Preview 6. kolo

Nový den, nový zápas, stejný soupeř! Plzeň opět hostí lídra z Třince!

Plzeň - Včera oba celky předvedly obrovskou přetahovanou, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, však také šedesát minut hry vítěze neurčilo. Dnes je na pořadu dne odveta.

HC ŠKODA PLZEŇ
HC OCELÁŘI TŘINEC

LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
4. ledna 2021
6. kolo Tipsport extraligy

Osm zápasů, osm výher domácích. To platilo i letos, když v úvodním měření sil Oceláři na svém ledě uspěli 3:1. Jenže včera se zavedené pravidlo zpřetrhalo. Indiáni sice vedli v průběhu utkání 3:1, avšak nakonec padli 3:4 v prodloužení. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Třince

Oceláři letos soutěži doslova kralují. Až v desátém utkání jim porážku přichystaly Pardubice, ovšem až v prodloužení, bez bodu zůstali červenobílí až ve svém dvacátém utkání. Jenže poté se dobře fungující stroj zadrhl a přišly hned čtyři nezdary. Následovala ale výhra v prodloužení ve Zlíně a stejně tak včera v Plzni.

Mužstvo bodově nejvíce táhne Martin Růžička, který již stihl jedenáct branek a osmadvacet asistencí. V obou případech přitom proti Škodě vyšel bodově naprázdno, dohromady zapsal pouze dva hity, čtyři střely, jednu zblokoval soupeři a v +/- zapsal -1. Včera navíc mohl v závěru základní hrací doby vše rozseknout, když se řítil sám na Dominika Frodla z pravé strany, ten jeho pokus ke vzdálenější tyči vytěsnil. O pět bodů zpět je Matěj Stránský (21+13), jenž naopak na modrobílé umí. Včera se dvakrát zapsal do listiny střelců, druhá radost byla navíc vítězná.

Mezi třemi tyčemi odchytal nejvíce minut Jakub Štěpánek s úspěšností zákroků 90,63 procent, včera ale po první části střídal, když ze sedmi střel dvakrát kapituloval. První utkání proti Západočechům přitom zvládl, ze čtyřiadvaceti střel kapituloval pouze jednou. Předešlé kolo tak dochytal novic v dresu Slezanů Ondřej Kacetl, který inkasoval již jen jednou z dvanácti pokusů, celkově vytáhl úspěšnost zákroků vysoko nad dvaadevadesát procent.

Třinečtí v průměru v utkání nasázejí 3,85 gólu, nikdo si v Tipsport extralize nevede lépe. Méně (2,42) inkasují Sparta, Mountfield a Mladá Boleslav. Početní výhody jsou druhé nejproduktivnější, hra v oslabení třetí. Proti Plzni Třinec využil jedinou početní výhodu z celkem devíti v letošní sezóně, Škoda žádnou z pouhých tří. Přidala ale včera trefu v oslabení, ta byla celkově sedmá a nikdo si v Tipsport extralize v tomto ukazateli nevede lépe.

Výsledek včerejšího zápasu

HC Škoda Plzeň 3
HC Oceláři Třinec 4pp
(2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Suchý (Straka, Lang), 19. Suchý (Gulaš, Stříteský), 28. Kodýtek (Gulaš, Budík) – 7. M. Kovařčík (O. Kovařčík, M. Doudera), 33. M. Kovařčík (Marcinko), 39. M. Stránský (Hrňa), 64. M. Stránský (M. Doudera).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Lang, Stříteský, L. Kaňák, Vráblík, Houdek – Rob, Kodýtek, Gulaš (C) – Straka (A), Suchý, Eberle – Kantner, Stach, Pour – Slanina, Malát.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek (21. Kacetl) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – Hrehorčák, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – M. Stránský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Martynek, Marcinko, Šedivý – Dravecký (A), Peterek, Hrňa – Kurovský.

Nejtrestanější hráč Jaroslav Kracík - 44 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont