Jsem rád, že jsme se znovu sešli a mohli začít trénovat, těší kouče Ladislava Čiháka

Přesně jeden týden před vypuknutím extraligových bojů v nové sezóně se indiáni vrátili do přípravy. Své dojmy po návratu na trénink na ledě prozradil Ladislav Čihák, hlavní trenér plzeňského mužstva.

V minulém týdnu museli indiáni přerušit rozjetou přípravu před začátkem nového ročníku Tipsport extraligy. Tým musel nastoupit do karantény, po pauze už však modrobílí opět trénují na ledě. Pochopitelnou radost z toho měl Ladislav Čihák: „Trénink úplně dobrý nebyl, ale pocit z toho, že jsme znovu na ledě, byl příjemný. Desetidenní karanténa byla opravdu dlouhá, když vás ze dne na den zavřou, nemůžete opravdu nic. Jsem ale moc rád, že jsme se znovu sešli a mohli už začít trénovat. A že jsou kluci zdraví!“ Již během čtvrtečního živého streamu gólman Dominik Pavlát prozradil, že hokejisté Plzně trénovali během karantény alespoň v domácím prostředí. „Kluci dostávali tréninkové dávky, s hráči jsem byl v kontaktu. Každý se doma připravoval dle možností,“ doplnil kouč Čihák.

Kromě stopnutí tréninků před důležitým startem nejvyšší domácí hokejové soutěže přišli Západočeši i o možnost bojovat v semifinále letního turnaje Generali Česká Cup. „Strašně nás to mrzí! Mohli jsme před extraligou odehrát velice kvalitní zápasy s Třincem, který má velké ambice. Bohužel je to realita a my to nezměníme. Už je to za námi. Nyní se musíme hlavně soustředit na nás, abychom byli zdraví a dobře odstartovali extraligu,“ hledí dopředu Ladislav Čihák.

Hlavní plzeňský trenér rovněž prozrazuje, jak bude nyní probíhat znovuobnovená příprava na extraligu: „Odteď budeme samozřejmě trénovat každý den. Dvoufázové tréninky nebudou, ale budeme se připravovat jak na suchu, tak na ledě. V pátek extraliga začíná, sezóna bude možná trošku divoká, ale doufejme, že bude celá.“ Soutěž se skutečně rozběhne podle původního plánu, pro Plzeňany to znamená, že v úvodním kole se na domácím ledě střetnou 18. září od 17:15 proti pražské Spartě.

Desetidenní absence v tréninku pro celý tým, to je velký zásah do končící letní přípravy. Kouč Čihák však věří, že předchozí tréninky hokejisty Plzně připravily výborně. „Měli jsme dlouhou a dobrou přípravu, myslím, že kluci byli nachystaní. Když se z toho na deset dní vypadne, tak je to samozřejmě znát, ale pokud jste dobře přichystaní, tak stačí znovu jen pár tréninků a tělo si vzpomene, kde bylo. Věřím tomu, že to bude dobré,“ hlásí trenér Škody.

Indiáni dnes představili zbrusu nové dresy na extraligovou sezónu, Ladislav Čihák zároveň představuje i ambice, cíle a přání: „Letos je soutěž trošku jiná. Nesestupuje se, pouze první čtyři týmy jdou rovnou do play off, je to o dvě místa těžší dostat se přímo do těchto vyřazovacích bojů ve čtvrtfinále. Já hlavně chci, abychom doma i venku předváděli dobrý hokej. Na takový hokej budou chtít fanoušci chodit, alespoň v omezeném počtu. Přeju si, aby tento blázinec už skončil, aby lidé mohli na stadion. Chodili, fandili a veškeré omezení pro ně skončilo.“

Nové dresy Škody Plzeň pro extraligovou sezónu 2020/21!


Související články

Musím pracovat i dál a potvrzovat své výkony, říká premiérový střelec David Jiříček

Ohlasy 2. kolo

Jsme připravení! Uděláme maximum, aby byli fanoušci spokojení, říká trenér Čihák

Rozhovor Ladislav Čihák

Přeju si, abychom šlapali jako tým. Já osobně nedám nikomu nic zadarmo, hlásí kapitán Milan Gulaš

Rozhovor Milan Gulaš

Jsem rád, že jsme se znovu sešli a mohli začít trénovat, těší kouče Ladislava Čiháka

Rozhovor Ladislav Čihák

Aktuálně na webu

Vstupenky na utkání s Motorem

Stejný klíč: Výměna permanentek za lístky na utkání s Motorem startuje v úterý v 10:00

JUN: PLZ - JIH 2:4

Junioři proti Jihlavě stahovali ztrátu, ale zůstali bez bodu

Ohlasy 3. kolo

S Petrem Strakou rádi útočíme, dnes nám to při oslabení skvěle vyšlo, říká Jan Eberle

×
Odehrané v 13:30 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Dukla Jihlava