Ohlasy 21.kolo

Matěj Machovský #35: Musíme hrát úplně jinak v naší třetině

Plzeň - Parádní zápas vidělo přes 6000 diváků v ČEZ Aréně, bohužel většina z nich se vítězství nedočkala. Kometa dokázala otočit nepříznivý vývoj utkání a oplatit indiánům porážku z úvodního měření sil. ,,Stalo se nám, co Třinci tady. Tým s větším množství šancí prohrál," hlesl po utkání Matěj Machovský.

Matěji, jak moc je po loňské sezóně ta letošní těžší?
Psychicky je to těžké hodně. Před rokem jsem přišel, vše vycházelo, dařilo se nám a vyhrávali jsme. Je to nyní velký obrat a musím se s tím poprat. Ale jsme v tom jako tým a jako tým se z toho také musíme dostat.

Co dnes podle vás rozhodlo?
Mám pocit, že se nám v posledním utkání v Hradci i dnes stalo, co Třinci tady. Měli jsme více šancí, ale neproměnili jsme je a radoval se tak soupeř.

Co je podle vás potřeba do dalších zápasů změnit?
Musíme začít hrát úplně jinak u nás ve třetině. Kluci se snaží v útočném pásmu, střílí, dohrávají soupeře, napadají, ale v naší nemůžeme jen přijet, otočit se na patě a jet pryč. Pak z toho vznikají chyby v rozehrávce, přečíslení a podobně.

Mohl jste vy dnes sám něco udělat lépe?
Určitě vyřešit jejich první gól. Já čekal ránu na vyrážečku a on poslal takovou holomajznu na beton, kterou jsem jen tak tak vyrazil a jejich další hráč mi kotouč poslal mezi betony.

Vojtěch Mozík #74

Vojto, jak vy byste zhodnotil utkání?
První třetina se povedla, i když Brno mělo nějaké šance. Ale ty jsme přestáli a naopak nám se povedlo jít do trháku. Za stavu 2:0 jsme pak měli šance my na 3:0 nebo 4:0, ale nevyužili jsme je a oni nás potrestali.

Dá se tedy říct, že jako v minulých zápasech rozhodla koncovka?
Asi určitě. Měli jsme minimálně dvě tutovky ze začátku prostřední části, abychom utekli na 4:0 a mohlo být po zápase. Místo toho nám jednou ujedou a najednou už prohráváme. Dá se říci, že nás opět poslaly dolů dva slepené góly soupeře ve druhé třetině.

Byl jste u gólu Komety, který potvrzovalo video, jak jste situaci viděl?
Popravdě to bylo tak rychlé, že vůbec nevím, jestli to byl gól. Rozhodovaly centimetry a já se jen snažil dostat puk co nejrychleji do bezpečí. Muselo to být podobné jako u situace Jána Sýkory, protože ani on si nebyl jistý, jestli branka byla nebo ne.