Matěj Machovský #35: Nula mě nemrzí, jsem rád za výhru

Souboj čtvrté Plzně se šestými Pardubicemi zvládla lépe domácí Plzeň. Svého soka udolala 2:1, přičemž Machovský přišel o čisté konto až patnáct vteřin před závěrečnou sirénou. „Kluci z Pardubic si ten gól dát zasloužili,“ nesmutnil Machovský nad ztraceným čistým kontem.

Domácí rychle dostal do vedení Radek Duda nečekanou střelou, na kterou si sjel do pozice obránce. Na další gól se poté čekalo až do druhé třetiny a její druhé poloviny. Ve 36. minutě zakončil Václav Pletka krásnou Vlasákovu akci. Matěj Machovský příliš práce mezi tím vším neměl. Do permanence se dostal až v polovině třetí třetiny, když Pardubice hráli přesilovou hru pět na tři. Rychlá změna rytmu plzeňskému mladému gólmanovi nečinila potíže. „Do tempa se dostanete rychle. Je třeba se pořád koncentrovat na zápas, ne mít myšlenky na to, co jste měli k obědu. Musím koukat na hru a soustředit se,“ popisoval svůj recept na udržení se v kondici během zápasu Machovský.

Pardubice hlavně jeho vinou početní výhodu nevyužily. Machovský předvedl několik skvělých zákroků a velice napomohl Plzni k výhře. „Když nás rozhodčí vyloučili, říkal jsem si, že jestli to ubráníme, vyhrajeme zápas. Tým, který nepromění takovou šanci, nemůže vyhrát. A nám se to oslabení povedlo,“ shrnul plzeňský gólman perné minuty ve třetí třetině. Přesto přesilovku Pardubice dokázaly využít alespoň k vytvoření tlaku, který pokračoval i po jejím skončení. Především pak Somík měl několik dobrých šancí, proti kterým musel Machovský zasahovat. „Nekoukám, kdo střílí nebo kdo na mě jede. Snažím se jen chytit tu černou gumu a to je jediná práce, kterou můžu udělat,“ usmíval se Matěj Machovský po zápase.

A usmíval se i přesto, že mu pouhých patnáct vteřin chybělo do pátého čistého konta v sezóně. „Oni si gól za svoje úsilí zasloužili. Měli i smůlu. Jednou mi šla střela do teploměru, puk propadl a nakonec minul prázdnou branku. Fakt si ten gól zasloužili,“ nezlobil se na pardubického Lukáše Radila, který ho na poslední chvíli překonal, Machovský. „Převládá radost z výhry,“ doplnil ještě plzeňský gólman.

Výhra nad Pardubicemi byla pro Plzeň už desátá v řadě na domácím ledě. Naopak, mimo svůj led jsou indiáni celkem neškodní, prohráli už pět zápasů na venkovních kluzištích v řadě. Celý tým marně hledá, čím to je. „Doma nás ženou lidi, je tu dobrá kulisa, hraje se nám dobře. Venku na to pořád nemůžeme přijít, musíme se ale pořád snažit. Snad už to příště zlomíme,“ doufá Machovský ve zlepšení už v pátek na zlínském ledě.


Fotogalerie

Související články

První domácí zápas roku 2014 obstará souboj dvou posledních mistrů!

Preview

PLZ - PCE 2:1 - Indiáni uspěli v souboji posledních mistrů

Report

Aktuálně na webu

Dorost v přípravě

Dorost v plné polní! Trenér Kořínek: I v karanténě na sobě kluci makali a je to vidět!

Zahraniční hráči

Přehled a statistické zajímavosti zahraničních hokejistů, kteří se představili v plzeňském dresu

Poháry v historii

Plzeň může v poháru oslavit třetí vítězství! Kdy brala předchozí dvě?