Milan Gulaš: Zápas s Chomutovem měl extraligové parametry

Plzeň - Indiáni i svůj druhý zápas v přípravě vyhráli - porazili extraligového nováčka z Chomutova 2:0. Na druhém gólu se podílel i jeden z nových hráčů v modroblílých dresech, Milan Gulaš. Ten našel přesně Jana Kováře, který zvyšoval na 2:0. Gulaš kromě toho stihl v zápase i lehkou šarvátku a vyzkoušel souhru s Martinem Strakou a Tomášem Vlasákem.

Milane, jaký to byl s Chomutovem zápas?
Myslím si, že to byl skvělý zápas. Na to, že se hrálo teprve druhé přípravné utkání, to mělo kvalitu extraligy. Chomutov jenom potvrdil, že právem postoupil do nejvyšší soutěže a že i tam bude mít svoje místo.

Vy jste poprvé nastoupil s Martinem Strakou a Tomášem Vlasákem. Jak se vám s nimi hrálo?
Je to úžasný s nimi hrát, jsou to skvělí hráči. Já si to užívám a doufám, že to bude fungovat, na hodnocení je ale brzy, protože jsme teprve třetí týden na ledě. Časem uvidíme, ale teď bych to zatím hodnotit nechtěl.

Vy jste nahrál Janu Kovářovi na druhý gól, ale secvičená akce to zrovna asi nebyla?
Ne, to byla náhoda. Já tušil, že se tam někde bude pohybovat a hodil jsem mu to na zadní tyčku a zrovna mu to přilítlo na hokejku. Naštěstí to tam padlo, ten druhý gól byl důležitý, protože jsme trochu odskočili, ale sehraná akce to opravdu nebyla.

Nebál jste se, že z toho nebude gól, když předtím prázdnou branku netefil?
Já jsem si říkal, že teď už by to mohl dát, když už měl podruhé za sebou prázdnou branku. (úsměv)

Nebylo tam na přípravný zápas až moc potyček?
Tak proč ne, to k hokeji patří. My se tady připravujeme na ligu a týmy se tu taky chtějí oťukat a vidět, co v kom je. Já to jenom vítám, protože to je součást hokeje. Aspoň to bude mít náboj do příštího zápasu.

A konkrétně vaše výměna názorů s Lukášem Pulpánem?
Tohle se nedělá, žejo…já už jsem se vracel, on viděl, že jsem v záklonu, a stejně do mě v plné rychlosti drbnul. Já teď jdu to rameno ledovat, protože jsem se tam proletěl a měl jsem strach, že si to rameno urvu, naštěstí to bylo v pořádku, ale prostě jsem pro něm vystartoval. Chtěl jsem mu říct svůj názor a taky sem mu ho řek.

Co ještě tomu výkonu chybí? Co potřebujete pilovat?
Je to hlavně kombinace, ta přesnost. Jsme fakt jen třetí týden na ledě a tréninková zátěž je vysoká, tyhle zápasy jsou také fyzicky hodně náročné. Nedá se tak moc mluvit o kombinaci, to chce čas a ono si to sedne.

Už si ale dokážete udělat obrázek, jak se bude lišit hra Plzně a Českých Budějovic?
Nejspíš v agresivitě. Tady se hraje opravdu hodně agresivní útočný hokej, nechci říkat, že to je nějaký obrovský rozdíl, ale je to tam znát. Nechci to ale moc rozdělovat, každý tým má nějaký svůj styl a ten plzeňský je prostě jen více agresivnější.

A vám osobně sedí více technický, nebo agresivní hokej?
Mně vyhovuje agresivní technický hokej (směje se). Ne, dělam si srandu, mám rád technický hokej, ale dokážu i přitvrdit.

Díky za rozhovor!


Fotogalerie

Související články

Letošní první souboj indiánů s Piráty z Kari... Chomutova!

Preview

PLZ - CHM 2:0 - Svobodova nula a druhá výhra indiánů v přípravě

Report

Jozef Balej se ohlédl za zápasem s Chomutovem i letní přípravou

Rozhovor

Aktuálně na webu

Dominik Pavlát #39

Mám jméno i číslo po Haškovi, jiná možnost ani nebyla, směje se Dominik Pavlát

Rozhovor Martin Straka

Martin Straka si váží nové spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler a věří v další dohody. Jak vidí formát extraligy?

Smlouva o partnerství

HC Škoda Plzeň a Autocentrum Jan Šmucler podepsaly pětiletou smlouvu o partnerství