Krok za krokem uplynulou sezónou - prosinec

P l z e ň - V pátém díle našeho seriálu Krok za krokem uplynulou sezónou zavzpomínáme na prosinec loňského roku, který byl pro hokejisty Lasselsbergeru nebývale úspěšný. Modrobílí poprvé v sezóně nakoukli do elitní osmičky, když se v osmi zápasech pětkrát radovali z tříbodového vítězství! Plzeňané do svých řad přivítali dvě posily - zkušeného beka Patrika Hučka a nadějného útočníka Petra Freiberga. Studiu před hokejem dal naopak přednost Robert Jindřich. Hostování skončilo kladenskému Martinu Látalovi, který rovněž tým opustil.

2. 12. 2005 - PLZ – CEB 5:1 - V prvním prosincovém utkání potěšili modrobílí své fanoušky vysokou výhrou nad Českými Budějovicemi, které zdolali poměrem 5:1. A jak se do té doby nejvyšší výhra sezóny urodila? Západočeši vytěžili z nemnoha šancí v první třetině dvě branky. Skóre otevřel Adamský, na 2:0 zvyšoval Kracík. Plzni se povedl i vstup do prostřední části, tříbrankové vedení zajistil Padělek. Budějovičtí snížili v 25. minutě Posmykem. Modrobílí ale neponechali nic náhodě a vítězství si pojistili v čase 45:33, kdy Cháberu propálil Trnka. Tečku za vydařeným zápasem udělal sedm minut před koncem Šindel.

4.12. 2005 - SLA - PLZ 4:2 - Na ledě Sazka Arény, kam Plzeňany tradičně dorazila podpořit početná skupina fanoušků, chtěli Západočeši navázat na vysokou domácí výhru z předchozího kola. První dvě třetiny však daly dalšímu tříbodovému zisku zapomenout. Slavia otevřela skóre Dudou, druhý úspěch přidal v prostřední třetině Sup. Stejný hráč se postaral i o třetí zásah Pražanů ve 42. minutě. Plzeň se však nenechala srazit na kolena a zabojovala. Hned o pět minut později již na světelné kostce svítil optimističtější stav 3:2. Snížení na rozdíl jediné branky zařídili Moravec a Výborný. Rozuzlení tak přišlo až při závěrečné plzeňské power-play, kdy opuštěnou klec trefil Beránek, a definitivně tak uhasil modrobílý plamínek naděje.

6.12. 2005 - PLZ – LIT 3:1 - Mikulášskou nadílku zahájili na plzeňském ledě hosté z Litvínova. V 8. minutě tečoval Ťupovu střelu od modré za Málkova záda Trávníček. Domácí na vyrovnání čekali až do poloviny zápasu. Paradoxně ve vlastním oslabení skóroval Zelenka. I další tah patřil modrobílým. Čtvrt minuty před druhou sirénou poslal Plzeň z dorážky do vedení Kracík. Domácí hájili těsné vedení do 45. minuty. Pak k definitivní porážce Chemopetrolu zavelel Moravec, jenž proměnil trestné střelení poté, co Gýna vyhodil puk z brankoviště rukou.

10. 12. 2005 - KVA – PLZ 2:4 - Tradiční rival z Karlových Varů čekal na hokejisty Lasselsbergeru v televizním zápase 32. kola. Na stadionu Energie začali lépe domácí, kteří díky brance Pecha ze 13. minuty vedli po první třetině 1:0. Druhá třetina ale patřila jasně Plzeňanům. Nejprve vyrovnal Šindel a hned o 36 sekund později otočil vývoj skóre zápasu Kracík! Z těžké situace pomohla Energii vyrovnávací branka Dvořáka v 35. minutě. Další zvrat ale zařídil opět Šindel, a převážil tak pomyslnou misku vah zpět na stranu Lasselsbergeru. Přestřelku jak z Divokého západu rozhodl až při odvolání Přikryla z branky David Moravec.

