže Západočechům do posledního ledna, Jiří Drtina z Kladna do konce sezóny.

První polovina

Podobně jako poslední roky i letos Energie okupuje spíše nižší patra extraligové tabulky. Západočeši začali sezónu třemi porážkami v řadě, první výhru slavili, podobně jako Pardubice, až v utkání s Plzní. Za celou první čtvrtinu však dokázali svěřenci kouče Kýhose zlomit již jen Litvínov, Vítkovice a Kladno a nasbírali šestnáct bodů. Dalších třináct duelů ale bylo ještě horších, získaných třináct bodů a série šesti utkání bez bodu hovoří za své. Druhá polovina základní části se jeví optimističtěji, po výhře na Spartě, dokázali Energetici smazat s Třincem tříbrankové vedení a uloupit alespoň bod, naposledy ve Zlíně neuspěli.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Energie Karlovy Vary:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 33
Počet vstřelených branek: 73
Počet inkasovaných branek: 92
Nejproduktivnější hráč: Lukáš Pech 25 (10+25)

Počet inkasovaných branek: 67
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 37 (11+26)

(2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Balaštík (Leška), 16. Veselý (Tesařík, Čajánek), 50. Veselý (Čajánek, Honejsek), 55. Zámorský (Urbanec, Leška) - 4. Zaťovič (D. Nosek, Pech).
HC Energie Karlovy Vary: Mensator (16. Závorka) - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, J. Látal - Zaťovič, Pech, Bicek - Pohl, Vachovec, Košťál - Skladaný, Skuhravý, Zucker - T. Káňa, J. Heřman, Doležal.

HC Škoda Plzeň 1
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3
(0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 38. Kašpařík (Kovář, Mazanec) - 22. Nosek (Hemský), 46. Krejčí (Hemský), 60. Bartek (Hemský, Krejčí).
HC Škoda Plzeň: Mazanec - Marušák, St. Pierre, D. Růžička, Boháč, Mozík, Frolo - Kratěna, Kovář, Pletka - Gulaš, Straka, Johnson - Petruška, Lev, Havlíček - Hollweg, Kašpařík, Dvořák.