Martin Straka v Plzni prodloužil smlouvu, přicházejí Modrý, Hanzlík, Tvrdík a Hvila

Hokejová Plzeň odtajnila změny v kádru před nadcházející sezonou. Největším bombou je příchod obránce Jaroslava Modrého z Liberce, který odehrál celkem 15 sezón v zámoří, většinou v NHL. Po více než pěti letech se vrací na domovský led Jiří Hanzlík, který v uplynulé sezoně vybojoval titul s Karlovými Vary. Ve druhé polovině roku však pro zranění nehrál. Dalšími dvěma posilami jsou Michal Tvrdík z Pardubic a Lukáš Hvila ze Zvolena. Všichni čtyři podepsali s Plzní smlouvu na jeden rok. Smlouvy v Plzni prodloužili i Martin Straka, Tomáš Vlasák, Jan Dresler a Radek Matějovský. Webové stránky o tom informoval výkonný ředitel klubu ing. Jaromír Zavoral.

Roční hráčskou smlouvu s klubem podepsal generální manažer klubu Martin Straka. Ten od roku 1992 působil v zámořské NHL, kde byl dlouhá léta dvorním spoluhráčem Jaromíra Jágra. Po šestnácti letech se loni vrátil do místa, kde se naučil hrát hokej. Martin Straka těsně před odchodem do zámoří táhl v roce 1992 Škodu Plzeň ke stříbrným medailím, v uplynulé sezóně dovedl Plzeň ke čtvrtému místu. Martin Straka je olympijským vítězem z Nagana 1998 a mistrem světa z Vídně 2005.

Nejzvučnější posilou je obránce Jaroslav Modrý

Od Strakova příchodu se odvíjely podpisy dalších hráčů. Na rok se Plzni upsal osmatřicetiletý obránce Jaroslav Modrý, českobudějovický odchovanec, který hrál během 15 let v NHL postupně za New Jersey, Ottawu, Los Angeles, Atlantu, Dallas a Philadelphii. V roce 2008 si vysloužil dokonce nominaci na Bill Masterton Trophy, tedy cenu, kteru každoročně v NHL dostane jeden hráč za vytrvalost, sportovní přístup a oddanost hokeji. Obrovský bojovník a srdcař si v roce 2003 zahrál na mistrovství světa za Českou republiku. V uplynulé sezóně působil v Liberci. "Jardovi se tam moc nedařilo, ale Martin hrál s Jardou v Los Angeles, dobře ho zná a je přesvědčený, že je to výborný obránce a že pro naši ligu bude určitě velkým přínosem," uvedl Jaromír Zavoral.

Po pěti a půl letech se do Plzně, kde strávil neuvěřitelných 12 sezón, vrací pětatřicetiletý obránce Jiří Hanzlík. Zadák, který spoustu sezón odehrál v obranné dvojici po boku Ivana Vlčka, podepsal s klubem jednoletou smlouvu. Poslední tři sezóny strávil v Karlových Varech. Po první spíše průměrné sezóně se ve Varech rozehrál k velkým výkonům a stal se miláčkem publika. Fanoušky Energie si získal i bravurním proměňováním samostatných nájezdů. V letošní sezóně patřil ke stabilním bekům kádru, ale před Spengler cupem ve Švýcarsku si natáhl při tréninku kolenní vazy a o nejkrásnější část sezóny, která pro Energii vyvrcholila ziskem historického titulu, tak přišel. "Jirku dobře známe, odehrál tu řadu dobrých let a jsme moc rádi, že jsme ho získali zpět do Plzně," dodal výkonný ředitel klubu.

Do Plzně přichází i třicetiletý Michal Tvrdík, který s Plzní podepsal taktéž roční smlouvu. Odchovanec pardubického hokeje zaznamenal v uplynulé sezóně ve 48 utkáních 11 branek a 13 asistencí. "Slibujeme si od něj po odchodu Petera Fabuše, že by mohl být doplněním do prvního útoku k Martinu Strrakovi a Tomáši Vlasákovi. Pavel Vostřák má smlouvu v Neuchatelu," vysvětlil jeden z dvojice plzeňských šéfů.

