Na měsíční hostování přichází do Plzně obránce Peter Frühauf

Plzeň – Kádr HC Škoda Plzeň hlásí novou tvář. Na měsíční hostování přichází z Hradce Králové slovenský obránce Peter Frühauf, který v letošním roce však zatím nastupoval pouze za farmu Mountfieldu v Litoměřicích.

Čtyřiatřicetiletý Peter Frühauf působí v Česku už od sezóny 2012/13, kdy zamířil do Mountfieldu, tehdy ještě v Českých Budějovicích, už dříve si však střihl i krátké angažmá v Třinci. Nyní obleče čtvrtý dres v rámci české Tipsport extraligy. „Jedná se o důrazného obránce, který ale umí podpořit i ofenzivu. Hraje v Česku už poměrně dlouho, takže zná místní hokej a měl by nám pomoc zvýšit konkurenci v obraně,“ říká sportovní manažer a trenér Tomáš Vlasák.

Rodák z Prešova přichází do Plzně zatím na měsíční hostování, během kterého však nebude moci zasáhnout do vzájemného zápasu Plzně s Hradcem. „Všechno bude záležet na tom, jak se dohodneme s Hradcem Králové, jestli o něj budou stát a jaká bude případně situace,“ uvádí k případnému prodloužení hostování Tomáš Vlasák.