Je to hrozné zklamání, pravil po utkání v Třinci David Kvasnička

Plzeň - Šest zápasů, pět z toho bez bodu. Indiánům se před dnešním střetnutím mimo své prérie nedařilo, na ledě o pozici lídra bojujícího Třince to však vypadalo značnou část duelu na zpřetrhání nastolené tradice.

Modrobílí sice brzy inkasovali, avšak v prostřední části duel dokázali otočit a stejně jako v minulém kole v Mladé Boleslavi je dělila jediná třetina od bodového zisku. Jenže ta opět rozhodla ve prospěch soupeře, dnes navíc velmi krutě - pouhé dvě vteřiny před sirénou. „Je to hrozné zklamání. Šli jsme do poslední třetiny s vedením v zádech a nakonec dostaneme dvě vteřiny před koncem utkání rozhodující gól,“ popisuje David Kvasnička a doplňuje: „Ten puk se musí na brankovišti prostě sežrat. Nemůže se stát, že to tam takto dorazí. Zvlášť teď, když se blíží konec základní části, my se rveme o čtyřku a potřebujeme každý bod.“

„Přijeli jsme v oslabené sestavě, ale řekli jsme si, že chceme vyhrát. Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, dařilo se nám plnit, co jsme si řekli. A pak... Nechci říct smůla, měli jsme poslední třetinu zahrát lépe. Je to škoda, tohle se nesmí stávat. Musíme si tyto situace pohlídat. Není to poprvé, co jsme vedli a nemáme ani bod,“ naráží na situaci, kdy z posledních sedmi venkovních střetnutí indiáni šestkrát nebodovali, přitom v polovině případů byli k zisku minimálně bodu velmi blízko.

Že by se ale jednalo o prokletí, zase mladý obránce vyvrací: „Myslím si, že se to prostě tak sešlo. Zítra si to s trenéry musíme s klidnou hlavou rozebrat a hned se připravit na další zápas, protože nyní se hraje ob den. Navíc znovu venku, tentokrát v Karlových Varech a už chceme mimo své mantinely uspět.“

Jak již bylo řečeno, Škoda dnes nasčítala více marodů, než bylo poslední utkání zvykem, chyběli i Jan Eberle či kapitán Milan Gulaš. „Chyběl na přesilovky, neměli jsme takový ten potřebný klid. Třinec, když měl početní výhody, tak nás tam zamkl na dvě minuty a my se naopak prakticky ani nedostali do pásma. To byl větší problém,“ uzavírá autor druhé plzeňské trefy.

🚨 GÓÓÓL ŠKODOVKA! 🚨 V Třinci jdeme do vedení, dobrou pasáž zakončil naší druhou brankou ve 31. minutě DAVID KVASNIČKA,...

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne Středa 17. února 2021