Musím pracovat i dál a potvrzovat své výkony, říká premiérový střelec David Jiříček

Plzeňští hokejisté se poprvé v nové extraligové sezóně vydali k zápasu na led soupeře, v Pardubicích byl k vidění velmi vyrovnaný duel, který nakonec na svou stranu překlopilo Dynamo v prodloužení. Modrobílí si tak z východu Čech odvezli jeden bod. Premiérový gól v nejvyšší domácí hokejové soutěži si připsal obránce David Jiříček.

V pátek během prvního kola nového ročníku proti Spartě si David Jiříček připsal první extraligový bod za přesnou asistenci. V Pardubicích už z toho byl i premiérový gól! To vše v pouhých šestnácti letech, Jiříček hrál na ledě Dynama teprve svůj šestý zápas v tuzemské nejvyšší soutěži. „Své výkony musím potvrzovat. Je škoda, že jsme prohráli, to je nejdůležitější. Do pátku se musíme zlepšit,“ hleděl bek po úvodní extraligové trefě v kariéře hlavně na týmový výkon.

Podle neoficiálních informací se stal David Jiříček druhým nejmladším obráncem, který dokázal skórovat v české nejvyšší hokejové soutěži v historii. Naprosto úctyhodný výkon. Jiříček se rychle a jistě zabydluje a získává si pevné místo v plzeňské defenzivě. „Do A týmu jsem se dostal jen tvrdou prací. V nové sezóně jsou ale za námi zatím dva zápasy, velká spousta jich je ještě před námi. Musím makat dál a potvrzovat své výkony,“ ví šestnáctiletý bek. 

On i další jeho spoluhráči mohou být spokojení, že v týmu indiánů dostávají mladí hokejisté tak velké množství šancí. Za které se samozřejmě musí odvděčit svými výkony, jak říká sám David Jiříček: „Je to pro mě obrovská motivace. Vlastně pro všechny kluky u nás v týmu jak pro obránce, tak i útočníky. Se Sebastiánem Malátem jsme spolu v týmech už od mládí, jsme moc rádi, že můžeme nastupovat i za áčko.“

Pro tak mladého hráče musí být velice složité přejít prakticky po jedné nekompletní sezóny v juniorce rovnou do kabiny prvního týmu. Talent Jiříček se s tím však dobře vyrovnává: „Respekt tam určitě je, ale když vejdeme na led, tak to všechno opadne. Moje první zápasy v A týmu byly hodně nervózní, ale už jsem se oklepal. V přípravě mi to celkem šlo, i když extraliga je zase něco jiného, takže prostě musím takhle hrát pořád dál.“

A jak si dokáže poradit s tím, když na něj plzeňští trenéři na střídačce občas zakřičí? „To k tomu patří! Vždycky si musím vzít k srdci a poučit se z toho, co mi řeknou," uzavírá David Jiříček.


Související články

Poprvé mimo své prérie! Plzeň míří do Pardubic!

Preview

PCE - PLZ 3:2pp - První výpad mimo své prérie indiánům přinesl bod!

Report

Aktuálně na webu

Rozhovor Jiříček, Špaček

Taťka si myslel, že si dělám srandu, prozrazuje David Jiříček po nominaci do reprezentace

Turnaj Karjala 2020

David Jiříček v nominace národního týmu na Turnaj Karjala! Ve výběru figuruje i čtveřice náhradníků z Plzně

Tisková zpráva

Hráči A týmu HC Škoda Plzeň přistoupili na snížení platů