Krok za krokem uplynulou sezónou - únor

Že se Plzeň stejně jako v předešlém ročníku zřejmě nedostane do play off, bylo už jisté v lednu, kdy byl i ukončen přestupový termín. Měsíc únor tedy moc vzruchu logicky přinést nemohl. Hokejoví labužníci si ovšem mezeru v rozpisu extraligy vyplnili sledováním Zimních olympijských her v Turíně, kde v hokejovém turnaji reprezentovali naši vlast i dva nejznámější odchovanci plzeňského hokeje Martin Straka a Jaroslav Špaček. Plzeň mezitím sehrála dvě přátelská utkání a po rozjetí extraligy se dokonce dočkala i výhry nad budoucím mistrem.

CO MĚSÍC PŘINESL

3. února 2006 - PLZ – LIB 2:3 47. extraligové kolo přivedlo na plzeňský led Bílé Tygry z Liberce. Duel, ve kterém byli hosté rozhodně favority, se dlouho vyvíjel v nečekaném duchu. I přes mizivé šance na postup do vyřazovacích bojů se Plzeňští do svého soupeře s chutí zakousli a dlouho živili naději na úspěch. Liberec ale dokázal dvakrát vyrovnat a v 54. minutě se hosté poprvé dostali do vedení, které již nepustili. Nečekaně vyhrocené utkání okořenily ostré zákroky z obou stran, v závěru hrubě fauloval plzeňského kapitána Milana Nedomu liberecký útočník Lubomír Vaic.

4. února 2006 - TŘI – PLZ 3:2 Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň neuspěli v závěrečném utkání před olympijskou pauzou na ledě třineckých Ocelářů. Mužstvo, které si velmi poctivě brousilo zuby na postup do vyřazovacích bojů, nepůsobilo v utkání se Západočechy přesvědčivým dojmem. I přesto tahali hosté prakticky celé utkání za kratší konec. Bod mohla znamenat pro hosty trefa Martina Adamského, tak se však nestalo, a po sympatickém výkonu se tak na dalekou cestu přes celou republiku vydávají hokejisté ze západočeské metropole s prázdnou.

22. února 2006 - WEI – PLZ 2:6 (přátelsky) - Olympijská přestávka udělala v rozpisu extraligy pořádnou díru, kterou ovšem týmy tuzemské ligy zaplnily přátelskými duely. V prvním zápase vyjela Plzeň za hranice k duelu s třetiligovým německým Weidenem. Plzeň vedla už od 7. minuty Důrasovým gólem, soupeř se dvakrát dokázal hokejistům Lasselsbergeru přiblížit na dostřel, ale ani jednou nevyrovnal.

23.února 2006 - PLZ – LIB 1:3 (přátelsky) - Do Plzně přijeli hosté z Liberce bez své největší hvězdy, reprezentačního brankáře Hniličky. Plzeň se naopak musela obejít bez většiny juniorů, kteří se vydali k důležitému zápasu opačným směrem do Liberce. Domácí se v první třetině ujali zásluhou Tvrdoně vedení, ale v polovině hry srovnal při přesilovce Hlavačka. V závěrečné třetině otočili vývoj utkání Vaic a Podkonický. Zápas se odehrával ve vlažném tempu a před zraky pouhých několika desítek diváků.

28. února 2006 - PLZ – PCE 2:3 Skóre otevřel ve 4. minutě Čaloun. Do dvoubrankového vedení poslal Východočechy Rolínek v minutě 12. Plzeňští ale nesložili zbraně. Ve 24. minutě snížil Padělek a vyrovnání zařídil o deset minut později Vítek. Do třetí třetiny vstoupili aktivněji Plzeňané, ale Pardubice proměnily nahodilou akci a Čaloun svým druhým gólem v zápase v 54. minutě zajistil transport bodů do města perníku.

3. března 2006 - SPA – PLZ 2:3 Obyvatelé hlavního města se nestačili divit. Přišli se podívat na to, jak Sparta poráží oslabenou Plzeň, ale naskytla se jim úplně jiná podívaná. Hosté k utkání přistoupili se vší vážností a vybojovali cenné vítězství. Předchozí tři zápasy skončily vždy výsledkem 3:2 pro plzeňské soupeře, tentokrát se skóre otočilo. Gólem a asistencí se na něm podílel bývalý sparťan Jakub Šindel, dvě asistence si do statitik připsal Radek Matějovský. Vítěznou branku dal Michal Důras.

2. března 2006 - PLZ – ZNO 2:2 V letošním ročníku hokejové extraligy šli fanoušci naposledy na hokej na plzeňský zimní stadion. Derniéru měl obstarat duel domácího Lasselsbergeru s Orly ze Znojma. Modrobílým se dlouho nedařilo překonat pozorného Trvaje v moravské brance. Po dvou třetinách ztráceli na pohyblivé Orly dva zásahy. V závěrečné dvacetiminutovce však přišel zlom, domácí dvěma góly vyrovnali stav a v prodloužení dokonce sahali po výhře.