Ondřej Kratěna odehrál 1100 zápasů v extralize!

Plzeň - Čtyřicetiletý velezkušený forvard odehrál v rámci sedmatřicátého kola v Brně svůj extraligový zápas číslo 1100.

Před utkáním s Libercem k úctyhodné metě pogratuloval Ondřeji Kratěnovi za klub HC Škoda Plzeň sportovní manažer Tomáš Vlasák a předal mu symbolický dres s číslem 1100 a dárkový koš. Od fanoušků pak zkušený útočník dostal k této příležitosti kytici s čokoládovými krtky a láhev sektu. Sám hráč si poté poblahopřál i úvodní trefou utkání.

Kratěna se narodil v Čeladné a postupně hrál za Olomouc, Vsetín, Spartu Prahu, finský Kärpät Oulu a od sezóny 2011/2012 hájí barvy Plzně. Ve své bohaté sbírce má bronz z mistrovství světa v roce 1997, tři extraligové tituly se Vsetínem, čtyři se Spartou, jeden ve Finsku a ten poslední s Plzní. V dresu indiánů vybojoval i dva bronzy. Za 1101 zápasů v extralize nasbíral šikovný útočník 748 bodů (330+418). Branek vítězných bylo 59.