NOTES#5: Kdo získá jako první tři body?

P L Z E Ň - Tři body. Toto slovní spojení se asi nejvíce prohání v hlavách hráčů Plzně a Pardubic. Oba týmy zatím dokázaly vyhrát jen v prodloužení či v samostatných nájezdech, ale vychutnávat si "čisté" vítězství zatím ani jednomu týmu dopřáno nebylo. Domácí Lasselsberger doma každému soupeři pravidelně přibaluje bod na cestu domů, hostující Pardubice, které ještě nehrály před vlastním publikem, zatím uhrály čtyři body. V neděli se do kádru hostí pravděpodobně vrátí uzdravený Lašák. Pomůže tato zkutečnost zlomit hostujícím hráčům prokletí tříbodového vítězství, či se to povedede Plzni? Nebo se na plzeňském stadionu dočkáme opět prodloužení? Přijďte a uvidíte!

HC LASSELSBERGER PLZEŇ
HC Moeller Pardubice

9. kolo – neděle 7. října v plzeňské ČEZ Aréně

Dočkáme se už třech bodů? Plzeňská hokejová veřejnost se neustále ptá, kdy její tým vyhraje po základní době. V minulé sezóně se na tříbodové vítězství čekalo pouhá dvě kola, když ve třetím zápase doma modrobílí porazili Vítkovice 4:2. Zato výher za dva body bylo jako šafránu, respektive pouhopouhá jedna, a to z ledu pražské Slavie. Letošní rok hráči zkouší psychickou odolnost svých fanoušků, vždyť ve třech domácích zápasech se jely troje nájezdy. A v posledním utkání na plzeňském ledě rozhodoval o zisku bonusového druhého bodu kapitán Tomáš Divíšek až v prodloužení. V devátém kole letošního ročníku O2 extraligy proti Pardubicím tak má Lasselsberger co napravovat. Ať už nelichotivou nulu v kolonce „vítězství v normální hrací době“, nebo pověst před vlastním publikem. Hráči se jistě proti Moelleru budou chtít vytáhnout, tak je ten správný čas, aby se tři body slavily po šedesáti minutách!

PLZEŇSKÝ ZÁPISNÍK
výsledky hráčské statistiky
aktuální sestava zajímavosti a aktuality

Osmé místo bez výhry

Po odehraných sedmi kolech na kontě Lasselsbergeru bylo devět bodů, a to i přes to, že si Plzeň ani jednou nevychutnala sladký pocit vítězství bez toho, aby se o body prala v prodloužení, respektive v nájezdech. Samotní hráči před každým utkáním vyhlašovali atak premiérových třech bodů, nicméně se jim ještě nevydařil. Obdobně na tom jsou v tabulce předposlední Pardubice a poslední Kladno. Plzeň však najdeme v pásmu předkola play-off, přesně na místě osmém. To jí zaručily výhry v nájezdech doma nad Vítkovicemi, Kladnem a Znojmem plus výhra nad Litvínovem v prodloužení a uloupený bodík z ústeckého ledu. Přijde očekávaná výhra proti třináctým Pardubicím?

Fabuš se Šindelem vpředu statistik

Hokejová Plzeň dává spoustu branek! Minulou sezónu nepředstavitelný jev, v letošním ročníku holý fakt. Vždyť po výhře nad Litvínovem vstřelila čtyřiadvacet branek, což je čtvrtý nejlepší výkon z ligy. Střelecká produktivita se odrazila i do osobních statistik samotných hráčů. Nejvýše z modrobílých najdeme útočníka Petera Fabuše, kterému patří druhá (!) příčka hned za slávistickým Hruškou. Slovenský forvard v plzeňských službách již nasbíral osm bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí. V tabulce nahrávačů je taktéž na stříbrném stupínku. Skvěle se daří i dalšímu Plzeňákovi, Jakub Šindel s pěti góly opanuje třetí místo v pořadí střelců a v celkové tabulce kanadských bodů mu patří šestá dělená pozice. Když se podíváme na druhý pól těchto statistik, najdeme zástupce Lasselsbergeru i tady. Radku Matějovskému přísluší půlené první místo v nasbíraných trestných minutách.

Ožil střelecký potenciál Davida Ludvíka?

Do ročníku 2007/2008 nastoupil v první lajně po boku slavného trojnásobného mistra světa Tomáše Vlasáka a neméně hvězdného Tomáše Divíška. Řeč je o plzeňském Davidu Ludvíkovi. Do utkání s Litvínovem se střelecky trápil, stejně jako celá lajna. Lodivodi plzeňského týmu tuto trojici roztrhli a Ludvíkovi se po boku nového parťáka Šindela a staronového kolegy Vlasáka začalo dařit. Již ve zmiňovaném utkání vstřelil dvě branky a nechybělo málo a slavil hattrick. "Chyběla trocha štěstíčka, šancí jsem měl dost. Ale buď to skočilo, nebo to jejich gólman chytnul," vyprávěl sám Ludvík po zápase. Potvrdí vzrůstající formu i proti Východočechům?

