Preview 52.kolo

Loučení se základní částí se koná v Třinci

Plzeň – A je to tady. Dnešním utkáním na ledě Třince nám končí základní část Tipsport extraligy. Tabulka je tak vyrovnaná, že ještě nemůžeme určitě čtvrtfinálového soupeře, jisté je pouze to, že indiáni začnou příští víkend doma.

HC OCELÁŘI TŘINEC
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Werk aréna, Třinec
26. února 2013
52. kolo hokejové Tipsport extraligy

Minulý rok se celky potkaly čtyřikrát. Nejprve v rámci devátého kola, když střetnutí hostil Třinec. Po velikém boji ani šedesát minut o vítězi nerozhodlo, ale prodloužení nakonec nemělo dlouhého trvání. Po minutě a 44 vteřinách o úspěchu domácích barev rozhodl Peterek v oslabení. Reparát svěřenci kouče Jelínka zvládli. Branky padaly až ve druhé polovině zápasu a byly pouze čtyři, ale protože indiánské byly hned tři, mohli Západočeši slavit i stejný počet bodů. 7.2.2010 je datum kdy naposledy modrobílí vezli z Werk areny všechny body a na ledě je neuhráli ani tentokráte. Třinec bezchybným výkonem dokráčel k výhře 3:0. Jenže pro neoprávněný start mladého Pavlíka bylo utkání kontumováno ve prospěch Plzně. Poslední vzájemný duel v polovině února skončil po velké přestřelce lépe pro modrobílé – 7:5. Letos lépe začala Plzeň, která doma uspěla 4:2 a v dalekém Třinci vyválčila výhru v nájezdech. Jenže Třinečtí odpověděli taktéž dvoubodovou výhrou na ledě soupeře. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Základní část

Když rozdělíme první půlku zápasů základní části na čtvrtiny zjistíme, že obě jsou jako den a noc. V úvodních třinácti střetnutích totiž Oceláři pouze čtyřikrát nebodovali – s Kometou, Zlínem, na Kladně a v Plzni. Naopak poté ve dvanácti utkáních pětkrát uspěli a sedmkrát nebodovali. Zajímavostí je i fakt, že pouze dvakrát nerozhodlo o vítězi duelu Třince šedesát minut – na Slavii a s Libercem a vždy Slezané brali druhý bodík. Ani druhá polovina není příliš odlišná. Aktuálně posbírali Slezané v posledních deseti utkáních dvě výhry a celkem osm bodů.

Změny v kádru

Podobně jako většina týmů, i Oceláři využili po dobu výluky v NHL pomoc hráčů z NHL. Nejdéle zůstal v Třinci Rostislav Klesla, krátkodobě vypomohl i Jiří Hudler. Naopak Mario Cartelli byl nejprve odeslán na hostování do Olomouce, po svém návratu nakonec odešel do Itálie. Podobný osud čekal i Vojtěcha Poláka, který přes Chomutov a Karlovy Vary doputoval do Davosu. Ladislav Kohn již hraje za České Budějovice, Rostislav Marosz za Trenčín, Martin Podešva za Znojmo a Erik Hrňa s Adamem Ruferem mají vyřízené střídavé starty v Olomouci. Gólman Karel Němec pak hostuje v Karviné.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Oceláři Třinec:

Postavení v tabulce: 4.
Počet bodů: 83
Počet vstřelených branek: 192
Počet inkasovaných branek: 159
Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička 81 (39+42)

Počet inkasovaných branek: 127
Nejproduktivnější hráč: Martin Straka 54 (15+39)

(0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 49. Poletín (Holub) - 10. Varaďa (Bonk), 39. Růžička (Bonk, Varaďa), 50. Polanský.
HC Oceláři Třinec: Hrubec - Galvas, Roth, Zíb, Hrabal, Lojek, Klouček, Ovčačík, Kania, - Růžička, Bonk, Varaďa - Květoň, Rákos, Peterek - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Zagrapan, Orava.

HC Škoda Plzeň 4
PSG Zlín 5
(1:0, 2:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 13. Vampola (Lev), 35. Johnson (Hanzlík), 39. Hanzlík (Kovář), 60. Johnson (Kovář) - 24. Čajánek (Honejsek, Tesařík), 48. Balaštík (Hamrlík, Linhart), 51. Leška (Linhart), 51. Honejsek (Veselý, Zámorský), 53. Čech (Linhart).
HC Škoda Plzeň: Mazanec - Jeřábek, Hanzlík, Havíř, St. Pierre, Mozík, Boháč (22. Frolo) - Johnson, Vampola, Lev - Kratěna, Kovář, Schleiss - Sedláček, Kašpařík, Hollweg - Petruška.