Matěj Machovský v zámoří září, nyní přidal i bitku!

Plzeň - Mladý gólman Matěj Machovský, který čtyři roky vládl brankovišti na západě Čech, nyní bojuje v zámoří. A to doslova!

V soutěži ECHL v dresu Toledu, spadající pod organizaci Detroitu, předvádí skvělé výkony. Úspěšnost zákroků vytáhl nad třiadevadesát procent, průměr inkasovaných branek na zápas zase stlačil pod dvě. V celé soutěži si se ze všech gólmanů pyšní nejlepšími čísly.

Nyní přidal i vyhranou bitku, když v závěru utkání ve kterém čtyřiadvacetiletý Čech neinkasoval, musel bránit své spoluhráče. Do hromadné bitky se totiž zapojil i brankář soupeře. „Bylo to šílené. Byl jsem unavený z toho přejezdu přes celé hřiště, takže to nebyla kdovíjaká bitka,“ smál se pro web Toledo Blade.