Junioři dnes rozehrají čtvrtfinále v Pardubicích!

Plzeň - Nejstarší mládežnická kategorie indiánů i pod tíhou okolností posledních dní dnes vstoupí do vyřazovacích bojů.

Jako kdyby byla tato sezóna pro juniory zakletá. Nejprve těsně před extraligovým startem došlo k odložení celé soutěže, standardní formát soutěže tak byl nahrazen dvěma dlouhodobými, na sobě nezávislými, soutěžemi.

Plzeňští tak nejprve odehráli dlouhodobý turnaj O Pohár DHL. Devatenáct tuzemských nejlepších celků odehrálo šestatřicet zápasů, potkali se tak všichni dvakrát systémem každý s každým.

A Západočeši si vedle skvěle, pouze Mountfield a Pardubice dokázaly posbírat více bodů, a sice o jeden a sedm. A jen Kladno vyzrálo na svěřence Petra Vojana a Michala Dvořáka v obou případech, alespoň jednou až v prodloužení. Výsledkem tak bylo skvělé bronzové umístění! "Třetího místa si velice vážíme, protože jsme si ho uhráli proti všem soupeřům ve vzájemných zápasech formátem doma - venku," popisuje kouč Petr Vojan.

Více o turnaji O Pohár DHL ZDE!

Nyní je v plném proudu DHL Superpohár. Všech devatenáct celků bylo rozděleno do čtyř skupin, ve které se účastníci porvali systémem každý s každým doma - venku o dvě postupová místa. Osm nejlepších pak ve standardním formátu play-off budou ve čtvrtfinále, semifinále a finále bojovat o zlatou medaili. Série se budou hrát vždy na dva vítězné zápasy, začínat se bude na půdě lépe postaveného mužstva a pořadatelství se každé střetnutí prohodí.

Indiáni zvládli tíhu okamžiku a v konkurenci Salzburgu, Mladé Boleslavi, Chomutova a Českých Budějovic proklouzli do play-off. Boje to byly vyrovnané, nakonec první Red Bull, druhou Plzeň a třetí Středočechy dělil vždy pouhý bod. Soupeřem tak budou ve čtvrtfinále Pardubice, dalšími dvojičkami jsou Karlovy Vary s Mountfieldem, Salzburg s Kometou a Olomouc s Kladnem.

Více o osmifinálových bojích ZDE!

"V první řadě chci Pardubicím vyjádřit velký respekt. Z mého pohledu to je určitě jeden z top týmů ligy. Pardubice to prokázaly již v prvním turnaji, ale i ve své skupině o postup, kde s Kometou jasně dominovaly. Víme o jejich silných i slabších stránkách, dobře se na ně připravíme a uvidíme, na co to bude stačit," popisuje trenér Petr Vojan.

Postupové choutky ale mají pochopitelně i Východočeši, jak na klubovém webu uvedl obránce Daniel Blažej: "Série bude určitě hodně těžká, Plzeň hraje dobrý hokej a hodně bruslí, ale myslím si, že když dodržíme taktiku, tak máme velkou šanci uspět." 

Z důvodu celosvětové situace ohledně šíření nového typu Coronaviru budou duely sehrány bez účasti fanoušků. Alespoň podrobný textový online ale kluby společně zajistí, všechna utkání můžete sledovat na onlajny.com!    


Osmifinálová skupina B

1. Salzburg     29:22 16
2. Plzeň       28:22 15 <--

3. Mladá Boleslav  29:18 14 
4. České Budějovice 18:25 8
5. Chomutov     21:38 7

Osmifinálová skupina D

1. Pardubice 48:28 20 <-- 
2. Brno   49:38 19
 
3. Zlín   27:45 8 
4. Vítkovice 29:42 7

Čtvrtfinálové boje indiánů
ČF1, čtvrtek 12.3.2020, HC Dynamo Pardubice vs. HC Škoda Plzeň od 18:15

ČF2, sobota 14.3.2020, HC Škoda Plzeň vs. HC Dynamo Pardubice od 13:30

ČF3, pondělí 16.3.2020, HC Dynamo Pardubice vs. HC Škoda Plzeň od 18:00 - případně


Související články

Ani tento týden to dorostu nevyjde, PZ Kladno je v karanténě

Dorost odkládá duel

Akce U16 a U17 zrušeny, stejně tak u žen U16 a U18

Akce U16 a U17 zrušeny

Junioři mění víkendový jízdní řád, uvidíme dvojité derby!

Juniorská liga akademií

Opět to nevyjde! Dorost odkládá první zápas extraligy

Odklad utkání

Aktuálně na webu

Vstupenky na utkání s Motorem

VYPRODÁNO: Maximální kapacita LOGSPEED CZ Arény na duel proti Motoru byla naplněna

Z9: PLZ- CHM 9:0

Devítka v přípravě dominovala devíti góly!

JUN: PLZ - MBL 6:3

Junioři předvedli snový obrat!

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
Madeta Motor České Budějovice