Neproměňujeme šance, říká nový kapitán Radek Matějovský

P l z e ň - Již s novými posilami a novým kapitánem nastoupil HC LASSELSBERGER Plzeň proti Slavii Praha. „Sešívaní“ se právě zvedli z největší krize, jakou v extralize pamatují. Zato Plzeň prohrála již čtvrtý zápas v řadě a střelecky se velmi trápí. “Strašně moc se nadřeme, neproměňujeme šance, které si vytvoříme,“ řekl po utkání zklamaně nový plzeňský kapitán Radek Matějovský. V plzeňském dresu se uvedli Petr Vampola z Liberce a Martin Čakajík, jenž přicestoval ze Znojma výměnou za Aleše Padělka.

Slavia Praha se pravděpodobně už vzpamatovala z katastrofálního vstupu do letošního ročníku extraligy a do Plzně přijela v roli lehkého favorita. “Z naší strany to byla dobrá partie. Jako klíčový okamžik bych označil situaci, když jsme hráli přesilovou hru pět na tři,“ uvedl trenér Slavie Jiří Kalous. Dlouhá dvojnásobná přesilovka hostů přišla v polovině utkání. Slavisté si neváhali vzít oddechový čas a to se jim vyplatilo. Tomáš Vlasák přidal třetí gól, na který už Plzeň nedokázala v dalším průběhu hry odpovědět. “Proti takovému silnému soupeři se nám nepodařilo utkání zvrátit,“ řekl František Černý.

Plzeňský kouč označil jako další důležitý moment inkasovanou druhou branku ihned poté, co se Plzni podařilo vyrovnat na 1:1. S posilami Čakajíkem a Vampolou byl vcelku spokojen. “Těžko můžu hodnotit jejich výkon, když s námi nepotrénovali. Musí se dostat do systému. Dnes však ukázali, že by mohli být přínosem pro naši hru do příštích zápasů," slibuje si Černý. Plzeňští útočníci se velmi trápí. Z posledních čtyř utkání se až dnes podařilo plzeňskému forvardovi vstřelit gól. Ovšem jen jeden. “Potřebujeme dát ušmudlaného góla, abychom se dostali do hry a začali si věřit,“ zná Černý recept proti střelecké nemohoucnosti. Na plzeňskou marodku ráno před zápasem přibyl další hráč. Jakoby toho nebylo málo, tak se kuriozně zranil i Jiří Dobrovolný. “Ráno si upravoval hokejku a prořízl si šlachu na prstu. Jeho rekonvalescence bude trvat přibližně šest týdnů. Do příštích zápasů tedy půjdeme ve stejné sestavě jako dnes,“ počítá Černý.

Dres s kapitánským „C“ si po zvolení dnes oblékl Radek Matějovský. Tíhu zodpovědnosti si však příliš nepřipouští. “Moje funkce v týmu je stále stejná. Snažím se kluky hodně hecovat, akorát si před zápasem podám ruku s rozhodčíma. Nic víc nedělám," řekl nový kapitán. Neúspěchy ho však mrzí. “Zápas od zápasu je to horší a horší. Šance sice máme, ale neproměníme je. Když se do nějaké dostaneme, tak tam někdo na poslední chvíli vloží hokejku, nebo uskočí puk,“ lituje Matějovský.

Petr Vampola zažil v loňské sezóně velký úspěch. S týmem Bílých Tygrů vyhrál základní část extraligy a stal se jedním z nejproduktivnějších hráčů Liberce. Letos se mu však vůbec nedařilo. “Na výměnu jsem se již připravoval. Věděl jsem, že mám nějaké nabídky, a vyšlo to na Plzeň. Jsem moc rád, že jsem tady a budu se snažit, aby to tu bylo lepší. Manšaft je dobrý. Zlomíme to, jako to zlomila Slavia. Je tu sice krize, ale na ledě odvádíme maximum, i když ze shora to asi vidět není,“ tvrdí Vampola. Ze situace v Liberci nebyl zrovna nadšený. “Hrál jsem ve čtvrté lajně a později jsem už dokonce nehrál vůbec, proto jsem přivítal trade," je rád Vampola.

Ze Znojma se do Plzně narychlo přesouval Martin Čakajík. “Včera večer jsem se sbalil a dnes ráno v šest hodin jsem odjel do Plzně. Kluby se dohodly a já to musím respektovat. Ale jsem rád, že jsem tady, a budu se snažit,“ pravil po zápase nový plzeňský obránce. Krizi Plzně asi zřejmě moc nechápe. „Je tady dost šikovných hráčů, musíme si více dovolit. Můj první dojem je dobrý, akorát je škoda, že jsme prohráli,“ litoval po utkání.


Fotogalerie

Související články

PLZ-SLA 1:3 - Zlý sen pokračuje...

Report

NOTES#14: Zvítězí už domácí?

Notes k zápasu

Aktuálně na webu

Ladislav Čihák

Kluci si možnosti být na ledě ohromně váží, říká trenér Ladislav Čihák

Tréninky A týmu

Indiáni trénují také na otevřeném kluzišti v Dobříši

Matěj Stříteský #11

Jede se zde všechno nadoraz a to mi vyhovuje, říká Matěj Stříteský