Plzeň – Extraligová jízda nabírá po reprezentační pauze opět svou rychlost, po středečním duelu vyrážejí indiáni již v pátek do Olomouce!

HC ŠKODA PLZEŇ

Zimní stadion Olomouc, Olomouc
11. listopadu 2016
19. kolo hokejové Tipsport extraligy

Předloni první vzájemný duel po dlouhé řadě let viděla Plzeň a nováček extraligy indiány dokonale zaskočil a zvítězil 5:2. Odveta se Západočechům podařila, když uspěli v prodloužení na ledě kohoutů, dva body brali i v nájezdech v HM Aréně a do třetice i v zatím posledním vzájemném měření sil, kdy branku ve hře i rozhodující v nájezdech vsítil Simon. Vloni začali lépe kohouti, kteří doma těsně uspěli 3:2. Na západě Čech pak domácí dvakrát dohnali vedení soupeře, dokonce se dostali i sami do trháku, ovšem opět zisk všech bodů si Olomoučtí zajistili třemi góly v posledních osmi minutách hry. Pak ale již indiáni na svého soupeře vyzráli, když na jeho ledě slavili po výsledku 3:1 a doma 3:2 v nájezdech. Osud tomu tak chtěl, že se oba mančafty spolu potkaly i ve čtvrtfinále play-off. Modrobílí doma slavili dvakrát po výhrách 1:0 v prodloužení a 4:2, mečbol pak získali ve třetím utkání po kanonádě v poměru 8:1. Druhé utkání v Olomouci sice ztratili těsně 1:2, ale stejným výsledkem v pátém střetnutí potvrdili postup do semifinále před vlastním publikem. Hanáci se pomstili stylově v nové sezóně. Indiánskou vesnici vyloupili za dva body, přestože po první části prohrávali již o tři branky. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Olomouce

Hanáci zatím odehráli sedmnáct duelů a na svém kontě mají aktuálně čtyřiadvacet bodů. Dosavadní účinkování v lize se dá rozdělit do dvou polovin. V té první (devět utkání) posbírali jen tři nezdary, naopak v té druhé z osmi duelů vytěžili pouze úspěchy dva. V posledním kole, které se hrálo již třicátého října, na svém ledě skolili Karlovy Vary. Výsledkem je průběžné deváté místo.

Defenzivní pojetí kouče Venery je znát, Kohouti nastříleli prozatím devětatřicet branek, horší jsou jen Vítkovice a poslední Karlovy Vary. Naopak obrana inkasovala o jeden gól více a lépe si vedou pouze v Třinci, Liberci a opět Rideře. S těmi to čísly jde ruku v ruce i fakt, že v proměňování přesilových her si vedou hůře již jen hráči Energie, naopak v oslabení je úspěšnějších celků šest. Přesto Hanáci nasbírali spolu s Libercem shodně druhý nejvyšší počet trestných minut. Nastřílené branky umí hráči Olomouce poměrně rovnoměrně rozmělnit do všech třetin - v první se prosadili dvanáctkrát, ve druhé šestnáctkrát a v poslední devětkrát. Jedinou trefu v prodloužení zaznamenali v Plzni. Co se týče návštěvnosti, drží se Kohouti lehce pod extraligovým standartem, na jejich domácí zápasy dorazí v průměru přesně 4500 fanoušků.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Nejtrestanější hráč Nicholas Johnson - 36 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

(0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. J. Mikúš (Laš), 32. Holec (Eberle, Houdek), 39. Rác (Skladaný).
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Rašner, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Staněk, Matai – Laš, J. Knotek, Strapáč – Holec, Ostřížek, Eberle – Skladaný, J. Mikúš, Rác – Burian, Fořt.

HC Škoda Plzeň 1
PSG Zlín 3
(0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. D. Kubalík – 19. R. Vlach (Honejsek), 25. P. Holík (Bukarts), 27. Bukarts.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Frühauf, Němeček – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Kodýtek, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Johnson – Vondráček, Koreis, Hrnka – Vracovský.