Krok za krokem uplynulou sezónou - leden

P l z e ň - Zhuštěný extraligový program připravil pro hokejisty Lasselsbergeru pro první měsíc roku 2006 porci deseti zápasů. Co leden přinesl? Plzeň definitivně ztratila reálnou šanci na postup do play-off, v souvislosti s tím kádr opustila řada hráčů. V zápase se Spartou sezóna předčasně skončila pro Dušana Andrašovského, jenž utrpěl zlomeninu nohy. Po „kauze Murín“ na plzeňský led poprvé zavítal Zlín. Za lednovými událostmi se poohlédneme v šestém díle seriálu Krok za krokem uplynulou sezónou.

CO MĚSÍC PŘINESL

3. ledna 2006 - ZNO - PLZ 5:2 Ve znojemské Hostan aréně se na první branku nového roku čekalo pouze do šesté minuty, kdy se za záda Petra Ježe, jenž zaskočil za Romana Málka, trefil Ondřej. V 17. minutě vedli Orli již 2:0, od modré čáry zamířil přesně Heš. Modrobílí se prosadili poprvé ve 28. minutě, přesilovku využil Trnka. Pak si ale vzalo slovo opět Znojmo. V 31. minutě vrátil opeřencům dvoubrankové vedení Haman. Na rozdíl tří branek upravil ve 47. minutě Pucher a na hrozivých 5:1 zvýšil hned o dvě minuty později Mikulík. Lasselsberger přesto nesložil zbraně. Ve 49. minutě rozhodčí Turčan gól do Trvajovy branky po konzultaci s videem ještě neuznal, gólovou radost ale museli Plzeňští odložit o pouhé dvě minuty. Zmatku v brankovišti využil Zelenka a snížil na 5:2. V závěru zápasu už si však Znojmo tříbrankové vedení pohlídalo a vyhrálo 5:2.

8. ledna 2006 - PLZ – SPA 2:4 Další zápas, který mohl postrčit Plzeň do play-off, skončil opět neúspěchem. Sparta si hned v první třetině vybudovala dvoubrankové vedení, o které se postarali Černošek a Štrba. Naději na zvrat vykřesal v prostřední části Důras, když snížil na 1:2, Josef Straka ale Pražanům vrátil náskok dvou gólů. Stejný scénář se opakoval i v závěrečné třetině, kontaktní branku vsítil Tvrdoň, podruhé se však prosadil Straka. Utkání se stalo osudovým pro Dušana Andrašovského, který si ze střetnutí odnesl zlomeninu nohy, a sezóna pro něj předčasně skončila.

10. ledna 2006 - PLZ – KLA 7:2 Jako balzám na porážkami zraňovanou duši plzeňského fanouška zapůsobilo domácí utkání s Kladnem. Hned první třetina přinesla tři branky za záda brankáře Orcta. Ve druhé části rozradostnili Plzeňští své fanoušky hned čtyřikrát a na světelné kostce svítil nevšední stav 7:0. Třetí třetina se dohrávala již jen z nutnosti. Kladno využilo snížené pozornosti domácích a alespoň kosmeticky upravilo výsledek na konečných 7:2.

13. ledna 2006 - VIT – PLZ 3:4 Navázat na domácí úspěch s Kladnem – s takovým cílem odjel Lasselsberger na led Vítkovic. Domácí větší část zápasu vedli, vývoj ale zlomily dvě minuty ze začátku třetí třetiny, kdy Plzeňáci nastříleli tři branky! Dvakrát se trefil ostrostřelec Jiří Zelenka, po jedné trefě si připsali Aleš Padělek a Jakub Šindel, kterému již v první třetině nebyl uznán gól pro posunutou klec.

14. ledna 2006 - PLZ – ZLN 2:4 Jediný den po utkání ve Vítkovicích čekalo Západočechy televizní utkání s celkem Hamé. Duel měl pro Plzeňany speciální příchuť – jednalo se totiž o první vzájemné střetnutí po „kauze Murín“. Fanoušci se vybavili transparenty s hesly připomínajícími kontroverzní moment, o který se slovenský brankář postaral v předchozím vzájemném zápase. Tentokrát však musel lovit puk ze své branky již po 83 vteřinách hry. Šťastný střelec Adamský svoji trefu oslavil stylově vysazením branky a rozpažením... Dlouho vyrovnaný zápas ale rozhodli ve svůj prospěch hosté, kteří díky třem trefám v závěrečné třetině vyhráli 4:2.

19. ledna 2006 - CEB – PLZ 2:2 Tradičním způsobem vylovila Plzeň bod mezi jihočeskými rybníky. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, jak se stalo v posledních duelech v Budvar Aréně zvykem, Plzeň ale dokázala opět náskok Jihočechů stáhnout dvěma góly v poslední třetině. Nejprve se v přesilové hře trefil Jiří Zelenka, Michal Důras poté vyrovnal čtyři minuty před koncem.

24. ledna 2006 - PLZ – SLA 3:4 Dvoubrankové vedení po první třetině – takový průběh zápasu s pražskou Slavií jistě mnoho příznivců Plzně nečekalo. Druhá třetina ale úsměv na plzeňské tváři rychle zahnala. Slávisté nastříleli tři branky a otočili skóre! Rozuzlení měla přinést závěrečná část hry. V té nejprve zvýšil slávistické vedení Sup, Cartelli ale dokázal opět snížit. Domácí se snažili rozdíl jediné branky smazat i v závěrečné power-play, nicméně neúspěšně.

27. ledna 2006 - LIT – PLZ 5:4 Nevídaný průběh mělo střetnutí na severu Čech. Plzeňští čtyřikrát odpověděli na gól domácího Chemopetrolu, přesto se však nakonec radovali Litvínovští. Už úvod připomínal přestřelku z Divokého západu. Po šesti minutách vedli domácí 2:1. Ve druhé třetině se trefil pouze Trnka, zato poslední dějství bylo hodně divoké. Když už se schylovalo k prodloužení, rozhodl Benda 46 sekund před koncem duelu o vítězství Litvínova poměrem 5:4.

29. ledna 2006 - PLZ – KVA 3:4 Plzeňští hokejisté se měli se svými soky z Karlových Varů utkat o důležité body, které měly vítěze utkání přiblížit k vytoužené osmičce. Zápas měl ale nečekaný průběh. Bohužel pro domácí. Již v 17. minutě doslova uprchl z klece nešťastný Roman Málek, brzy inkasoval i náhradník Petr Jež. Strašidelná první třetina skončila za stavu 0:4. Zbylé dvě třetiny brankově vyzněly lépe pro Lasselberger, více než na těsnou prohru to ale nestačilo. Dvěma zásahy se blýskl Aleš Padělek.

31. ledna 2006 - VSE – PLZ 4:1 Již bez reálné šance na postup do play-off a několika opor, které odešly do jiných klubů, čekal Lasselsberger zápas na ledě posledního Vsetína. Lasselsberger poslal do vedení Michal Důras, jenže další gól z hokejek hostí nepřišel, naopak se čtyřikrát trefili domácí.

ZMĚNY V KÁDRU

ODCHODY

Ztráta šance na postup do play-off odstartovala vlnu odchodu řady hráčů, kteří z finančních důvodů dohráli sezónu v jiných klubech.