Listopadový Týden hokeje nahradí online aktivity projektu Pojď hrát hokej

Plzeň - Jak uvedl Český hokej na svém oficiálním webu, vzhledem k epidemické situaci, prodloužení nouzového stavu a nepředvídatelnosti dalšího vývoje byl zrušen Týden hokeje, plánovaný na 23. – 29. listopadu 2020 ve 157 klubech. Vedení Českého hokeje rozhodlo o jeho nahrazení online aktivitami, které vyvrcholí v neděli 29. listopadu webinářem pro rodiče malých hokejistů.

„Je nám líto, že okolnosti neumožňují, aby tradiční a úspěšný Týden hokeje v plánovaném termínu proběhl,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Pro rodiče malých hokejistů jsme nicméně připravili náhradní program, přístupný na webu a sociálních sítích. Věříme, že se situace zlepší a postupně budeme moci činnost mládežnických mužstev obnovit.“

V rámci alternativního online Týdne hokeje budou web a sociální sítě projektu Pojď hrát hokej věnovány od 23. do 29. listopadu každý den vždy jednomu tématu souvisejícímu s dětským a mládežnickým hokejem. Program, zahrnující například výchovu malých sportovců, jejich přípravu mimo zimní stadióny, zásady správné výživy nebo příběhy hokejových osobností, vyvrcholí v neděli 29. listopadu webinářem pro rodiče malých hokejistů s účastí předních odborníků. Podrobnosti k programu online Týdne hokeje budou zveřejněny na webu a sociálních sítích projektu Pojď hrát hokej.

Přes uzavření zimních stadiónů pokračuje Český hokej v aktivitách motivujících malé hokejisty ke sportování a pravidelnému pohybu v domácích podmínkách. Pro děti ve věku 4–8 let je určen desetidílný seriál #HokejDoma: Jak trénovat s dětmi, pro hokejisty v žákovských kategoriích potom průběžně aktualizovaná série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. Pro rodiče, kteří se chtěli spolu s dětmi listopadového Týdne hokeje zúčastnit, budou určeny nábory, pořádané v klubech po otevření zimních stadiónů a jejich návratu k běžné činnosti. Více informací najdou zájemci na webu www.pojdhrathokej.cz, kde mohou vyhledat i kluby v nejbližším okolí.

Akce Týden hokeje, které se již zúčastnilo téměř 30 000 dětí, zprostředkovává dětem a rodičům první kontakty s ledním hokejem. Náborová akce je součástí projektu Pojď hrát hokej, který pomáhá klubům s nábory a propagací ledního hokeje a v jehož rámci získávají kluby mimo jiné bezplatnou výstroj pro nejmenší hokejisty a rodiče finanční příspěvky na nákup prvního vybavení nebo informační materiály.

Jak proběhla akce před rokem v Plzni se můžete podívat ZDE!