Krok za krokem uplynulou sezónou - listopad

P l z e ň - Náš seriál Krok za krokem uplynulou sezónou si tentokrát bere na mušku listopad loňského roku. A co předposlední měsíc roku 2005 přinesl? Plzeňští hokejisté dokázali v osmi zápasech čtyřikrát zvítězit, třikrát však prohráli na domácím ledě. Do týmu přišly dvě nové tváře - Martin Látal a Josef Vítek. Událostí, která bude plzeňským fanouškům ještě dlouho ležet v žaludku, je však "Kauza Murín", která se udála ve 28. kole na ledě zlínského Hamé...

CO LISTOPAD PŘINESL

1. 11. 2005 - PLZ – LIB 1:3 - Listopad zahájili plzeňští hokejisté domácím zápasem s libereckými Bílými tygry. Proti favorizovanému týmu z Podještědí se Plzeňanům překvapivě povedl vstup do zápasu. Odehrány byly pouhé tři minuty, Moravec vyhrál bully v útočném pásmu, posunul puk na Andrašovského, který ranou z první otevřel utkání. Plzeňské vedení skončilo v 16. minutě, kdy po Novákově střele z kruhu se puk otřel o Málkův chránič a zapadl pod horní tyčku. Dále už úřadovali pouze hosté. Ve 25. minutě poslal Liberecké do vedení Holub poté, co dostal přesnou přihrávku od Vampoly a přehodil ležícího Málka. Lasselsbeger již nedokázal zareagovat. Když ve 43. minutě přidal Víšek třetí branku hostů, bylo jasné, že Tygři si ze západočeské metropole odvezou suvenýr v podobě tří bodů.

4. 11. 2005 - TRI – PLZ 1:3 - Po nepovedeném zápasu s Libercem si Plzeňští alespoň trochu spravili chuť na ledě třineckých Ocelářů. Modrobílí šli do vedení v první třetině. Jakub Šindel využil vyraženého kotouče a prostřelil bezmocně padajícího domácího gólmana. V prostřední části sice Oceláři vyrovnali Hunou, jenž si najel si mezi kruhy a trefil se přesně k levé tyčce, třetí třetina ale patřila opět Lasselsbergeru. Vedení modrobílým vrátil Pavel Trnka v 50. minutě a definitivní tečku udělal těsně před závěrečnou sirénou Martin Adamský.

6. 11. 2005 - PLZ - PCE 0:1 - Zápas 23. kola mezi Plzní a Pardubicemi měl speciální příchuť především pro Marka Vorla a Petra Koukala. Oba hráče si totiž týmy prohodily v rámci měsíčního hostování. Zápas se lépe povedl Vorlovi, toho času v dresu Moelleru. V 25. minutě si najel před branku a dorazil puk za Málkova záda. Hosté vsadili na defenzivní taktiku, se kterou nakonec slavili úspěch. Jediný gól úřadujícímu mistrovi stačil k výhře. Plzeň podruhé za sebou prohrála na domácím ledě.

17. 11. 2005 - SPA - PLZ 1:2 po prodl. - První zápas po reprezentační pauze sehráli hokejisté LASSELSBERGERu ve sváteční den na horkém ledě pražské Sparty. Po bezbrankových dvou třetinách začaly góly padat až ve třetí části. Skóre otevřel ve 42. minutě Petr Ton, jehož lehkou střelu propustil Málek mezi svými betony. Na Tonovu branku odpověděl v 55. minutě exsparťan Jiří Zelenka. Utkání dospělo až do prodloužení, které 49 vteřin před sirénou ukončil Zelenka, jenž se tak proti svému mateřskému klubu blýskl dvěma zásahy! Na obě branky Jiřímu Zelenkovi přihrávali jeho spoluhráči z útoku - David Moravec a Michal Straka.

