Nyní máme poslední šanci porvat se o čtyřku, burcuje Ladislav Čihák

Plzeň - Indiáni mají před sebou předposlední hrací týden základní části letošní Tipsport extraligy. V něm se hned dvakrát popasují s Bílými Tygry z Liberce.

Letos si zatím vedou lépe, poměr bodů získaných ve vzájemných duelech je pro Západočechy příznivější 4:2. Nejprve totiž pod Ještědem zvítězili 6:3, poté doma padli v prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. „S Libercem je potřeba dobře zakládat útok pod tlakem a chytře nakládat s pukem v obranném pásmu. Je to velmi dobrý tým, který hraje výborně s kotoučem, nemůžeme je nechat hrát. Jednoznačně je pak potřeba nefaulovat, nemůžeme mít tolik vyloučených hráčů za zápas,“ říká před dohrávkou desátého kola trenér indiánů Ladislav Čihák.

Naráží tím i na fakt, že v minulém kole v souboji s Brnem hned dva jeho svěřenci museli předčasně do sprch. Petr Straka i Sebastián Malát navíc díky tomu po zásahu disciplinární komise nemohou nyní proti Severočechům hrát. „Nastoupí Luboš Rob a vypadá to, že by se mohl vrátit Jan Eberle, který s námi odtrénoval již dnešek. Takže ti by je mohli nahradit,“ prozrazuje.

Lodivod modrobílých si dnes po tréninku vzal hráče na delší poradu, co bylo její náplní? „Já se ještě vrátil k zápasu s Kometou, kdy nás jasně zabily naše nesmyslné fauly. Tam vidím příčinu neúspěchu a samozřejmě mi tam neustále chybí prosazení útočníků jeden na jednoho v útočném pásmu. Ještě více chtít hrát a hlavně jsem viděl, že jsme měli problém ve dvou věcech – blokování střel a chybějící clonící hráč před brankou. Jejich gólman vše viděl. Znovu jsem to tedy hráčům zopakoval a připomněl. Pokud tohle nezlepšíme, naše akce nebudou úspěšné,“ vypráví. 

Ale najít se daly i věci pozitivní: „Například oslabení, dobrá hra s pukem a založení útoku pod tlakem, přechodová fáze… To nebylo špatné. U toho musíme zůstat a k tomu zlepšit ty věci, které nám nešly. Samozřejmě teď už je to poslední šance na to urvat čtyřku. S Boleslaví jsme to nezvládli, teď máme druhou šanci. Ta už je definitivní a poslední. My uděláme maximum pro to, abychom uspěli, zastavili prohry a vyhráli.“   

„Všichni víme, že to teď není optimální, poslední zápasy nám nevyšly. Ve všech kromě posledního jsme vedli, prohráli jsme si je sami. To člověku nepřidá. Kdybychom párkrát padli 0:6, tak si můžeme říct, že na to asi nemáme, ale když vidíme, jak duely zbytečně ztrácíme, tak je to ubíjející,“ navazuje na Ladislava Čiháka mladý forvard Matyáš Kantner.

I on si je vědom, že možná již teď se definitivně láme chleba. Vždyť Liberec je v tabulce na dostřel Plzni a nyní se společně dvakrát utkají. „Pokud chceme do té čtyřky, tak je potřeba bezpodmínečně oba duely vyhrát. K tomu to směřujeme, chceme se na ně zpátky dotáhnout a myslím si, že zrovna tyhle dvě kola rozhodnou, jestli budeme hrát předkolo nebo čtvrtfinále,“ říká jasně.

  
Fota: Aleš Bedlík 


Fotogalerie

Související články

Dohrávka desátého kola ve znamení lovu Bílých Tygrů!

Preview

PLZ - LIB 4:3sn - Parádní přestřelka ve znamení dvou cenných bodů!

Report

Nic není ztracené, do zbývajících zápasů půjdeme naplno, hlásí Peter Čerešňák

Ohlasy

Aktuálně na webu

Ohlasy 50. kolo

Jsem rád, že na začátek mého návratu přišel takový zápas, říká Tomáš Mertl

PLZ - ZLN 7:0

PLZ - ZLN 7:0 - Jasná výhra ve znamení návratu Tomáše Mertla!

Rozhovor před PLZ – ZLN

​Už jsme v play off, Zlín musíme bezpodmínečně porazit, říká David Jiříček