NOTES#2: Přijde výhra v základní hrací době?

Ke svém druhému utkání v novém ročníku O2 extraligy nastoupí plzeňští hokejisté proti celku Kladna. Oba soupeři mají v tabulce stejný počet bodů za vítězství v prodloužení, proto můžeme ve čtvrtek, navíc před televizními kamerami, sledovat velmi vyrovnané a atraktivní utkání. Přijďte povzbudit svůj tým v boji o první „čistou“ výhru sezóny!

HC LASSELSBERGER PLZEŇ
HC GEUS OKNA Kladno

3. kolo – čtvrtek 20. září v plzeňské ČEZ Aréně

První zápas extraligy přilákal na stadion 6191 diváků. To byla v úvodním kole nejvyšší návštěva. Plzeňští diváci fandili, bouřili, vytvořili výbornou atmosféru a za odměnu jim bylo dopřáno představení prakticky se vším všudy. Lidé viděli krásný obrat svého týmu za stavu 1:3, dramatický závěr utkání, kde jediná chybička mohla zapříčinit obrovskou pohromu a také nájezdy, kde se jim šikovným zakončením předvedl Tomáš Vlasák. Přijďte povzbudit hokejisty i ve třetím kole hokejové extraligy proti Kladnu, kterému Plzeňáci za minulý rok mají co vracet. S vaší podporou to musí vyjít!

PLZEŇSKÝ ZÁPISNÍK
výsledky hráčské statistiky
aktuální sestava zajímavosti a aktuality

Ach ty přesilovky

Již dlouho si fanoušci i sami hráči stěžují na neschopnost proměnit přesilové hry. V přípravě se zdálo, že vše funguje jak má, góly padaly jak na běžícím pásu, ale v extralize jakoby se zbraň otočila proti vlastnímu majiteli. Plzeň má po dvou zápasech na kontě jednu využitou přesilovku, dvě branky však obdržela v oslabení! Ta druhá, v posledním zápase v Českých Budějovicích, je může mrzet dvojnásob. Namísto srovnání stavu na 2:2, se skóre pohnulo na 1:3.

Kladno? Loňský postrach

V loňské sezóně byli hokejisté Rabatu pro Lasseslberger doslova noční můrou. Kladno se prezentovalo velmi útočným pojetím hry, kdy sice mnoho branek dostávalo, ale často dokázalo svého soupeře prostě přestřílet. Plzeň ze čtyř vzájemných zápasů vydolovala pouhé tři bodíky s celkovým skóre 12:22. Což znamená, že Lasselsberger sice dokázal vstřelit průměrně tři branky za zápas, ale více jak pět jich obdržel. Plzeňští fanoušci jistě nezapomněli na televizní utkání, kdy jejich miláčci podlehli svému soupeři na domácím ledě 2:7 a následný zápas prohráli na Kladně dokonce 4:10. Polepší se hokejisté ze západu Čech a dokáží podat proti stejnému soupeři, před televizními kamerami, lepší výkon?

Vlasák si připsal první bod

Asi nejsledovanějšímu hráči plzeňského Lasselsbergeru se úvodní utkání nevydařilo podle představ. Byl u dvou branek soupeře a chuť si tak spravil až v rozstřelu, kdy potvrdil chytrou střelou vítězství svého týmu. Sám však přiznal, že byl přehecovaný. “Sám se sebou spokojný nejsem, šel jsem do toho až moc. Naše lajna sehrála takové průměrné utkání,“ sypala si popel na hlavu plzeňská hvězda. Ve druhém utkání sice dokázal přihrát na gól Čakajíkovi, bohužel to bylo ze strany Lasselsbergeru vše. Chuť si tak může šikovný centr spravit před televizními kamerami proti Kladnu.

Sestava HC LASSELSBERGER PLZEŇ z posledního kola

Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Dobrovolný - Vlasák, Divíšek, Ludvík, M. Dvořák, Kracík, Matějovský - Fabuš, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš.

HC GEUS OKNA KLADNO
situace soupeře změny v kádru
předpokládaná sestava zajímavosti a aktuality

V přípravě na extraligu Kladno Plzni podlehlo

V poslední srpnový den zajelo Kladno k přátelskému střetnutí na led Lasselsbergeru Plzeň. Po dvě třetiny se hrála vyrovnaná partie, čemuž odpovídal výsledek 2:2 po čtyřiceti minutách hry. Plzeň však v poslední třetině uštědřila Kladnu tři branky a vyhrála. Doma tedy zůstala v přípravě neporažena. V letním Tipsport Hoceky Cupu obsadilo Kladno za dvě výhry a čtyři porážky třetí příčku a nepostoupilo tedy do semifinále pohárového turnaje. V přátelských střetnutích si Kladno vedlo o poznání lépe. Vyhrálo čtyři duely, jeden zůstal po bezbrankové remíze nerozhodný a ve dvou případech odcházelo poraženo. Velkou lekci uštědřilo prvoligovému Mostu, jenž rozstřílelo 12:3, ale také podlehlo Litvínovu vysoce 2:8.