20. 11. 2005 - PLZ - ZNO 4:1 - Po dvou prohrách na domácím ledě si Plzeňští chtěli udobřit fanoušky v zápase proti Znojemským orlům. První krok udělal Jiří Zelenka ve 13. minutě, kdy poslal domácí do vedení. Poté vypověděla službu informační kostka s časomírou. Oba týmy nakonec odešly předčasně do kabin. Oprava časomíry se protáhla bezmála na tři čtvrtě hodiny. Neplánovaná pauze prospěla spíše hostům, kteří v 34. minutě vyrovnali brankou z hole Erata. Poté si ale vzal slovo Jaroslav Kracík a nekompromisní bombou vrátil Plzni vedení. Dvoubrankový náskok modrobílým zajistil ve třetí třetině Trnka a konečný výsledek 4:1 stanovil minutu před koncem Padělek, jenž tak zasadil Orlům poslední ránu.

22. 11. 2005 - KLA - PLZ 2:3 - Ve 26. kole zavítali plzeňští hokejisté na led kladenského Rabatu s úkolem navázat na dobrý výkon proti Znojmu. Ještě v polovině utkání ale úspěchu Lasselsbergeru nic nenasvědčovalo. Domácí vedli 2:0 a zdálo se, že drží opratě zápasu pevně ve svých rukou. V 10. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Ševc, druhou trefu přidal ve 27. minutě Huml. Západočeši však dokázali do konce druhé části vstřelit kontaktní gól, když Důras využil přečíslení dva na jednoho. Vyrovnání přišlo ve 49. minutě, Kracík našel zpoza branky Andrašovského. Plzeň využila momentu překvapení a o minutu později dokonala obrat. Druhou branku si připsal Důras. Šokovaný Rabat se již na odpověď nezmohl, a tak si modrobílí z Kladna odvezli tři body za výhru 3:2.

25. 11. 2005 - PLZ – VIT 3:4 - Již po necelých sedmi minutách střetnutí s rivalem z Vítkovic vedla Plzeň brankou Tvrdoně ve vlastním oslabení. Pak však zaúřadovali hosté. V rozmezí tří minut otočili vývoj skore Procházka a Kuboš. Modrobílí snížili v polovině zápasu, kdy unikátní souhru beků zakončil Cartelli. Radost domácích však netrvala ani dvě minuty. Ve 32. minutě vyhnal Málka z branky Irgl. Třetí třetina se Plzni nepovedla, ve 47. minutě vrátil Vítkovicím dvoubrankové vedení Kaňa. Západočeši ještě šest minut před koncem snížili, na dokonání zvratu už však neměli čas ani síly. Lasselsbeger opět ukázal, že kdysi nedobytný plzeňský zimní stadion je již jen hradem s otevřenou hlavní branou a spícími strážemi.

27. 11. 2005 - ZLN - PLZ 4:1 - Nikdo jistě nečekal, že souboj na ledě Hamé se stane jedním z nejdiskutovanějších zápasů loňské sezóny. Osudový okamžik přišel ve druhé třetině za stavu 1:1. Plzeň hrála dvojnásobnou přesilovku a skutečně dostala puk za Murínova záda. Vedoucí branka? Kdepak! Slovenský brankář jako píchnutý vosou po obdržené brance vystartoval k hlavnímu rozhodčímu a reklamoval, že gól padl do posunuté branky. Sudí nakonec po konzultaci s videem branku neuznal. Na tom by nebylo nic zas až tak kuriózního. Kuriózní – či spíše poněkud šokující – bylo pozápasové vyjádření Murína. Murín totiž přiznal, že brankovou konstrukci v inkriminovaném okamžiku posunul úmyslně. “Hráli jsme v oslabení tří proti pěti a nešla nám hra. Bral jsem to jako součást taktiky," uvedl gólman. Murína se zastal i zlínský kouč Bokroš, který rovněž řekl, že se jednalo o taktický pokyn. Lasselsbeger nakonec prohrál 1:4. Více než o výsledku zápasu ale po zápasu hovořilo právě o „Kauze Murín“, která plnila v následujících dnech první stránky sportovních periodik.