Když se to rozjede, je to strašný hukot, řekl během živého streamu o fanoušcích Plzně Petr Straka

Na klubovém instagramovém účtu HC Škoda Plzeň byl na programu další živý stream, jeho hostem byl tentokrát Petr Straka, útočník indiánů. V našem článku najdete několik zajímavých témat, o kterých se plzeňský forvard rozpovídal.

O hokejových začátcích

„S hokejem jsem začínal asi v pěti letech, aspoň to tak všude říkám. To byly základy s hokejkou, předtím jsem asi rok a půl chodil do Brusličky. Rodiče mě tedy k hokeji takto přivedli už v raném věku, takže jsem to tak i bral odmalička, že ho hrát budu. Později nad tím člověk začne více uvažovat a zjišťuje, že je to pořádná fuška, není to nic lehkého. Ale já si za tím odmalička šel, když jsem vyrůstal, pro všechny jsem byl hokejista. Já to tak i bral, jsem moc rád, že se mi to povedlo dotáhnout až sem.“

O otázkách na jméno

„Tak to prostě v Plzni je. Když jste Straka, jste v Plzni, tak se s tím musí počítat. Ale nejvíce jsem to začal pociťovat před draftem. V Plzni to víceméně nikdo neřešil. Straků tady bylo až až, Martin hrál v Americe, v Plzni působili i Josef a Michal, takže to nikdo tolik nebral. Až poté v zámoří, když jsem byl na kempech a pohovorech s různými skauty, tak jsem v sedmnácti letech odpovídal asi stokrát až sto padesátkrát, jestli jsem s Martinem Strakou příbuzný. Bez přehánění. Když jsem působil v Kanadě v juniorce, tak si mě ob zápas zvali skauti na schůzky, chtěli prohodit pár slov. A vždycky jedna z prvních otázek byla, jestli jsem příbuzný s Martinem.“

O spoluhráčích z útočné formace

„Úplný základ je, že si s Petrem Kodýtkem a Honzou Eberlem skvěle rozumíme mimo led, hodně se kamarádíme. Sedli jsme takto, na ledě to pak funguje také. Všichni tři se dokážeme domluvit, pobavit se o různých věcech, všichni v lajně se cítíme dobře. Dokážeme se navzájem podpořit, když to třeba někomu úplně nejde, tak se povzbudíme. Řekneme, že když to úplně nejde, tak ať se to hraje jednoduše, že na ledě prostě budeme hlavně lítat a srážet se. Všichni tři jsme natolik rozumní, abychom během zápasu přišlo na to, jak být týmu maximálně prospěšní.“

O zámořském ocenění

„To se mi přihodila fajn věc, i když z mého pohledu nebyla až tak důležitá. Jednalo se o předsezónní testy, které se každý rok měnily, v tomto případě se jednalo o různé cviky na suchu a o bruslení na ledě, šlo o vytrvalost a sílu. Jeden rok se mi podařilo vyhrát ocenění, že jsem testy zvládl nejlépe z celého kempu, ve kterém bylo asi šedesát lidí. Myslím si, že tam bylo hodně ceněné bruslení, které mi jde odmalička nejlépe, takže tam jsem asi získal hodně bodů. Pak tam byly shyby, výskoky do výšky a do dálky. K těmto cvikům se poté právě přidalo i bruslení. To, že jsem vyhrál, se ke mně doneslo až po čase na farmě. Byl jsem pryč z prvního týmu, když za mnou přišel kondiční trenér Flyers. Ten mi gratuloval, že jsem vyhrál testy, předal mi dřevěnou plaketu. Ve výsledku mě to potěšilo.“

O fanoušcích Plzně

„Náš kotel je jednoznačně nejlepší v lize. Když se to rozjede, tak je to strašný hukot. Pamatuji si, jaké to je být na tribuně, když je zápas vyhecovaný. V Plzni to má prostě velký náboj a vlastní kouzlo, na ledě je to pak pecka.“

Petr Straka toho prozradil ještě daleko víc, na celý záznam se můžete podívat zde https://www.instagram.com/hcplzen/ do soboty 25. 4. do 17:30.