Indiánky s Kladnem opět remizovaly

Plzeň - Ženy HC Plzeň 1929 sehrály před blížícím se začátkem nové sezóny další přípravné utkání a znovu proti Kladnu, loňskému medailistovi.

HC 2001 Kladno vs. HC Plzeň 1929-ženy 2:2 (1:0,0:1,1:1)

Sestava Plzně: Šmardová - Kraftová, Kunstová - Kotousová, Ciňková, Zavřelová - Vonková, Kroutilová - Havlová, Krauzová, Rozhoňová.

Po trošku nevydařeném přípravném utkání s OSC Berlin v Tachově se indiánky opět vrátily do českých vod a přijaly pozvání na odvetu s Kladnem, účastníkem TOP divize a posledním medailistou.

Stále ještě ne zcela kompletní Plzeň ale i Kladno předvedly opět poměrně slušné utkání a hosté rozhodně nedávali najevo, že by měla z družstva z vyšší soutěže nějaký přehnaný respekt.

Do utkání opět „vlétly“ indiánky s chutí a touze po slušném výsledku a bylo jen velkou chybou, že neproměnily minimum šancí, které si na Kladně vytvořily. Oba útoky poměrně často v první třetině zaměstnávaly kladenskou brankářku a škoda například horní tyčky Vonkové. Trpělivé Kladno pak pomalu získávalo pevnou půdu pod nohama a ke konci první třetiny se pomocí zkušené Knotkové ujímá vedení 1:0.

Ve druhé třetině, v její první polovině, opět indiánky zahrozily a z pěkné akce druhého útoku srovnává Ciňková. Nerozhodný výsldek svítil na světelné tabuli i o druhé přestávce. Opět škoda nevyužitých dalších šancí Plzně, zejména pak v početní převaze, kterou rozhodčí Plzni nabídli hned třikrát.

V poslední části byla hra hodně vyrovnaná a možná již řadě hráčkám, při hře jen na dvě formace, docházejí síly a v případě plzeňských Havlové a Zavřelové chybí zápasová vyhranost. Přesto se z jedné akce po střele Vonkové a závěrečné dorážce Kroutilové ujímá Plzeň vedení 2:1. Tento stav pak vydrží až do času 58,27 kdy při power-play Kladno přeci jenom srovnává po několikanásobné dorážce Knotkové, kdy již brankářka Plzně Šmardová nebyla schopná tuto střelu pokrýt. Tomuto vyrovnání ale předcházelo zaváhání Mirky Kroutilové, která nebyla schopná dopravit kotouč do prázdné kladenské branky a samotné brance a tlaku Kladna v pásmu Plzně předcházelo chybné vyhození kotouče jedné z plzeňských obránkyň.

Přesto si však indiánky za již druhou remízu s Kladnem zaslouží pochvalu a vše je jen příslibem k tomu, že kádr Plzně je pro letošní sezónu poměrně široký a vyrovnaný a tedy by měl opět útočit na horní patra tabulky Divize I. a znovu se pokusit o probojování se do TOP divize, kam určitě hráčky západočeské metropole patří.