Ohlasy PLZ - SLA

Mazanec: Čekám na šanci a musím být připravený

Marek Mazanec nastoupil do utkání proti Slavii ve druhé třetině, když nahradil Raska. Svou úlohu zvládl důstojně, přesto prohře Plzně nezabránil. "Taková už je úloha druhých, třetích gólmanů. Být připravený a čekat na šanci," řekl na pozápasové tiskové konferenci.

Marku, jaká byla vaše reakce, když jste se dozvěděl, že nastoupíte do druhé třetiny?
Byl jsem rozhodně překvapený, přišlo to nečekaně. Vůbec jsem netušil, že je Tuukka unavený nebo že ho bolí třísla nebo co vlastně. Ani vlastně teď nevím, co mu vlastně je. Samozřejmě jsem měl radost, protože jsem dostal šanci a byl jsem natěšený, že se po té dlouhé pauze budu moct ukázat. Navíc jsem se cítil dobře. Bohužel, ve třetí třetině to nevyšlo.

Je to velký rozdíl nastoupit v extraligovém týmu oproti tomu prvoligovému v Písku?
Docela ano. V extralize obrana funguje, existuje tu řád, kdežto v Písku je to veliký zmatek. Je to opravdu rozdíl. V Písku je to navíc bída, celkově se nám nedaří,... Někdy nám utkání prostě nevyjde a nasypou se mi tam góly.

Byl to nějaký zkrat, když jste dovolili Slavii tak rychle vyrovnat?
Na 2:2 to byl spíš takovej náhoďák. To těžko říct, co to bylo. Vyrobili jsme dvě zaváhání, která Slavia využila. První gól padl vyloženě po náhodě, když se odražený puk dostal k jejich obránci, ten vypálil a od našeho Kuby Jeřábka se to odrazilo do branky. Druhý gól byl takový podzemák, pašerák,… Prostě se to tak sešlo. Oni srovnali s námi krok a pak dotáhli zápas do vítěznýho konce.

Jak vlastně vnímáte angažování Raska v Plzni? Pozitivně nebo negativně?
To je těžká otázka. Samozřejmě, že je pro mě mínus, když nechytám. Je to všechno o čekání na šanci, musím sedět, ale být připravený. Na druhou stranu, od toho jsou přece druzí a třetí gólmani. Je to věc, kterou nemohu ovlivnit, musím to brát tak, jak to je. A čekat na šanci. Pozitivně vnímám to, že mám šanci se od Tuukky něco naučit. Chytá famózně, je skvělé ho sledovat, jak z něj prostě puky nevypadávají. A když už ano, dokáže je hned rozehrát. Jeho práce hokejkou je skvělá.