Jakub Lev #30: Oba celky mají velkou sílu v útoku

Plzeň – Indiáni ani po dlouhé olympijské přestávce nezapomněli vítězit a po Slavii nyní uspěli i v Pardubicích, když opět padla spousta branek. „Oba celky mají sílu v útoku, hrají ofenzivně,“ vysvětluje Jakub Lev.

Kubo, jak byste zhodnotil duel s Pardubicemi?
Ofenzivní utkání z obou stran. Oba týmy hrály hlavně dopředu, jednou jsme tlačili my, jednou oni. Vždy dal jeden tým gól a druhý hned vyrovnal, nakonec se to dotáhlo do prodloužení, kde jsme využili přesilovou hru.

Čím to, že s Pardubicemi většinou padá hodně branek?
Oba celky mají sílu v útoku, hrají ofenzivně. Pak to tam vždycky napadá (úsměv).

U vaší trefy se jednalo snad o třetí dorážku, že?
Pavel vystřelil do betonu, já se snažil hned poprvé zakončit nahoru, ale obránce měl hokejku přes mojí, tak to šlo po ledě. Pak už jsem se jen snažil za každou cenu to tam někudy procpat.

Všiml jste si jak Pianov, přes kterého jste se protlačil do zakončení, následně doslova rozštípal hokejku o brankovou konstrukci? Stalo se vám také někdy něco podobného?
Já jsem to vůbec neviděl. Až v autobuse jsme si pouštěli na telefonech góly, tak jsme si toho všimli. To se ale stane každému, já jsem rád, že jí nerozlámal o mě (úsměv).

Po pauze jste se zatím vždy prosadil, našel jste nějaký tajný recept na góly?
Nevím (úsměv). My jsme se snažili všichni hodně potrénovat. To, že mi tam napadaly nějaké góly, nic neznamená. Důležité bude, až za tři zápasy vypukne play-off.

Touto výhrou jste si prakticky pojistili první čtyřku, nějaké uspokojení asi ale nehrozí, že?
Ne, naopak! Chceme všechny zápasy odehrát naplno, abychom se dobře připravili na play-off. Čím lépe je odehrajeme, tím lépe pak do vyřazovacích bojů můžeme vstoupit. Než abychom třeba třikrát prohráli a pak bychom byli rozhození. Je těžké se dostávat zpátky nahoru.

Čeká vás repríza finále, Chomutov a Mountfield…
Zlín s Hradcem jsou potencionální soupeři pro play-off, může se stát, že je dostaneme hned v prvním kole. Určitě se na ně dobře připravíme a ukážeme jim, že máme nějakou sílu, aby se nás třeba pak i trošku báli (úsměv).

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů!


Související články

Indiáni vyrážejí na perníček!

Preview

PCE - PLZ 3:4pp - První výhra v prodloužení a dva body z Pardubic

Report

Aktuálně na webu

Dorost v karanténě

Dorost potřetí v karanténě. Trenér Kořínek: Jakmile jsme se do toho vždy alespoň trochu dostali, tak nás zase vypli

Novinky ve Fanshopu

Novinky ve Fanshopu! Slevový kód STRITA11 a podpisy pro všechny

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!