Naše hra se zlepšuje zápas od zápasu, prohlásil po vítězství nad Slavií Pospíšil

P l z e ň - Pravděpodobně zatím nejlepší utkání v sezóně odehrál HC LASSELSBERGER PLZEŇ. První branku inkasoval sice již ve druhé minutě utkání, ale nenechal se zaskočit a ještě v první třetině Plzeň vyrovnala. Domácí pak otočili skóre trefou Martina Cibáka, jenž skóroval v plzeňském dresu poprvé. Slavia zdramatizovala vývoj utkání čtyři minuty před koncem brankou Vašíčka, ale Pospíšil korunoval vítězství 4:2 trefou do prázdné branky střelou přes celé kluziště. Za Plzeň již nastoupili Martin Straka a Jaroslav Špaček, Slavia naopak postrádala Pálfyho, jenž si odskočil na pár utkání do rodné Skalice.Jsme teď v laufu a chceme toho využít, že budeme bodovat co nejvíce,“ řekl po utkání Pospíšil.

Trenérské trio Slavie postrádalo slovenskou hvězdu Pálfyho. Jeho kanadské body dnes Slavii evidentně chyběly, ale vyhrát mohla i bez něj. To potvrdil Jiří kalous asistent slavistického trenéra. “Bohužel ani heroický výkon Petra Fraňka nás nezachránil od porážky, protože jsme hráli velmi otevřený hokej a na to jsme doplatili. Nepodařilo se nám proměnit ani brankové příležitosti, které jsme si vytvořili a to bylo rozhodující pro dnešní utkání,“ řekl stručně Kalous.

Trenér Plzně Miroslav Přerost je rád, že Plzeň po dlouhé době opět předvedla kvalitní výkon na domácím ledě a vyhrála. Dal zároveň za pravdu, že domácí dnes odehráli zatím svůj nejlepší zápas. “Určitě to byl náš nejlepší výkon v probíhající sezóně. Byl k vidění vynikající hokej na obou stranách. Slavia velmi dobře hrozila z brejků, protože má hráče, kteří umějí v takové situaci zakončovat,“ oddychl si Přerost, že právě proti Plzni se slavističtí útočníci střelecky tolik neprosadili. Zároveň si je vědom, že domácí vítězství už bylo zapotřebí. “My jsme šli do utkání s obrovským odhodlání už tu sérii zlomit a dokázat, že hokej, který hrajeme venku a je velice dobrý, musíme předvést i naším divákům a já si myslím, že jsme jim ho předvedli,“ prohlásil plzeňský trenér. Plzeň byla až do dnešního utkání nejhorší ve využívání přesilových her. Dnes ale dvě proměnila. “Přesilovky jsme vůbec nenacvičovali. To je jedna z možností, když se nedaří. Buď donekonečna nacvičovat nebo to nenacvičovat vůbec. My jsme zvolili druhou variantu a vyplatilo se nám to,“ prozradil Přerost.

Plzeňský kapitán David Pospíšil si byl stejně ostatní vědom nemohoucností na domácím ledě vyhrát. Proto byl rád, že se konečně vyhrálo i doma, navíc po pohledném hokeji. “Bylo to ale náročné utkání, protože v zápasech, které jsme zde sehráli dříve, se nám nepodařilo bodovat. Takže jsme šli do utkání s tím, že to chceme protrhnout a zlepšenou výkonnost prokázat v tomto utkání,“ upozornil Pospíšil na stoupající výkony Plzně, která již pět utkání v řadě neprohrála v základním hracím čase. “Určitě jsme šli herně trochu nahoru a hlavně jsme chtěli vyhrát před domácím publikem, aby lidé odcházeli po dlouhé době konečně domů spokojeni,“ řekl střelec poslední branky v utkání. Taková branka není tak často k vidění. Pospíšil totiž vystřelil z téměř nejdelší možné vzdálenosti, jaké to snad jde. Puku se zmocnil za plzeňskou brankou, hned vystřelil a trefil opuštěnou branku sekundu před závěrečnou sirénou. “Já jsem chtěl puk jenom vyhodit ze třetiny Šel však úplně vedle, ale jelikož tady máme dobrého rolbaře, tak tam udělali nějakou výbornou rýhu, která to strhla zpátky na bránu a dojelo to tam, kam mělo,“ popsal se smíchem Pospíšil svoji trefu.

Obránce Milan Nedoma byl dnes jistě jeden z nejlepších beků na ledě. Pozorně si hlídal své teritorium, rozdával soupeřům tvrdé nárazy a ještě si stihl i zaútočit. “Slavia má výborný a vyrovnaný útok. Myslím si, že dnes má na výhře veliký podíl Tomáš Duba, protože jeli několikrát sami na branku a dá se říct, že je vychytal, protože kdyby dali nějaké šance, tak to mohlo být úplně obráceně. Slavia obyčejně důrazně forčekuje, ale dnes si mi zdálo, že se snažili hrát takový profesorský hokej a nikdo tam výrazně nevyčníval, podivoval se Nedoma nad hrou Slavie.

Dušan Andrašovský ve středu slavil narození dcerky Vanesy a dnes k oslavě vstřelil branku. Měl jsem radost, že to tam spadlo kvůli tomu, že jsme už vedli o dvě branky, ale také kvůli tomu, že se mi poslední dobou vůbec nedaří střílem góly,“ řekl plzeňský útočník, který v poslední době spíše přihrává. I proto se dalo čekat, že při přečíslení tři na jednoho spíše nahraje. “Nejdříve jsem si myslel, že budu nahrávat, když to tak dělám pořád, ale jelikož to většinou dopadne špatně, tak teď jsem to zkusil vzít na sebe a vyšlo to. Pan Přerost mi pak na střídačce řekl, že už se bál, že budu zase nahrávat,“ řekl šťastný střelec.


Fotogalerie

Související články

PLZ - SLA 4:2 - Skvělé vítězství, skvělý hokej, skvělá atmosféra!

Report

Notes #8: Dočkají se plzeňské ochozy výhry?

Notes k zápasu

Aktuálně na webu

Rozhovor Martin Straka

Martin Straka si váží nové spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler a věří v další dohody. Jak vidí formát extraligy?

Smlouva o partnerství

HC Škoda Plzeň a Autocentrum Jan Šmucler podepsaly pětiletou smlouvu o partnerství

Třídy v přípravě

Od žáků až po ty nejmenší. Trenér Pata: Nelze budovat pouze A-tým, je třeba budovat klub!