Liga osmáků byla předčasně ukončena

Plzeň - Jak uvedl ceskyhokej.cz na svých oficiálních stránkách, vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu a souvisejícím vládním opatřením včetně zákazu amatérských soutěží a sportování na zimních stadiónech rozhodl prezident Českého hokeje Tomáš Král z pověření výkonného výboru Českého hokeje o ukončení neprofesionálních soutěží v sezoně 2020/21.

To se týká jak druhé ligy mužů, tak extraligy juniorů, extraligy dorostu, ligy juniorů, ligy dorostu, soutěží žen i všech žákovských soutěžích.

Plzeňští osmáci tak letošní ročník soutěže zakončí s bilancí pěti výher a jedné porážky. Smolně padli pouze jednou 2:4 v Českých Budějovicích, následovaly již jen vysoké výhry - nejmenší byla 9:2 ve Strakonicích, pak byly pouze dvojciferné - 11:5 s Pískem, 13:2 se Soběslaví, 17:2 v Českém Krumlově a 12:4 se Lvi České Budějovice. Naposledy se mladí šikulové představili mezi mantinely desátého října. 

Z důvodu vládních opatření musely být neprofesionální soutěže zastaveny již 11. října 2020 a není reálné, aby účastníci sehráli alespoň polovinu utkání, nezbytných pro určení postupujících a regulérní dokončení soutěží. V Juniorské lize Akademií vyprší nejzazší termín pro řádné dokončení ročníku v nejbližších dnech.

„Ani okolnostmi vynucené ukončení soutěží neznamená konec hokejové sezóny,“ zdůraznil v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Znovu proto apeluji na majitele a provozovatele zimních stadiónů, aby ledové plochy podle možností nerozpouštěli, protože tréninková činnost a náhradní zápasový program budou zahájeny, jakmile to vládní opatření umožní. Je to v zájmu nejen hokeje, ale především zdravého vývoje populace a sportování dětí a mládeže vůbec.“


Související články

Benešova základní škola a mateřská škola Plzeň pořádá zápis!

Zápis

Liga páťáků byla předčasně ukončena

Předčasný konec

Liga šesťáků byla předčasně ukončena

Předčasný konec

Liga sedmáků byla předčasně ukončena

Předčasný konec

Aktuálně na webu

Ohlasy 50. kolo

Jsem rád, že na začátek mého návratu přišel takový zápas, říká Tomáš Mertl

PLZ - ZLN 7:0

PLZ - ZLN 7:0 - Jasná výhra ve znamení návratu Tomáše Mertla!

Rozhovor před PLZ – ZLN

​Už jsme v play off, Zlín musíme bezpodmínečně porazit, říká David Jiříček