Plzeň – Indiáni se naposledy v rámci základní části představí mimo své mantinely – na ledě Litvínova.

HC ŠKODA PLZEŇ

ZS Ivana Hlinky, Litvínov
5. března 2019
51.kolo Tipsport extraligy

V extralize předloni na západě Čech Litvínov uspěl těsně 4:3 a doma s čistým štítem 2:0. Modrobílí prolomili sérii nezdarů až počátkem roku 2017, kdy své fanoušky potěšili vítězstvím v poměru 4:2, ovšem poslední slovo měli opět Severočeši, kteří znovu před svými fanoušky udrželi čisté konto - 2:0. Oba celky zkřížily hokejky hned v úvodním duelu sezóny 2017/18. Vyrovnané utkání zlomili Západočeši v jeho druhé polovině a zvítězili 5:1. Uloupili i bodík na severu Čech, kde padli 1:2 v prodloužení, jediným střelcem byl Stach. V Home Monitoring Aréně pak prožili Déjà vu, znovu uspěli poměrem 5:1 a pět branek a vítězství 5:4 zaznamenali i na jaře roku 2018. A v úspěšné šňůře pokračovali. Na úvod sezóny 2018/2019 opět doma zvítězili 4:1. Na severu Čech pak 2:1 v nájezdech. Koncem ledna roku 2019 opět lépe začali modrobílí, kteří zvítězili 7:1. Jakou zápletku nám oba soupeři nachystají nyní?

Pod pokličkou Vervy

Litvínov pravidelně střídá sezóny úspěchů a neúspěchů. Na mistrovskou sezónu navázal záchranářskými boji v baráži, poté skončil pátý a padl ve čtvrtfinále, vloni zase zcela poslední a o bod zachránil extraligu. Letos to ovšem vypadá na lepší zítřky, ale ne příliš. Aktuální pozice je jedenáctá a již nyní prakticky bez možnosti posunutí do elitní desítky. To stálo židli i explzeňského lodivoda Milana Razýa, který byl odvolán koncem února. Přitom začali Severočeši dobře. Prvních šest extraligových zápasů ovládli, jenže poté se vše zlomilo. Z dalších osmnácti duelů přišlo výher již pouze sedm a nastal ústup z předních pozic. V posledním kole pak vše dorazila porážka na Spartě v přímém souboji o desátou příčku, bodová ztráta nyní činí pět.

Nejproduktivnějším hráčem černožlutých je František Lukeš, který pronikl do TOP 15 celé extraligy. Nasázel třináct branek a přidal jednadvacet asistencí. Na záda mu dýchá Lukáš Kašpar (14+16). Mezi třemi tyčemi drtivou porci minut zvládl Jaroslav Janus, který procentuální úspěšnost zákroků vytáhl přes hodnotu 91. Druhý nejvyšší počet minut odchytal Michael Petrásek (88,56%).

Přesilové hry Litvínova jsou co do úspěšnosti využití deváté, prakticky stejně je na tom i hra v oslabení a šestý je pak celkový počet posbíraných trestných minut. Více hitů rozdaly pouze Vítkovice a pět celků zblokovalalo střel. Průměrná domácí návštěva necelých 5000 fanoušků je v extralize osmá.

Výsledky posledních zápasů

HC Sparta Praha 5
HC Verva Litvínov 3
(2:0, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Klimek (T. Pavelka), 19. Forman (Pech), 23. Roberts Bukarts (Klimek, T. Pavelka), 40. Černoch (Sill, Smejkal), 45. Smejkal – 26. J. Mikúš (Kašpar), 37. V. Hübl (F. Lukeš, Myšák), 55. Petružálek (F. Lukeš).
HC Verva Litvínov: Janus (Petrásek) – Šesták, Trončinský, Ščotka, L. Doudera, Strejček, Graborenko – F. Lukeš, V. Hübl, Myšák – Válek, J. Mikúš, Kašpar – Jícha, M. Hanzl, Petružálek – Trávníček, M. Havelka, Jurčík – Gerhát.

HC Škoda Plzeň 1
HC Oceláři Třinec 2
(1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kracík – 36. Werek (Svačina, Polanský), 55. Martin Růžička (Werek).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Pulpán (A), Vráblík, Allen, Jones, Moravčík, L. Kaňák – Nedorost, Stach, Gulaš (C) – Pour, Kodýtek, Eberle – Kantner, Kracík, Indrák (A) – Kolda, Preisinger, D. Kindl.

Nejtrestanější hráč Conor Allen - 94 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont