Mladí indiáni se představí v reprezentacích!

Plzeň - Druhý únorový týden je v mládežnických kategoriích ve znamení reprezentačních srazů a trenéři nezapomněli ani na mladé indiány. V nominaci sedmnáctky, která se představí až v Detroitu, nechybí Jakub Pour, mezi náhradníky navíc figuruje Petr Eret. Výběr do osmnácti let naopak nabere směr Finsko, konkrétně v Raumě se představí i David Kvasnička a Petr Kodýtek, možná s týmem odcestuje i Matěj Chalupa. Devatenáctka zase nabírá smět německý Deggendorf a spolu s ní i Lukáš Kaňák a Filip Suchý. Šestnáctku z role náhradníka možná doprovodí do Švédska Jan Matiášek.

Reprezentace U19

Mladí hokejisté mají v plánu v neděli a pondělí dvoufázově trénink na ledě v Rokycanech, v úterý se vydají směr Deggendorfu, kde ještě ten den otestují tamní led a následující dny je již čekají souboje s Švédskem, Finskem, Švýcarskem a nakonec domácím Německem.

Lukáš Kaňák – Mladý obránce letos v reprezentaci odehrál již dva duely, celkově již v kariéře stihl startů přesně padesát. V sezóně zvládl za juniory sedmatřicet zápasů se ziskem pětadvaceti bodů a v tabulce pravdy jej zdobí plus osmnáct.

Filip Suchý – Dravý útočník v aktuální sezóně stihl kromě šestatřiceti duelů v juniorce, ve kterých zaznamenal dvaapadesát bodů, i pět startů za A-tým. V minulé sezóně dokonce naskočil i v reprezentaci do dvaceti let, celkem již nastoupil v dresu se lvem na hrudi sedmašedesátkrát s průměrem téměř půl bodu na zápas.

Reprezentace U18

Mladí reprezentanti před odletem do Helsinek absolvují na Kladně dva tréninky, další dva přímo v cíli cesty - Raumě. Ve středu je již čeká Švédsko, o den později Finsko a následně Rusko. Sobota je ve znamení pouze tréninků a porad, v neděli pak své účinkování na turnaji stvrdí Češi proti USA.

David Kvasnička – Mladý obránce stihl již v aktuálním ročníku jedenáct startů za starší dorost, kde nasbíral šestnáct bodů a dalších dvanáct posbíral ve čtyřiadvaceti střetnutích za juniory indiánů. Celkem nastoupil šestnáctiletý obránce za reprezentaci již čtyřiačtyřicetkrát s průměrem více jak půl bodu na střetnutí.

Petr Kodýtek – Šikovný útočník také nastupuje za dorost i juniory indiánů. V mladší kategorii nasbíral doposud v sedmnácti zápasech osmatřicet bodů, v té starší v třinácti jednadvacet. Ve svých sedmnácti letech okusil reprezentačních dres již třiašedesátkrát a svých zářezů by napočítal rovných třicet.

Matěj Chalupa – Před sezónou dorazil na západ Čech z Letňan a v dresu indiánů letos poprvé naskočil i v reprezentaci, konkrétně v šesti duelech. V klubu posbíral v extralize staršího dorostu čtyřiapadesát bodů ve čtyřiatřiceti zápasech, v juniorech pak jeden ve čtyřech střetnutích.

Reprezentace U17

Hráče čeká ještě v podvečer prvního dne trénink ve Slaném s následnou poradou po večeři, druhý den sehrají po dopoledním rozbruslení přátelské utkání s juniorkou Mountfieldu. Ve středu i ve čtvrtek jsou v plánu dokonce tři tréninky na ledě a v pátek se výprava vydá přes Paříž do Detroitu a následně busem do Plymnouthu.
Již sobotu se čeští mladíci postaví výběru USA, v neděli a pondělí jsou na programu pouze tréninky. V úterý si domácí výběr s tím českým střihnou odvetu, ve středu se naše reprezentace po tréninku podívá na zápas NHL mezi Detroit Red Wings a Ottawa Senators. Následně na mladé pušky čeká výběr Finska i Švédska a následný přesun domů.

Jakub Pour – Mladý útočník nastoupil letos k sedmatřiceti duelům ve starším dorostu s průměrem téměř bodu na utkání. K jednomu reprezentačnímu startu z loňské sezóny letos přidal již dalších pět a třikrát se již i radoval ze zisku bodu.

Petr Eret – Další štírek starších dorostenců letos zapsal na své konto patnáct kanadských bodů v sedmadvaceti duelech, doposud za reprezentaci odehrál taktéž šest zápasů s průměrem půl bodu na utkání.

Reprezentace U16

Mladí hráči stihnou ve Slaném od pondělí do středy pět společných tréninků, ve čtvrtek odletí směr Stockholm, kde je od pátku do neděle postupně čekají stejně staré výběry Švédska, Finska a Ruska.

Jan Matiášek – Čerstvě šestnáctiletý šikula přišel do Plzně před sezónou z Písku, v jehož řadách mladšího dorostu zvládl v minulé sezóně zatěžkat konta soupeřů čtyřiačtyřiceti body v osmatřiceti duelech. V dresu indiánů má ve stejné kategorii již nyní v devětadvaceti střetnutích bodů šestačtyřicet, ve starším dorostu pak v šesti zápasech čtyři. Letos poprvé také mladý hráč naskočil v reprezentaci, odehrál jedenáct duelů a vstřelil jednu branku.

Více o mládežnických reprezentacích a výběrech!


Související články

Reprezentační sedmnáctku čeká kemp v Plzni i švýcarský trojboj!

Reprezentace U17

Reprezentační osmnáctka otevírá novou sezónu, nechybí řada indiánů!

Reprezentace U18

Reprezentační dvacítka ukončila první kemp. Indián Malát: Náročná, ovšem skvělá zkušenost!

Reprezentace U20

Termíny letních kempů a turnajů mládežnických reprezentací

Mládežnické reprezentace

Aktuálně na webu

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň