Markus Korkiakoski nastoupí v dresu HC Škoda Plzeň do dnešního duelu v Olomouci

Finský útočník Markus Korkiakoski se v dnešním utkání na ledě týmu HC Olomouc představí v plzeňském dresu. Osmadvacetiletý forvard nastupuje v první lize za celek HC RT Torax Poruba. Prozatím se jedná o domluvu pro tento zápas na Hané, Korkiakoski se však v budoucnu může v rámci střídavých startů v sestavě Plzně objevit znovu.

Fin Markus Korkiakoski je odchovancem Kärpätu, za který nastupoval v mládežnických výběrech. Drtivou část hráčské kariéry strávil Korkiakoski v Mestis, tedy druhé nejvyšší finské soutěži. Po angažmá ve francouzském Štrasburku se útočník vydal do České republiky, v sezónách 2018/19 a 2019/20 nastupoval v Chance lize za tým Stadion Litoměřice. Finský šikula se prezentoval fantastickou produktivitou, v probíhajícím ročníku své útočné dovednosti naplno dokazuje také v dresu Poruby. Letos si zatím ve 22 zápasech připsal 27 kanadských bodů za 10 tref a 17 asistencí. 

Markus Korkiakoski se dnes v dresu Plzně představí ve svém druhém extraligovém duelu, premiéru v nejvyšší domácí soutěži si odbyl v předminulé sezóně za Litvínov. Korkiakoski se stane druhým finským hráčem v historii plzeňského týmu, který za indiány nastoupí, tím prvním byl brankář Tuukka Rask.

Foto: Alena Zapletalová


Související články

Aktuální opatření v organizaci provozu Zimního stadionu Plzeň v rámci onemocnění Covid – 19 na základě usnesení Vlády ČR ze dne 26. 2. 2021 č. 196, 197 a 198

Aktuální opatření v organizaci provozu ZS

Výzva Asociace profesionálních klubů ledního hokeje

Výzva APK

Domácí zápas 50. kola proti zlínským Beranům odstartuje o půl hodiny dříve

Změna 50. kolo

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Malát, Straka

Rozhodnutí předsedy DK ELH

Aktuálně na webu

Ohlasy 50. kolo

Jsem rád, že na začátek mého návratu přišel takový zápas, říká Tomáš Mertl

PLZ - ZLN 7:0

PLZ - ZLN 7:0 - Jasná výhra ve znamení návratu Tomáše Mertla!

Rozhovor před PLZ – ZLN

​Už jsme v play off, Zlín musíme bezpodmínečně porazit, říká David Jiříček

×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Škoda Plzeň
PSG Berani Zlín