11. 12. 2005 - PLZ – VSE 6:1 - Další kolo znamenalo pro plzeňské hokejisty jasný úkol – zisk tří bodů. Na západ Čech totiž zavítal Vsetín, který se potácel u dna tabulky. Lasselsbeger udělal první krok k povinné výhře v 16. minutě, kdy přesilovku využil Padělek. Stejný hráč se do gólových statistik zapsal i na začátku druhé třetiny. Třetí gól z hole Tvrdoně položil Vsetín definitivně na lopatky. Další branku přidal Šindel a plzeňský stadion začal slavit. Plzeňskou radost nezkazila ani čestná branka Vsetína. Další dva přesné zásahy přidal Jiří Zelenka. Lasselsberger nakonec Valachy porazil poměrem 6:1. Jednou z hlavních hvězd večera se stal Jaroslav Kracík, který byl u poloviny plzeňských branek!

20. 12. 2005 - LIB – PLZ 3:2 - Po reprezentační pauze nastoupila Plzeň na ledě druhého celku tabulky, Bílých Tygrů z Liberce. Dres Lasselsbergeru poprvé oblékl útočník Petr Freiberg, který o sobě dával hned od prvních minut výrazně vědět. Nejprve při jeho vyloučení poslal domácí do vedení Rataj, poté ale mladý forvard svůj faul odčinil, když ve 13. minutě přesnou střelou k tyči srovnal skóre. V 16. minutě si vzali slovo opět Tygři, Procházka tečoval před Málkem a vrátil Liberci vedení. To ale trvalo jen do 19. minuty, kdy opět vyrovnal Zelenka. Liberecká převaha vyústila v 37. minutě, Jiruš poslal od modré čáry Liberec opět do vedení. Stav 3:2 vydržel až do závěrečných vteřin. Plzeňským nepomohlo ani odvolání Málka z branky, a tak z Liberce odjeli bez bodu.

22. 12. 2005 - PLZ – TRI 5:2 - V předvánočním čase změřil Lasselsberger síly s celkem Ocelářů z Třince. Třinečtí ukázali svou sílu hned zpočátku, kdy se z druhé vážnější příležitosti prosadil explzeňský útočník Jaroslav Kurdna. Pak už ale padaly branky převážně do hostující sítě. Plzeňští otočili třemi zásahy vývoj zápasu, vyrovnali se i se snížením Ocelářů a v závěrečné části své vítězství patřičně zvýraznili. Řadu nebezpečných příležitostí Třince vychytal skvělý Roman Málek, v poslední minutě útočil na hattrick ve velké pohodě hrající Mário Cartelli.

28. 12. 2005 - PCE- PLZ 5:2 - Vstup do posledního zápasu roku 2005 se Lasselsbegeru nevydařil. Málka prostřelil poprvé Kántor po osmi minutách hry. Druhý zásah přidali Pardubičtí v přesilovce v 15. minutě, kdy se radoval Čaloun. Tři a půl minuty před první sirénou musel po střetu s domácím Sýkorou plzeňskou branku opustit Roman Málek. Západočeši se ale nenechali rozhodit a vzápětí snížili, brejk využil Andrašovský. Vyrovnání přišlo ve 28. minutě z hole Tvrdoně, Moeller se však hned o dvě minuty později opět ujal vedení - k tyči se trefil Korhoň. V závěru druhé části ještě zvýšil Hlinka a poslední hřebíček do plzeňské rakve zatloukl ve 45. minutě Sýkora. S rokem 2005 se tak modrobílí rozloučili prohrou.

Změny v kádru

ODCHODY:

ROBERT JINDŘICH - Studium, nebo hokej? Obránce Jindřich po zápase s Českými Budějovicemi konečně rozštípl osobní dilema a dal přednost akademické dráze.

MARTIN LÁTAL - Junioru Látalovi skončilo měsíční hostování a vrátil se do Kladna.

PŘÍCHODY:

PATRIK HUČKO - Plzeňskou obranu posílil řízný bek, jenž naposledy působil ve švédském Leksandu .

PETR FREIBERG - Z finských Helsinek na západ Čech zamířil osmnáctiletý útočník Petr Freiberg.