Plzeň – Indiáni vyrážejí na led posledního Chomutova. Završí tak venkovní dvojboj a velmi brzy i celou první polovinu základní části.

HC ŠKODA PLZEŇ

Zimní stadion, Chomutov
28. listopadu 2013
25. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzeňští se s novým přírůstkem do extraligové rodiny střetli před rokem již v rámci druhého přípravného utkání, které hostila jejich domácí aréna. Indiáni svého soupeře poměrně přehráli a po brankách Baleje a Kováře zvítězili hladce 2:0, když si navíc Adam Svoboda připsal čisté konto. V odvetě v rámci devátého kola ale již nováček vytasil drápky. Vlasák sice již v první minutě otevřel skóre, ovšem Chomutov ještě do pauzy srovnal a stejný hráč tak musel rozhodnout až v prodloužení – skóre 2:1 i přesně ukazuje, v jakém poměru si oba soci rozdělili body. Souboj na severu Čech dospěl ještě dál a to sice do nájezdů. Dva body zajistil pro indiány další dvougólový sniper - Kratěna. Poslední zápas roku 2012 ale již Západočeši zvládli na jedničku. Doma kralovali po výsledku 6:2, dvougóloví byl tentokráte Gulaš s Pletkou. Ovšem doma Piráti opět zlobili, dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a dokráčeli k tříbodové výhře 4:3. Letos se soupeři střetli na úvod v ČEZ Aréně a domácí uspěli 3:2. Jaká zápletka se nám rýsuje nyní?

Změny v kádru

Neuspokojivé výsledky Severočechů měly samozřejmě dopad na složení týmu. Odvolán byl kouč Čelanský, jehož místo zaujal Josef Turek, jenž přišel ze Skalice. Další novou tváří je Josef Straka, který neuspěl v Plzni, v týmu pak hostuje i Martin Růžička z Pardubic a na měsíční zkoušku působí v týmu z Českých Budějovic Jan Novák. Krátké hostování si ze Sparty odbyl i Angel Krstev. Naopak tým opustil André Lakos a do konce kalendářního roku hostuje v Karlových Varech Martin Rýgl.

Dosavadní výsledky

Chomutov se zatím v lize trápí snad ještě více než před rokem. Přitom v úvodu soutěže to tak nevypadalo. Piráti brali bod v Karlových Varech a následně domě porazili 3:1 dokonce Spartu. Jenže ke čtyřem získaným bodům přidali Severočeši ve zbytku první čtvrtiny již jen dalších sedm. Navíc radost z vítězství okusili jen ve Vítkovicích. Ani další porce třinácti utkání zatím vlekou změnu nepřinesla. Chomutov zapisuje tři body s Karlovými Vary a Libercem, alespoň bodík pak přivezl ze Slavie. Naposledy pak schytal debakl na ledě Vítkovic.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Piráti Chomutov:

Postavení v tabulce: 14.
Počet bodů: 18
Počet vstřelených branek: 52
Počet inkasovaných branek: 96
Nejproduktivnější hráč: David Hruška 19 (10+9)

Počet inkasovaných branek: 56
Nejproduktivnější hráč: Václav Pletka 15 (9+6)

(0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 49. Nosek (Radil, Gregorc), 56. Kousal (Vašíček, Radil), 60. Benák - 40. Hollweg (Jeřábek, T. Sýkora).
HC Škoda Plzeň: Mensator - Hanzlík, Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Boháč - Lev, Kašpařík, J. Sýkora - Kratěna, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Vlček.

HC Vítkovice Steel 8
Piráti Chomutov 3
(3:0, 2:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 7. Pastor (Húževka), 12. Němec (Strapáč, Húževka), 15. Němec (Strapáč), 30. Stehlík (Húževka), 32. Burger (Vandas), 46. Huna (Svačina, Roman), 51. Šedivý (Valčák, Kolouch), 55. Vandas (Burger) – 51. Šulák (Hřebejk, Šagát), 54. Hruška (Straka, Hřebejk), 59. Hřebejk (Pulpán, Straka).
Piráti Chomutov: Růžička – Rutta, Pulpán, Novák, Trefný, Krstev, Šulák, Mrázek, Bartejs – Balej, Divíšek, Kubinčák – Hruška, Straka, Bartečko – Hřebejk, Kämpf, Šagát – Račuk, Sikora.