NOTES#26: Všechno nebo nic...

Plzeň - Šest dní a 4 roky zpět. To Plzeň rozdrtila doma Kladno a na poslední chvíli proklouzla do play-off, kde vlnou nadšení roztrhala na kusy favority z Pardubic. Historie se opakuje, ale tentokráte může Plzeň i prohrát. Závisí jen a jen na týmu z Vítkovic. K tomu, aby se domácí nemuseli na nic ohlížet, musejí se Spartou vyhrát alespoň v prodloužení, což už se jim jednou v této sezóně doma podařilo, navíc Sparta v tomto ročníku hokejové O2 extraligy na Západočechy ještě nevyzrála. V Plzni se čeká plný dům. Dožene opět své miláčky do play-off?

HC LASSELSBERGER PLZEŇ
HC SPARTA PRAHA

52. kolo – čtvrtek 21. února v plzeňské ČEZ Areně

Již dlouhé tři sezóny čekají hokejisté Lasselsbergeru společně se svými fanoušky na větší úspěch. Tři ročníky bez play – off, tři roky bez napínavých vyřazovacích bojů. Končit čtvrtou sezónu v řadě po 52. kole? To si nikdo z fanoušků, hráčů ani vedení nepřipouští! Karty jsou rozdány zcela jasně – porazit Spartu! Pak Plzni play -off nikdo nevezme. Avšak ani v případě prohry nemusí fanoušci Západočechů ještě házet flintu do žita. Ovšem to Slavie musí vítězit ve Vítkovicích. Na to se ale keramici nesmí spoléhat! Plzeňští hráči jsou jistě namotivováni proti tradičnímu rivalovi a obhájci titulu. Fanoušci jsou plní očekávání, o zápase se mluví už několik dní. Důležitost duelu dokládá i fakt, že byl vybrán Českou televizí do studia Buly. I přesto je už teď jasné, že plzeňská ČEZ Aréna bude praskat ve švech a diváci uvidí skvostnou hokejovou podívanou. Věřme, že budeme svědky zápasu, na který se nezapomíná. Poslední zápas základní části, ve kterém jde o všechno!!! Bitva roku - zápas sezóny je tady!

PLZEŇSKÝ ZÁPISNÍK

výsledky hráčské statistiky
aktuální sestava zajímavosti a aktuality

Famózní obrat a Tygří lekce

Po reprezentační pauze přivítala Plzeň na svém ledě předposlední celek tabulky RI OKNA ZLÍN. Až do 53. minuty se domácí trápili, soupeř trestal vše co mohl a na světelné kostce svítil smutný výsledek 0:4. A když také proslulý exekutor samostatných nájezdů Tomáš Vlasák ve své disciplíně selhal, už málokdo věřil ve vyrovnání. Jenže pak přišla plzeňská gólová smršť, neuvěřitelný finiš a skvostný obrat Plzně! Na 1:4 snižoval Tomáš Divíšek a od té doby bylo na ledě jenom jedno mužstvo. Během chvíle byl stav 2:4, a když Marek Posmyk v 58. minutě snižoval na pouhých 3:4, zdálo se, že se v Plzni odehraje nevídaný obrat! A taky že ano - 59. minuta a srovnáno - 4:4! Psychika Zlínských utrpěla značný otřes a Plzeň senzační obrat dokončila! Dva zlaté body jsou nesmírně cenné. Hráči Lasselsbergeru však nedokázali navázat na tento úspěch v nedělním utkání v Liberci. Častá vyloučení jim brala síly a chybělo i štěstí. Plzeň prohrála 4:2.

Tomáš Divíšek jde jako správný kapitán příkladem

Tomáš Divíšek nabírá před play-off tu správnou formu. Bodově se prosadil v obou zápasech po reprezentační pauze a připsal si na své konto čtyři kanadské body, za dva góly a dvě asistence. V posledním zápase se Spartou (8. ledna) se plzeňský kapitán blýskl dvěma brankami a jednou asistencí, proto doufejme, že ho skvělá forma neopustí a bodově se zapíše i proti Pražanům.

Fantastické zákroky Romana Málka deptají soupeřovy střelce

Po příchodu nové trenérské dvojice Hořava – Rulík se stal Roman Málek opět jasnou jedničkou v týmu. Důvěra trenérů mu výrazně pomohla a branku Lasselsbergeru znovu hájí brankář, který je postrachem pro soupeřovy střelce. Svými výkony drží Plzeň nad vodou v těžkých chvílích a zároveň motivuje hráče před sebou. Plzeň podržel v zápase se Zlínem, v Liberci dával Lasselsbergeru dlouho naději. Vychytá dnes i Tona, Sivka, Nedvěda a další?