Ze Slovenska pak přichází sedmadvacetiletý štírek Lukáš Hvila, který má za sebou ve Zvolenu životní sezónu. V 55 zápasech nastřílel 28 branek, připojil 30 asistencí a přidal 19 plusových bodů. Průměr vyšší než jeden bod na zápas do té doby ještě nikdy neměl. "Lukáše Hvilu dlouhodobě sledoval Milan Tichý. Je velmi dobrý v zakončení a produktivního útočníka potřebujeme.Navíc přichází ze Slovenska, takže nemusíme za hráče platit nikomu tabulkové odstupné."

Ze zámoří se do Plzně vracejí dva mladí odchovanci, kteří byli oporami národního týmu v mládežnických kategoriích - obránce Dominik Boháč a útočník Jan Stránský. "Naopak do zámoří odejde Tomáš Kubalík, který má smlouvu s Columbusem, a za mořem zůstane i obránce David Štich," doplnil Jaromír Zavoral.

Plzeň opouští šest hráčů

Klub dále opouštějí obránci Martin Čakajík, jenž míří do Liberce, a Mario Cartelli, jenž podepsal smlouvu s Třincem. Odchází i útočník Peter Fabuš. "Oba měli takové finanční požadavky, které jsme nebyli ochotni akceptovat. Totéž se týkalo útočníka Petera Fabuše, který je zraněný a není ještě jasné, zda stihne start nadcházející sezóny. Nechtěli jsme riskovat."

Ještě roční smlouvu má obránce Tomáš Pácal, kterému vedení dalo najevo, že si může hledat angažmá jinde. "Zatím zůstává naším hráčem, ale byli bychom rádi, kdyby si našel nový klub, za který bude hrát." V Plzni nebudou pokračovat ani Roman Tomas, který bude působit znovu v Třinci, ani Michal Důras, který by měl nahradit Jaroslava Balaštíka ve Zlíně. "Jejich požadavky jsme neakceptovali," lakonicky zhodnotil Jaromír Zavoral. V současné době se ještě řeší se Spartou budoucnost obránce Stanislava Hudce a brankáře Jana Chábery.

Nejisté je i další působení Petera Smreka, který momentálně hraje ve slovenském dresu na mistrovství světa v Curychu. "Smrek touží po smlouvě ve Švédsku, ale pokud se mu tam nepodaří angažmá získat, je možné, že u nás bude pokračovat."

Nové dvouleté smlouvy s Plzní podepsali také obránce Jan Dresler a útočníci Tomáš Vlasák s Radkem Matějovským. Dresler v Plzni odehrál dvě slušné sezóny, Vlasák patřil k nejproduktivnějším hráčům Plzně i celé extraligy a Radek Matějovský více než zdvojnásobil bodový přísun oproti sezóně 2007/08.


Související články

Markus Korkiakoski nastoupí v dresu HC Škoda Plzeň do dnešního duelu v Olomouci

Markus Korkiakoski

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21. Budeš srdcařem?

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21

Peter Čerešňák podruhé v řadě plzeňským vítězem Radegast indexu!

RI Prosinec

Aktualizováno: Indiáni odstartují domácí duely s Mountfieldem a Energií a venkovní zápas v Olomouci dříve

Úprava časů zápasů

Aktuálně na webu

7. kolo EHL: CEB - PLZ 3:2

7. kolo EHL: CEB - PLZ 3:2 - Plzeňští gameři po velkém boji prohráli s Motorem

Rozhovor před PLZ - KVA

Proti Karlovým Varům je to vždycky něco jiného, chceme urvat další tři body, hlásí Filip Suchý

Prodloužení smlouvy s Pourem

HC Škoda Plzeň prodloužil smlouvu s Jakubem Pourem

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Energie Karlovy Vary