Ondřej Kratěna #22: Převládá zklamání, tenhle tým měl na víc

Mistrovský pohár zvedl nad hlavu celkem devětkrát, podařilo se mu to i v sezóně 2012/2013 s Plzní, ve své sedmé sezóně v modrobílém dresu se však musí Ondřej Kratěna spokojit s bronzem. Přesně za dva týdny oslaví 41. narozeniny, přesto však tento zkušený útočník stále uvažuje, že bude Škodovce pomáhat i v další sezóně. To však zatím Kratěna neřeší, po zápase z něj čišelo obrovské zklamání: „Letošní sezónu zatím nemůžu docenit.“

Na ledě to bylo vidět v každém zápase. Zatímco Kometa střílela v přesilovkách důležité branky, Plzeň se v početních výhodách trápila, prosadila se jen dvakrát a dvakrát dokonce gól obdržela: „Sérii rozhodly zejména přesilové hry. Nedávali jsme v nich branky, naopak inkasovali. To padá na nás hráče, kteří jsme početní výhody hráli,“ říká Kratěna, který si myslí, že to nebyla jen střelecká smůla: „Chybělo tam úplně všechno, nedostávali jsme se ani do šancí. Tak to bohužel někdy je. V základní části to padalo, v semifinále nikoli, ať jsme dřeli, jak jsme dřeli. ,“ lamentuje.

Plzeňská dvaadvacítka rovněž viděla veliký rozdíl v protiútocích. Brno proklouzávalo do šancí jednoduše, naopak Škoda se na šance nadřela: „Měli jsme problém s přechodem do útočného pásma a když už jsme se tam dostali, neudrželi jsme ho dlouho a neprosadili jsme se,“ hodnotí Kratěna.

Zkušený útočník vypadal po skončené sezóně opravdu velmi zklamaně a bronz, který se mu houpal na krku, byl opravdu jen cenou útěchy: „V tenhle moment to ještě asi nemůžu docenit. Vypadli jsme a nepůjdeme do finále, to jsou moje aktuální pocity a nemůžu zatím říct, že se na tuhle sezónu bude vzpomínat dobře,“ smutní centr druhé plzeňské formace.

Po základní části byla Plzeň pasována do role jednoho z hlavních favoritů. V semifinále však narazila na skvělou Kometou a v sérii nazývané předčasným finále prohrála 1:4 na zápasy, což je pro Kratěnu zklamání: „Tenhle tým měl na víc. V základní části jsme předváděli výtečné výkony a měl jsem pocit, že jsme se ve čtvrtfinále zlepšovali, stejně tak i v této sérii. Věřil jsem, že do finále půjdeme, proto je to zklamání teď tak veliké,“ říká čtyřicetiletý útočník.

Že sérii rozhodl třetí zápas, ve kterém gól na 3:2 vstřelil Martin Erat až v poslední minutě, to si Ondřej Kratěna nemyslí: „Zlomový zápas byl každý, o tom se takhle bavit nedá. Brno nás čtyřikrát porazilo, gratulace, tak to je,“ stručně zhodnotil realitu rodák z Čeladné z Moravskoslezského kraje.

V sezóně nasbíral za 51 zápasů celkem 33 bodů a stále byl platným členem indiánské rodiny. Avšak věk člověk nezastaví, tomuto hokejistovi bude brzy jednačtyřicet, přesto však stále neřekl další sezóně ne: „Musím si rozebrat celou uplynulou sezónu a podívat se, jestli jsem přínos pro tým, jestli mám na to pokračovat, nebo je čas končit. Pár dní na to potřebuju,“ ohlásil Kratěna za závěr.


Fotogalerie

Související články

Semifinálová série se vrací na západ Čech!

Preview

SF5: PLZ - KOM 2:6 - Krásná sezona končí v semifinále, Škoda získala bronzové medaile

Report

Chyběl hlad po gólech, to byl největší rozdíl, myslí si Milan Gulaš

Ohlasy

Aktuálně na webu

Z9: KVA - PLZ 2:12

Deváťáci na úvod přípravy čepovali plzeňskou dvanáctku v derby!

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach

SPA - PLZ 3:4pp

SPA - PLZ 3:4pp - Parádní obrat na úvod sezóny!