Nejvyšší juniorská soutěž se nezúží, naopak rozšíří

Plzeň - Jak informoval Český hokej na svém oficiálním webu, vzhledem k předčasnému ukončení sezóny v důsledku pandemie koronaviru a souvisejících opatření státu schválil výkonný výbor ČSLH hlasováním per rollam přiznání práva účasti v I. lize ČR, II. lize ČR a v nejvyšší soutěži juniorů pro sezónu 2020/21.

Právo účasti v těchto soutěžích získávají – vedle účastníků, kteří si ho zajistili umístěním v ročníku 2019/20 – kluby z nižší soutěže, které dosáhly nejlepšího sportovního výsledku před nuceným ukončením sezóny, tj. ke 12. 3. 2020. Podmínkou bylo, že v soutěži byla úplně sehrána dlouhodobá část, bezprostředně předcházející části závěrečné (utkáním play off, turnaji vítězů skupin) a že příslušný klub nebyl k datu ukončení soutěže vyřazen z play off.

Na základě uvedených kritérií schválil výkonný výbor ČSLH přiznání práva účasti pro sezónu 2020/21:

  • v soutěži I. liga ČR klubům Draci Šumperk (vítěz dlouhodobé části II. ligy, skupina Východ), HC Stadion Vrchlabí (vítěz dlouhodobé části II. ligy, skupina Sever) a SC Kolín (vítěz dlouhodobé části II. ligy, skupina Střed)
  • v soutěži II. liga ČR klubům HC Frýdek-Místek B (lépe umístěný účastník finále play off ligy Moravskoslezského kraje), HC Lední Medvědi Pelhřimov (lépe umístěný účastník finále play off ligy Jihočeského kraje), HC Rakovník (nejlépe umístěný účastník semifinále play off ligy Středočeského kraje), HC Slovan Moravská Třebová (lépe umístěný účastník finále play off ligy Pardubického kraje), HC Stadion Cheb (lépe umístěný účastník finále play off ligy Karlovarského a Plzeňského kraje), HC Stavební stroje Jičín (lépe umístěný účastník finále play off ligy Libereckého kraje), HC TNP Praha (nejlépe umístěný účastník ligy Pražského kraje, jehož první tým nemá zastoupení ve II. lize ČR), HC Tygři Klášterec nad Ohří (vítěz play off ligy Ústeckého kraje), HHK Velké Meziříčí (lépe umístěný účastník finále play off ligy Jihomoravského a Zlínského kraje) a Stadion Nový Bydžov (lépe umístěný účastník finále play off ligy Královéhradeckého kraje)
  • v nejvyšší juniorské soutěži klubu HC AZ Havířov 2010 (nejlépe umístěný účastník semifinále extraligy juniorů)

Výkonný výbor ČSLH současně rozhodl, že kluby, které získaly právo účasti postupem z nižší soutěže v předčasně ukončené sezóně, ho nemohou postoupit jinému zájemci. Pokud klub práva účasti ve vyšší soutěži nevyužije, zůstává mu zachováno právo účasti v soutěži, v níž nastupoval v sezóně 2019/20.

Po podání přihlášek rozhodne výkonný výbor ČSLH o herním systému soutěží pro sezónu 2020/21 včetně postupu a sestupu tak, aby byly v nejbližším následujícím ročníku dosaženy počty účastníků, stanovené jeho rozhodnutím z 19. 12. 2019. Na základě tohoto rozhodnutí bude v sezóně 2021/22 nastupovat v I. lize ČR 16, ve II. lize ČR 28 a v nejvyšší juniorské soutěži 16 účastníků. Od sezóny 2022/23, před kterou dojde v souladu s rozhodnutím výkonného výboru ČSLH z 19. 12. 2019 sportovní cestou k redukci počtu účastníků na cílové stavy, budou přímé postupy a sestupy mezi jednotlivými soutěžemi sjednoceny.

Z extraligy juniorů získal právo účasti v nejvyšší juniorské soutěži klub HC AZ Havířov 2010 a do ligy juniorů sestupuje klub SKLH Žďár nad Sázavou. Aktuální obsazení tedy činí rovných dvacet účastníků: Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, EC Red Bull Salzburg, HC Dukla Jihlava, HC Dynamo Pardubice, HC Energie Karlovy Vary, HC Kometa Brno, HC Litvínov, HC Motor České Budějovice, HC Olomouc, HC Slavia Praha, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, HC Oceláři Třinec, HC Vítkovice Ridera, Mountfield HK, Piráti Chomutov, PSG Berani Zlín, Rytíři Kladno ● HC AZ Havířov 2010.

Letošní juniorská soutěž elitních celků postrádala dlouhodobý formát soutěže. Nejprve se odehrál dlouhodobý turnaj O Pohár DHL, ve kterém se všech devatenáct celků popasovalo každý s každým doma - venku a indiáni obsadili skvělé třetí místo. Následovala jiná samostatná soutěž - DHL Superpohár. Ta všechny účastníky rozlosovala do čtyř skupin a pouze dva nejlepší postoupili do čtvrtfinále play-off. Modrobílí opět nezaváhali a postoupili spolu se Salzburgem, za zády nechali Mladou Boleslav, Motor a Chomutov. Vyřazovací boje ovšem již neodstartovaly, duely s Pardubicemi zůstaly navždy neodehrány.   


Související články

Ani tento týden to dorostu nevyjde, PZ Kladno je v karanténě

Dorost odkládá duel

Akce U16 a U17 zrušeny, stejně tak u žen U16 a U18

Akce U16 a U17 zrušeny

Junioři mění víkendový jízdní řád, uvidíme dvojité derby!

Juniorská liga akademií

Opět to nevyjde! Dorost odkládá první zápas extraligy

Odklad utkání

Aktuálně na webu

Výzva a upozornění pro návštěvníky

Výzva a upozornění pro návštěvníky mládežnických zápasů

Dorost odkládá duel

Ani tento týden to dorostu nevyjde, PZ Kladno je v karanténě

Výtěžek aukce

V aukci dresů HC Škoda Plzeň z uplynulé sezóny bylo vybráno přes 137 tisíc korun

×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC Škoda Plzeň
HC Meteor Třemošná
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Slavia Praha