Sestava HC LASSELSBERGER PLZEŇ z posledního kola :

Jarina - Jasečko, Čakajík, Benák, Dobrovolný, Nikolov (41. L. Martinec), Dresler - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Šindel, Matějovský - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Kocman, M. Sýkora.

situace soupeře změny v kádru
předpokládaná sestava zajímavosti a aktuality

Pardubičtí jsou “bezdomovci“
Kvůli rekonstrukci domácí ČEZ Arény musejí hokejisté Pardubic sehrát úvodních dvanáct střetnutí hokejové O2 extraligy na ledě soupeře. Hokejový stánek dozná úprav za bezmála 130 milionů korun a nově pojme 10 194 diváků. „V Pardubicích získáme velice důstojné prostředí pro extraligu i mistrovství světa juniorů,“ řekl generální manažer Zbyněk Kusý. Domácím fanouškům se tak jejich miláčci představí až 16. října, kdy na svém ledě přivítají hráče Zlína. Východočeši mají za sebou již tři čtvrtiny zápasů, ale se 4 body se krčí až na předposledním místě průběžné tabulky, když dokázali zvítězit dvakrát na nájezdy v Třinci a Litvínově, naopak z Karlových Varů a Slávie si odvezli sedmigólový příděl.

Moeller se může pyšnit největší průměrnou návštěvností
Již čtyři sezóny v řadě dokázala průměrná návštěva pardubické ČEZ Arény překlenout osmitisícovou hranici. V pořadí druhá Sparta, která navíc v loňské sezóně dokázala obhájit titul, má téměř dvou a půl tisícovou ztrátu. I na tuto sezónu v klubu počítají s více než sedmi tisíci prodaných permanentek a dá se tak očekávat završení úspěšné pardubické pětiletky.

Pardubice pasovány na roli favorita, začali výhrou letního poháru a chtějí Ligu mistrů
Mnoho hokejových odborníku i sázkové kanceláře vidí hokejisty Moelleru jako tým, který se na začátku příštího roku bude radovat z titulu hokejového mistra České republiky. Samo vedení klubu se tomuto názoru nebrání. „Každý má za cíl zlato, i já chtěl bych chtěl triumf v české extralize okusit. Roli favorita přijímáme, chceme ale jít cestou postupné práce,“ vyhlásil kouč Miloš Říha. V této sezoně také půjde o postup do hokejové Ligy mistrů, kam přímo postoupí vítěz extraligy a do předkola nejlepší tým po skončení základní části.„Je to motivace pro klub, hráče i trenéra,“ doplnil trenér. Svojí sílu předvedli již v letním Tipsport Hockey Cupu, kdy dokázali dokráčet až do finále, které díky rozhodujícímu nájezdu Pivka i vyhráli.

Sestava HC MOELLER PARDUBICE z posledního kola :
Hylák – Píša, Linhart, Richter, Havíř, Snopek, Posmyk, Kolář – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Andrašovský, Pucher, Pivko – Tvrdík, Blažek, Ondřej – Cetkovský, Koukal, Zohorna.

HISTORICKÁ BILANCE

Tradiční extraligoví účastníci se v dosavadní historii samostatné české nejvyšší soutěže jednou potkali ve vyřazovacích bojích, základní část je svedla proti sobě celkem 54x. Ačkoli jsou v lize dlouhodobě úspěšnější Východočeši, vzájemná bilance mluví pro Plzeň.

Celková bilance Plzeň vs. Pardubice
6127925173:161

Jak to bylo v domácích utkáních Plzně? Jedním z hlavních trumfů při čtvrtfinále v sezóně 2003/04 měla být domácí úspěšnost Plzně v zápasech s Perníkáři. Že bude tento trumf tak silný, ovšem věřil málokdo. Západočeši třikrát doma Pardubice přehráli, a to vždy v základní hrací době. Pardubické nezdary na ledě Plzně dostaly v play-off pro Východočechy ničivé rozměry. Až v předminulé sezóně zlomili Pardubičtí své prokletí a po sedmi zápasech dokázali na západě Čech vyhrát, i když hubeně 1:0. Ironií osudu bylo, že vítěznou branku vstřelil Marek Vorel, hráč hostující v týmu Moelleru z Plzně. V dosud posledním ukončeném ročníku získaly oba týmy šest bodů za dvě výhry.

Domácí bilance Plzeň vs. Pardubice
30195696:60

Historie vzájemných soubojů na plzeňském ledě nabízí i další „šňůry” duelů. Hned v prvním vzájemném střetnutí úvodní sezóny samostatné ligy Perníkáři vyhráli 3:0 (listopad 1993), další vítězství si však připsali až po 14 zápasech v listopadu roku 2001 (3:2), což byl zároveň první zápas Richarda Fardy jako hlavního kouče Keramiky Plzeň. Mezi listopadem 1996 a říjnem 2000 sehráli oba soupeři na ledě Plzně sedm utkání, ve kterých Perníkáři nedokázali bodovat. V minulém ročníku Lasselberger na vlastním kluzišti nejprve vyhrál 1:0, ve druhém případě se radovali hosté (2:5).