Středočechům v úvodu sezóny pomáhají Libor Procházka s Tenkrátem

Přes léto se v Kladně urodilo několik zajímavých hráčských přesunů. Kvůli švédským daňovým zákonům obránce Leksandu Libor procházka a forvard Timry Petr Tenkrát zahájili sezónu v Kladenském dresu, ale 14. října, tedy po jedenácti odehraných kolech extraligy, se už přemístí do svých klubů na severu Evropy. Z exotického angažmá v korejském Anyang Halle přichází útočník Zdeněk Nedvěd a další zajímavá posila přišla z Českých Budějovic. Veterán Radek Bělohlav přišel z jižních Čech do Kladna do konce sezóny na hostování.

Martin Procházka zaznamenal 300. ligový gól

Loňský druhý nejlepší střelec extraligy dal hned v prvním kole nového extraligového ročníku najevo, že se s ním bude muset počítat i pro nadcházející sezónu. V utkání proti třineckým Ocelářům v úvodu druhé třetiny trefil skulinku mezi Čechmánkovými betony a zaznamenal tím 300. gól v české nejvyšší soutěži. Z aktivních hráčů, kteří působí v české extralize, je lepší už jen Viktor Ujčík, jenž vede před Procházkou o pouhé dvě branky.

Po dvou odehraných kolech má Kladno shodnou bilanci s Plzní

V prvním utkání vítězství na nájezdy, v druhém prohra v základní hrací době. Stejná bilance jako má za stejný počest odehraných zápasů plzeňský Lasselsberger. Kladno v pátečním kole dotahovalo dvougólový náskok Ocelářů. V poslední třetině vstřelilo dvě branky a dotáhlo zápas až k samostatným nájezdům. V nich Kalla s Paterou překonali Vojtka, jenž pro nájezdy nahradil Čechmánka a tím rozhodli o vítězství. V domácím nedělním „okenářském derby“ však už Kladno příliš úspěšné nebylo. Ve druhé třetině se sice dostalo do vedení, ale RI Okna Zlín v téže třetině vyrovnal a ve třetí části hry vstřelil tři branky, na které již HC GEUS Okna Kladno nedokázalo odpovědět.

Sestava HC GEUS Okna Kladno z posledního kola

Orct - Ševc, Schnabel, Šmach, M. Štěpánek, L. Procházka, Nádašdi - Bělohlav, Patera, M. Procházka - Čurilla, Gardoň, Tenkrát - Horna, Kalla, Kuchler - Rudovský, Kazatel, Diviš

HISTORIE
VS.

bilance

hráči

statistiky

HISTORICKÁ BILANCE

Kladno je jedním z nejslavnějších klubů českého hokeje. Líheň, ze které vzešlo mnoho vynikajících hokejistů, v posledních letech dává zapomenout na někdejší úspěchy. V samostatné české soutěži má Plzeň pořád navrch, i když v minulé sezoně po výhře na soupeřově ledě 3:1 doma prohrála 2:7, v dalším střetnutí venku dokonce 4:10 a v dosud posledním vzájemném duelu podlehla na vlastním ledě 3:4. Zhoršila si tak nejen vzájemnou bilanci vyhraných zápasů, ale výrazně i skóre. Přesto má poměr vstřelených a inkasovaných gólů o sedmnáct lepší a mírně navrch má pořád i ve statistice vítězných mačů.

Celková bilance Plzeň vs. Kladno
4822620169:152

Jak to bylo v domácích zápasech Plzně s Kladnem? Na vlastním kluzišti Západočeši dominují. Nejvyšším brankovým rozdílem byla výhra Plzně 8:0. 2. února 1996 ovšem Středočeši deklasovali Plzeň na jejím ledě 10:3! 25. ledna 1998 tehdejší Keramika roznesla Kladno 7:1. Hattrick zaznamenal Jaroslav Bednář, na všechny góly mu přihrál Pavel Geffert. Asistenci v tomto zápase zaznamenal i gólman Dušan Salfický, který ve 24. minutě přihrál Mojmíru Musilovi na gól na 4:0. První „plzeňský“ hattrick však zaznamenal již o pět let dříve Pavel Metlička, 9. listopadu 1993 v zápase Kladno-Plzeň 1:4.

Domácí bilance Plzeň vs. Kladno
26143998:55

Jágr v mlze

První měření sil v sezóně 2004/05 opticky nafouklo plzeňský zimní stadion, výraz „praskat ve švech“ byl vidět v praxi. Na západ Čech totiž přijelo Kladno s Jaromírem Jágrem. A bylo se na co dívat, přestože v teplém podvečeru na led pomalu padala mlha. Jágr byl u dvou gólů, diváky několikrát zvedl ze sedadel individuální akcí, gólman Rudolf Pejchar dokonce uspěl tváří v tvář největší kladenské hvězdě. Podle očekávání se současný útočník newyorských Jezdců stal nejlepším hráčem zápasu a stejně jako několikrát v jeho průběhu se i na konci dočkal uznalého potlesku plzeňského publika.