Preview 24.kolo

Nedělní duel s lídrem! Navíc ve znamení mikulášské nadílky!

Plzeň – Zápas čtyřiadvacátého kola s Třincem bude ve znamení mikulášské nadílky, která bude probíhat před začátkem utkání od zhruba osmnácti hodin a děti se na malé dárky mohou těšit až do konce první přestávky!

HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC OCELÁŘI TŘINEC

Home Monitoring Aréna, Plzeň
2.prosince 2018
24.kolo Tipsport extraligy

Předloňské duely skončily vždy o gól. Nejprve Oceláři zvítězili na západě Čech, Škodovka se pomstila 4:3. Fotbalově poté Třinečtí uspěli 1:0 v Plzni a nakonec brali i dva body ve Werk areně po prodloužení, když ztratili dvougólový náskok. V loňské sezóně se oba celky potkaly hned ve druhém kole a radovali se před svými fanoušky Slezané 5:2. V odvetě, opět na stejném místě, pak v prodloužení 3:2. Dotřetice to již vyšlo indiánům, když své fanoušky potěšil vteřinu před nájezdy Indrák a za tři body nakonec uspěli modrobílí 2:1. Na úspěšnou sérii navázali v sezóně 2018/19 cennou výhrou 3:2 ve Slezsku. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Ocelářů

Třinečtí vloni zakončili základní část čtvrtí, patnáct bodů za první Plzní. Ve čtvrtfinále si v sedmi zápasech poradili s Pardubicemi, když vždy uspěl domácí tým. V semifinále dokonce v šesti utkáních s Mountfieldem poté, co Třinec nabral třízápasový náskok, přestože se začínalo na východě Čech. Stopku tak vystavil možné zlaté jízdě až obhájce titulu z Brna v pěti střetnutích.

Aktuální pozice je ještě lepší, Třinečtí se pohybují na špičce průběžné tabulky. Slezané přitom do extraligy vstoupili špatně, z úvodních šesti duelů vybojovali pouze tři body. Nyní je ovšem vše jinak, z posledních sedmnácti střetnutí Třinec nebodoval pouze jednou – právě s indiány. Aktuální je série devíti výher.

Přitom mužstvo nestojí na jednom hráči. Hned pět nejproduktivnějších hokejistů se tísní na rozdílu tří bodů. Obránce Lukáš Krajíček (5+11) a útočníci Ethan Werek (8+8), Martin Adamský (10+5), Robets Bukarts (4+10) a Tomáš Marcinko (4+9). Vše pak z brány jistí třetí muž celkových statistik soutěže co do procentuální úspěšností zákroků Šimon Hrubec s hodnotou přes hodnotu třiadevadesát. Lepší je již jen Dominik Frodl a Patrik Bartošák.

Z pohledu týmových statistik patří přesilové hry Ocelářů mezi nejlepší s využitím prakticky každé čtvrté. Zároveň mužstvo posbíralo nejméně trestných minut a v popředí startovního peletonu se drží i co do hry v oslabení. Suma rozdaných hitů a zblokovaných střel je přibližně v polovině, průměrná domácí návštěva lehce přes 4500 fanoušků je pak v rámci extraligy devátá nejvyšší.

Výsledky posledních zápasů

HC Oceláři Třinec 4
HC Dynamo Pardubice 1
(1:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Martin Růžička (Werek, Roberts Bukarts), 27. Cienciala (M. Doudera, Kváča), 32. Gernát (Werek, Polanský), 37. Hrňa (Martin Růžička, Marcinko) – 60. Skokan (Welsh, Štindl).
HC Oceláři Třinec: Kváča – M. Adámek, Gernát, D. Musil, Galviņš, Roth, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski – Hladonik.

Mountfield HK 2
HC Škoda Plzeň 4
(1:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Vopelka, 44. Piché (Smoleňák, Koukal) – 4. V. Němec (D. Kindl), 11. Allen (Gulaš, Stach), 11. Jones, 60. Gulaš (Kracík).
HC Škoda Plzeň: Miltchakov (Frodl) – Jones, J. Kindl (A), Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Allen, L. Kaňák – Gulaš (C), Stach, Indrák (A) – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Eberle, Kodýtek, Straka – Pour, Preisinger, Kantner.

Nejtrestanější hráč Conor Allen - 78 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont