Preview 16.kolo

Odveta! Plzeň míří opět na Spartu!

Plzeň – Indiány čeká po reprezentační pauze dohrávka šestnáctého kola, shodou okolností se tak představí znovu v našem hlavním městě.

HC SPARTA PRAHA
HC ŠKODA PLZEŇ

O2 arena, Praha
11. února 2019
16.kolo Tipsport extraligy

Indiánům se v předloňské sezóně před vlastním publikem nepovedl úvodní duel, krizí zmítaný tým podlehl 0:5. Odveta již byla mnohem vyrovnanější, přesto se znovu radovala Sparta – 2:1. Do třetice se body dělily, když modrobílí stáhli dvoubrankové manko, následně však padli v samotném závěru prodloužení. V našem hlavním městě v posledním kole základní části následně urvali dva body v nájezdech. V loňské sezóně byl první duel velmi vyrovnaný, přesto po výsledku 4:3 slavili zisk všech bodů Západočeši. Odveta v Praze také patřila indiánům, ti zvítězili 2:0 a pomyslný hattrick dokonali při skóre 3:1. S povedenou sezónou se pak rozloučili vítězstvím 4:2 v Praze. Plzeň tak brala všech dvanáct bodů! První duel sezóny 2018/19 byl ve znamení pražského vzdoru, když Sparta na západě Čech urvala dva body v prodloužení. Po Štědrém večeru se již indiáni nedali a ochránili své prérie při skóre 5:2. V roce 2019 začali lépe modrobílí, kteří Prahu dobyli v nájezdech, ztratili ovšem třígólové vedení. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Pod pokličkou Sparty

Pražané vloni postoupili pouze do předkola play-off, když jen taktak ukořistili poslední postupovou příčku, tedy desátou. Na první Plzeň ztratili šestatřicet bodů. Navíc si sezónu prodloužili jen o tři duely, bez čestného úspěchu totiž nestačili na Tygry.

I aktuální umístění se pohybuje v podobných vodách, je deváté. Náskok na jedenáctý Zlín činí sedm bodů, ztráta na šestou Kometu má hodnotu pět. Oproti ostatním mají ovšem Pražané duel k dobru.

Spartu táhne nejproduktivnější hráč Lukáš Pech, který vsítil dvanáct branek a přidal šestnáct asistencí. Tento počin stačí v rámci celé soutěže na sedmnáctou příčku. V zádech má spoluhráče Miroslava Formana (7+17). Šestadvacet bodů také nasbíral Petr Vrána, který již ale válčí v dresu Třince. V brankovišti vládne co do odchytaných minut explzeňský Matěj Machovský, jenž procentuální úspěšnost zákroků vytáhl přes dvaadevadesát procent, nová akvizice ze Zlína Jakub Sedláček ovšem hodnotu vyšrouboval na 93,81 ve čtyřech utkáních.

Přesilovky Sparty platí v extralize za šesté nejproduktivnější s procentuální úspěšností využití přes sedmnáct procent. Hra v oslabení je osmá (82,02%), více trestných minut posbíraly jen tři celky – 557 minut. Jen dvě mužstva naopak rozdala méně hitů. Průměrná domácí návštěva přes 9000 fanoušků na utkání je v extralize nejvyšší.

Výsledek posledního zápasu

HC Sparta Praha 4
HC Škoda Plzeň 5sn
(1:1, 2:3, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Piskáček (Smejkal), 35. Rousek (Košťálek, Blain), 37. Rousek (Blain, Klíma), 46. Kalina (Bukarts) – 12. Kodýtek (Eberle, Straka), 22. Kracík (Gulaš, Vráblík), 29. Pour (Gulaš, Vráblík), 32. Kantner, rozhodující sam. nájezd Čerešňák.
HC Sparta Praha: Sedláček – Piskáček, Delisle, Kalina, Blain, Dvořák, Košťálek, de la Rose – Buchtele, Klimek, Kudrna – Forman, Pech, Bukarts – Klíma, Smejkal, Rousek – Beran, Černoch, Kumstát.

Nejtrestanější hráč Conor Allen - 88 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont