Kdo získá mečbol?

Plzeň – Indiánům se nepovedl dvojzápas na ledě Liberce a za vyrovnaného stavu se série stěhuje zpět na zápas Čech. Tygři dokázali stejně jako Indiáni vstřelit v každém zápase čtyři branky, Plzeň zase dala pět branek v početních výhodách. Jak se povede oběma soupeřům ve veledůležitém pátém duelu?


znak

HC PLZEŇ 1929
vs.
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

znak
ČEZ Aréna, Plzeň
25. března 2010
5. zápas čtvrtfinále play-off extraligy

V prvním letošním vzájemném zápase na ledě Liberce zazářil Mark Bomersback, který vstřelil dvě branky, včetně té vítězné. Do prázdné branky jistil vítězství Martin Adamský. V dalším utkání na vlastním ledě Plzeň nedokázala udržet dvoubrankové vedení a Západočeši prohráli 2:3 v prodloužení. V posledním utkání těchto soupeřů kralovali oba brankáři. Bezbrankový stav vydržel i po prodloužení a teprve v nájezdech vystřelil bonusový bod pro Plzeň Tomáš Vlasák. Tomáš Pöpperle vychytal svoji druhou nulu v sezóně. Gólman modrobílých se činil i v dalších třech duelech, kdy doma Plzeň vyhrála 3:1, 4:0 a 4:1. Jenže… V obou duelech v Liberci tahali Západočeši za kratší konec provazu, ani jednou se nedostali do vedení a série se stěhuje za vyrovnaného stavu opět do Plzně. Kdo získá mečbol?

Tomáš Vlasák vs. Petr Nedvěd

Plzeňská šestadvacítka již ve čtyřech duelech play-off nastřílela Liberci pět branek, na další tři přihrála a prosadila se v každém zápase. Druhým nejproduktivnějším hráčem Indiánů je Jan Kovář (1+5), třetí příčku drží o bod před Petrem Vampovou (1+2) kapitán Martin Straka (2+2). Z této čtveřice se ale v kladných hodnotách statistiky +/- pohybuje pouze mladičký Kovář. Na straně soupeře je nejplodnější Petr Nedvěd (5+6), následován snajprem Milanem Bartovičem (6+4), který ovšem proti Plzni zatím střelecky mlčí. Dále v pořadí najdeme Andreje Podkonického (5+3) s Pavlem Kašpaříkem (3+5). V údajích je zahrnuto působení obou týmů v celém play-off, tedy i pět zápasů Tygrů s Mountfieldem.

Liberec se daří boj i mimo hřiště

Po dvou domácích střetnutích si vedení Severočechů ztěžovalo na výkony rozhodčích a údajně sporné situace, po prvním zápase doma zase na atak Jakuba Jeřábka. Zcela jasný faul byl ovšem ohodnocen zcela nevšedně. Pět zápasů stop pro mladou naději plzeňského hokeje, druhý nejvyšší trest vůbec po osmizápasovém distancu Aleše Píši. Naopak Plzeň v tomto ohledu strádá. Krvavé zranění v obličeji Michala Dvořáka po odpískání nijak trestáno nebude. Svěřenci kouče Mariana Jelínka tedy musejí spoléhat na to, o čem hokej je. A to jsou branky. Pokud chtějí postoupit, musejí jich dát ve dvou duelech ze tří o alespoň jednu více než soupeř. Za to by byli odměněni i bronzovou medailí.

Vstupenky stále v prodeji

ČEZ Aréna opět bude atakovat hranici vyprodáno. To ovšem záleží i na počtu hostujících fanoušků. Na domácí straně bylo dneškem počínaje sezení vyprodáno, stejně tak stání v sektoru 110. Do ostatních jich ještě několik set zbývá. Navíc se zítra do oběhu dostanou ta místa, která byla do dneška blokována na možnou výměnu pro permanentkáře. Velký objem to jistě nebude, ale i tak můžete ještě zítra od 9:00 ráno využít možnost vidět zápas na vlastní oči. Neb kde jinde uvidíte souboj Indiána a bílého Tygra.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...


HC Plzeň 1929:
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 8 (5+3)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák - 5 branek
Nejlepší nahrávač: Jan Kovář - 5 asistencí
Nejtrestanější hráč: Vampola, Modrý, Malena – 8 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Malena, Kovář, Adamský +1
Nejhorší hráč v bodování +/-: Padělek -3
Brankář: Tomáš Pöpperle – úspěšnost 98.21%, průměr 0,5

Bílí Tygři Liberec:
Nejproduktivnější hráč: Petr Nedvěd 11 (5+6)
Nejlepší střelec: Milan Bartovič - 6 branek
Nejlepší nahrávač: Nedvěd, Nedorost – 6 asistencí
Nejtrestanější hráč: Zdeněk Blatný – 37 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Daniel Špaček +5
Nejhorší hráč v bodování +/-: Zdeněk Blatný -3
Brankáři: Tero Leinonen – úspěšnost 87.10%, průměr 3,61
Marek Pinc – úspěšnost 91.36 %, průměr 3,04


Výsledky z posledního kola

Bílí Tygři Liberec 4
HC Plzeň 1929 2
(0:0, 3:1, 1:0)


Branky a nahrávky: 23. Špaček (Hunkes), 26. Nedvěd (Bartovič, Čakajík), 38. Podkonický (Klimenta, Holub), 53. Rýgl (Nedvěd, Nedorost) - 36. Vlasák (Kovář), 59. Adamský (Modrý, Kovář).
HC Plzeň 1929: Pöpperle - Chvátal, Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, Malena, Jeřábek - Straka, Bomersback, Kovář, Vlasák, Hvila, Vampola, Adamský, Scofield, Padělek, Tvrdík, Stránský, Heřman, Dvořák.


Bílí Tygři Liberec 4
HC Plzeň 1929 3
(1:1, 2:1, 1:1)


Branky a nahrávky: 14.Špaček (Rýgl, Blatný), 21.Kašpařík (Podkonický, Bartovič), 29.Kašpařík (Výtisk, Bartovič), 48.Nedvěd (Špaček, Jareš) – 19.Straka (Kovář, Vlasák), 34.Vostřák (Modrý, Straka), 44.Vlasák (Kovář, Straka).
HC Plzeň 1929: Pöpperle - Dobrovolný, Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, Malena, Jeřábek - Bomersback, Kovář, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Vostřák, I. Padělek, Tvrdík - Stránský, Heřman, Dvořák - Straka.Fotogalerie

Související články

5. ČF: PLZ - LIB 2:3 - Modrobílí zakolísali a čeká je boj o naději ...

Report

Člověk si musí věřit a s tím musíme jet do Liberce, hecuje Jan Benda

Ohlasy

Aktuálně na webu

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň