Ján Sýkora #17: Byl to výborný kolektivní výkon!

Plzeň - Parádní večer za účasti televizních kamer přichystali domácím divákům indiáni, kteří po reprezentační pauze na svém ledě porazili první tým tabulky. Výrazně se pod vítězství podepsal Ján Sýkora, který vstřelil tři branky v závěrečném dějství a rozhodl tak o osudu zápasu.

Těžko si asi představit náročnějšího soupeře po reprezentační pauze, než jakým je Třinec, před středečním zápasem první tým tabulky. Plzeň se ale s nelehkým úkolem popasovala na výbornou, Oceláře zastavila a ve třetí třetině rozhodla o svém vítězství. Lví podíl na triumfu měl Ján Sýkora, který se v posledním dějství trefil třikrát během necelých deseti minut.

"Těšili jsme se, chtěli jsme vyhrát a dokázat fanouškům, že ten hokej umíme hrát. Nechtěli jsme je zklamat," prohlásil autor nejrychlejšího hattricku sezóny o důležitém zápase, prvním po výměně hlavního trenéra.

Ján Sýkora v zápase

ice-time: 14:42
střídání: 20
body: 3+1
+/-: +4
trestné minuty: 2

Do zápasu přitom hosté nevstoupili špatně, svého soupeře přestříleli a domácí tým nepůsobil příliš sebevědomě. "Samozřejmě, sílu soupeře musíte uznat, ne nadarmo byl Třinec první v tabulce. Náš výkon byl takový nemastný neslaný, každou třetinou se to ale zlepšovalo," popsal Sýkora vývoj zápasu.

Přestože vstřelil tři góly, při hodnocení zápasu působil slovenský reprezentant hodně skromně. "Myslím, že to by hlavně dobrýl kolektivní výkon. Machy (Matěj Machovský) výborně zachytal. Udělali jsme tam nějaké chyby, které mohl soupeř potrestat, ale i to štěstí dnes stálo při nás."

Podíl na vítězství však Sýkorovi nelze upřít - tři góly během necelých deseti minut třetí třetiny potvrdily výborný výkon celého týmu, jedná se navíc o nejrychlejší hattrick v této extraligové sezóně. "V deseti minutách, to nevím..." přemýšlel rychlonohý útočník, zda někdy zaznamenal tři góly v tak krátkém časovém rozpětí. "Pár hattricků se mi na Slovensku podařilo taky, ale nevím, jestli to bylo někdy tak rychle."

Plzeňský hrdina se přitom ještě několik chvil před svým třetím gólem strachoval na trestné lavici, aby Oceláři při jeho vyloučení duel nezdramatizovali. "Klidně bych to vyměnil za ten třetí gól, abych na tu trestnou nešel. Hodně mě to mrzelo a modlil jsem se, aby ten gól nedali," mohl si po zápase už v klidu oddechnout Ján Sýkora.

Hodnocení hlavního trenéra Michala Straky


Fotogalerie

Související články

Po pauze pěkně zostra! Přijíždí lídr z Třince!

Preview

PLZ - TRI 5:2 - Plzeň si vyšlápla na vedoucí Třinec, Ján Sýkora se blýskl hattrickem

Report

Aktuálně na webu

Ohlasy 4. kolo

Utkání se mi nehodnotí moc dobře, přiznává Filip Suchý

PLZ - SPA 1:5

PLZ - SPA 1:5 - Odveta se Spartou další body do tabulky nepřinesla

Sezóny tříd

Jednotlivé třídy znají rozpisy soutěží, začíná se v polovině září!

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
Rytíři Kladno