Sečteno - podtrženo

Den pravdy nadešel.... Celou sezónu se hráči HC Lasselsbergeru Plzeň pohybovali v horní polovině tabulky, až v samém závěru se Plzeňští začali propadat. Přišla výměna trenérů, pro mužstvo nový impuls. Obrana začala fungovat, tým méně inkasuje a špatně si nevede ani v útoku. Přesto ani letos nebude mít klid až do samého závěru. Pár nepovedených zápasů a je z ikonce základní části drama, které Plzeň už dlouho nepamatuje! Rozhodne se v posledním zápase, přesně jako před čtyřmi roky, kdy nakonec sezóna skončila až před branami finále.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Sestava HC LASSELSBERGER PLZEŇ z posledního zápasu:

Málek - Benák, Redlihs, Jasečko, Dresler, Posmyk, Čakajík, Cartelli, Dobrovolný - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Vlasák, Šindel, Adamský - Dvořák, Kracík, Matějovský - Důras, Vampola, Laš.
Trenéři: Hořava a Rulík.

situace soupeře změny v kádru
předpokládaná sestava zajímavosti a aktuality

Z obhájce titulu strach nejde, ale…

Postup do play-off mají už jistý. Dokonce i to, že postoupí rovnou do čtvrtfinále a vyhnou se tak ošemetnému předkolu. Jenže hokejistům Sparty se poslední zápasy vůbec nedaří. Z posledních dvou utkání mají děsivé skóre 2:10. Jakoby se před nejdůležitějšími zápasy celé sezóny vytrácela forma. Nebo je to jen matení soupeřů? Že by pražští hokejisté nechtěli, aby z nich ostatní týmy měly před vyřazovací částí respekt? V hokeji je přece nejhorší podcenění… Všichni každopádně vědí, že v play-off se začíná od nuly a všechno může být naprosto opačně. „Máme tedy dost času abychom se dali dohromady a do play off vstoupili úplně jinak,“ říká Tomáš Netík pro oficiální internetové stránky HC Sparty Praha.

Brankář Duba nebezpečně zasažen pukem do krku

Ve Znojmě všem fanouškům pražského týmu pořádně zatrnulo. Kromě sedmigólového přídělu málem Sparta přišla o brankáře Dubu. V 50. minutě ho střela Svobody zasáhla do krku a maskovaný muž byl odnesen z ledu na nosítkách a převezen na vyšetření do znojemské nemocnice. Lékaři zjistili, že zranění naštěstí není vážné a Tomáš Duba opustil moravské město se svými spoluhráči autobusem. Že nepříjemný okamžik překonal, dokázalo i jeho nasazení proti Třinci od první minuty. Po zdravotní stránce je tedy v pořádku. Sparťanského brankáře ale momentálně trápí nepříliš dobrá forma. Jeho nejistoty by mohli využít plzeňští střelci. Tomáš Duba jim však nehodlá nic usnadnit. Chce vyhrát a sám najít ztracenou fazónu.

František Ptáček odehrál 800 utkání v nejvyšší soutěži

Sparťanský kapitán František Ptáček se ve 49. devátém kole dočkal svého osmistého utkání odehraného v nejvyšší české soutěži. Odchovanec holešovického klubu prožil převážnou část své dosavadní kariéry právě ve Spartě. Jen v polovině devadesátých let vypomáhal jako starší dorostenec Slavii k postupu do extraligy a v letech 2003-2006 oblékal dres Karlových Varů, kde se dokonce v jedné sezóně stal druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Ve Spartě nyní absolvuje třináctou sezónu.

Sestava HC Sparta Praha z posledního zápasu:

Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, Cook, Černošek, Tabaček - Sivek, P. Nedvěd, M. Hlinka - Ton, Langhammer, Netík - Mrňa, Vaic, Melichárek - Dragoun, Švagrovský, Hromas.
Trenéři: F. Výborný a Jelínek.

HISTORICKÁ BILANCE

Čtvrtou výhrou nad Spartou by Plzeň překonala svůj mimořádný úspěch z extraligového ročníku 2005/06, kdy ve vzájemných soubojích získala osm bodů za dvě vítězství v základní hrací době a jedno v prodloužení.

Jinak je dlouhodobě úspěšnější pražský tým. Západočeši jsou možná i právě kvůli tomu na Spartu vždy speciálně nabuzení. Navíc mají v kádru Jakuba Šindela, který v Holešovicích odehrál pár úspěšných sezón.

Celková bilance Plzeň vs. Sparta
5719236143:196

Možná jste si všimli, že další výhra by pro modrobílý tým byla jubilejní dvacátá. Kdo by to byl čekal ještě před půl rokem, kdy se v kolonce plzeňských vítězství krčila šestnáctka. Sedmnáctá porážka Pražanů ovšem přišla hned v říjnu na ledě soupeře (3:1). V listopadu Plzeňští doma zvítězili poosmnácté (4:3 na samostatné nájezdy) a v lednu venku podevatenácté (5:4 v prodloužení). „Dvacka“ by znamenala postup do vyřazovací části soutěže...