Jekabs Redlihs podepsal v Plzni smlouvu na další rok

Lotyšský obránce Jekabs Redlihs si prodlouží působení v HC Lasselsberger Plzeň. Pětadvacetiletý zadák, který přišel do Plzně v lednu, podepsal s klubem smlouvu na další sezónu. Informoval o tom prezident klubu Tomáš Král. "Jsme velmi potěšeni, že Redlihs dal přednost naší nabídce před řadou dalších ze zahraničí. S jeho službami jsme byli spokojeni a o jeho působení v našem týmu jsme velmi stáli," uvedl.

Redlihs v minulosti působil v lotyšském klubu Metalurgs Liepaja, odtud v roce 2001 odešel do zámoří. Tam působil v EJHL za New York Apple Core, pak čtyři roky strávil v univerzitní soutěži NCAA v dresu Boston Terriers. V roce 2001 ho draftoval Columbus, který ho v roce 2006 poslal na farmu do Syracuse.

Redlihs přišel do Plzně 9. ledna, k angažmá mu dopomohl bývalý plzeňský hokejista Milan Tichý, který nyní působí v organizaci Blue Jackets jako skaut. Redlihs dal v základní části v Plzni ve 13 zápasech 1 gól a na 2 přihrál, v předkole play-off odehrál 4 utkání.