Preview 36. kolo

Nedělní odpoledne patří hokeji! Soupeřem budou Pardubice!

Plzeň – Opět po týdnu se v neděli indiáni představí na svém ledě. Přivítají znovu soupeře z opačného pólu tabulky, po Vítkovicích přijíždějí Pardubice!

HC ŠKODA PLZEŇ
HC DYNAMO PARDUBICE

LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
12. ledna 2020
36. kolo Tipsport extraligy

Předloňskou sezónu začali ve velkém stylu modrobílí. Na svém ledě totiž Dynamu nasázeli deset branek a v odvetě zase neinkasovali. Na Svatého Štěpána ale již zvítězili Východočeši, kteří na západě Čech ovládli nájezdy a vše uzavřeli výhrou 2:0. Lépe vkročili i do sezóny 2018/19, když v Home Monitoring Aréně rozhodli v prodloužení. Plzeň se na ledě svého soka pomstila v nájezdech a poté doma kralovala v poměru 11:1. Naposledy vyloupila arénu soupeře rovněž vysoko 8:3. I úvod extraligového ročníku 2019/20 patřil Západočechům. Ti sice před svými fanoušky ztratili dvoubrankový náskok, ale nakonec zvítězili 5:3. Naopak stejné manko dohnali na východě Čech, nakonec domácí rozhodli v prodloužení. Jaký zápas nás čeká nyní?

Pod pokličkou Pardubic

Dynamo v loňské základní části nasbíralo pouhých šestatřicet bodů, na předposlední Chomutov byla ztráta čtrnácti bodů. Přesto Východočeši nakonec úspěšně zvládli baráž a do první ligy paradoxně padli právě Piráti na úkor Kladna.

Ovšem i přes značnou snahu je mužstvo stále u dna. Tým již sice prakticky vyrovnal svůj loňský bodový přísun a má minimálně Litvínov a Vítkovice na dohled, ovšem alespoň postupová desítka je již opět značně vzdálená. Posledních deset duelů bylo ve znamení pouhých dvou výher, podobný byl i vstup do letošního ročníku extraligy.

Bodově tým táhne nejvíce Radoslav Tybor, který nasázel patnáct branek a přidal devět asistencí. V patách má Jana Mandáta (11+11) a Roberta Kousala (8+12). Mezi třemi tyčemi nejvíce minut odchytal Ondřej Kacetl s úspěšností zákroků přes 91 procent, zbylých pět brankářů se nedostalo přes hodnotu 88.

Přesilové hry Dynama jsou v celé soutěži dvanácté, schopnost čelit soupeřům v oslabení nejhorší. Suma posbíraných trestných minut je druhá nejnižší, rozdaných hitů je jedenáctá a zblokovaných střel šestá. Přesto všechno je průměrná domácí návštěvnost přes 7500 fanoušků na utkání druhá nejvyšší.

Výsledky posledních zápasů

Bílí Tygři Liberec 5
HC Dynamo Pardubice 2
(2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Bulíř (Ordoš, Graborenko), 14. Lenc (L. Hudáček, Birner), 21. Ordoš (Bulíř), 33. L. Hudáček (Kotvan, Lenc), 47. Bulíř (Birner, Lenc) – 37. J. Kolář (Ivan, Svačina), 56. Mandát (Svačina, Kolář).
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (od 41. Kantor) – J. Zdráhal, Mikuš, Ivan, J. Kolář, Holland, T. Voráček – Tybor, Mandát, Svačina – D. Kindl, R. Vlach, Látal – Matýs, Harju, Kusý – Blümel, Poulíček, M. Beran – Machač.

Rytíři Kladno 1
HC Škoda Plzeň 3
(0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. T. Kaut (Nash, O'Donnell) – 15. P. Zdráhal (Pulpán, Budík), 29. Rob (Jank), 60. Kantner (Moravčík, Mertl).
HC Škoda Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Pulpán, Moravčík, Jank, Vráblík, L. Kaňák – Kantner, Mertl, Gulaš – P. Zdráhal, Kracík, Malát – Rob, V. Němec, Přikryl – Straka, Kodýtek, Eberle.