Preview 38. kolo

Opět mimo své prérie! Válečná stezka míří do Brna!

Plzeň - Indiáni se po dvojutkání s Libercem představí na ledě Komety, se kterou mají letos vyrovnanou bilanci - vždy o dvě branky zvítězil domácí celek.

HC KOMETA BRNO
HC ŠKODA PLZEŇ

DRFG arena, Brno
19. ledna 2020
38. kolo Tipsport extraligy

Úvodní duel předloňské sezóny přinesl devítigólovou přestřelku, po které se v prodloužení radovali v Home Monitoring Aréně hosté. Výsledkem 5:4 skončil i druhý zápas, to ale již uspěli Západočeši. V Brně vše musely rozetnou až samostatné nájezdy, ty lépe zvládli domácí, ve druhém indiáni, kteří tím i vybojovali Prezidentský pohár. Semifinálovou sérii načali lépe Jihomoravané, kteří na západě Čech zvítězili 3:2 a 4:1. Před svými fanoušky získali mečbol gólem v poslední minutě utkání na 3:2, ten Západočeši odvrátili opět těsně - 2:1, avšak poslední duel pozdější mistr ukořistil 6:2. První zápas sezóny 2018/19 byl opět velkou přetahovanou, kterou nakonec pro sebe domácí Kometa ukořistila brankou v předposlední minutě na 3:2 a zvítězila i na západě Čech 4:2. Hattrick dokonala před svými fanoušky opět 3:2, ale poslední slovo si, ve výročním střetnutí vzniku klubu, pro sebe poměrem 5:2 uloupili Západočeši. Extraligový ročník 2019/2020 odstartovala Kometa v poměru 3:1, Škoda kontrovala 4:2. Jakou zápletku bude mít utkání nyní?

Pod pokličkou Komety

Brno vloni útočilo na mistrovský hattrick. Skončilo po základní části podobně jako v letech předcházejících na páté příčce a opět to chtělo naplno rozjet v play-off. To se také povedlo, Mountfield, přestože začínal doma, si ani neškrtl a padl 0:4 na zápasy. Jenže v semifinále čekal Liberec a to již bylo jiné kafe. Velké bitvy nakonec znamenaly postup Tygrů 4:2.

A i letos je pozice obdobná. Kometa drží postupovou šestku s pětibodovým náskokem na Karlovy Vary, za což může především dobrý vstup do soutěže. Z úvodních patnácti duelů totiž mužstvo jen třikrát nebodovalo. Aktuálně ovšem převažují nezdary, ze stejnou porci kol slavili Jihomoravané pouze šestkrát.

Mužstvo bodově táhne nejvíce Petr Holík, který již nasázel jedenáct branek a přidal šestadvacet asistencí. V zádech má parťáky Martina Zaťviče (20+16) a Tomáše Plekance (9+17). Mezi třemi tyčemi je jasnou jedničkou Karel Vejmelka, který procentuální úspěšnost zákroků vytáhl nad jednadevadesát, podobně jako Marek Čiliak, který naskočil do tři duelů. Do čtyř pak Lukáš Klimeš, ovšem ten zůstal pod hodnotou 78.

Početní výhody Jihomoravanů jsou po Třinci a Plzni třetí nejlepší v celé extralize, hra v oslabení ale až třináctá před Pardubicemi. Suma posbíraných trestných minut je dvanáctá, rozdaných hitů osmá a zblokovaných střel sedmá. Průměrná domácí návštěva přes 7000 fanoušků je po Spartě a Pardubicích třetí nejvyšší.

Výsledky posledních zápasů

Rytíři Kladno 5
HC Kometa Brno 1
(0:0, 0:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 48. Stach, 49. J. Strnad (Stach, T. Kaut), 58. O'Donnell, 59. Melka (O'Donnell, Austin), 60. J. Strnad (Nash) – 53. Plekanec (Kucsera, Zaťovič).
HC Kometa Brno: Vejmelka – O. Němec (A), Bartejs, Baranka, Pyrochta, Svozil, Gulaši, Malec – Kucsera, Plekanec (A), Zaťovič (C) – M. Erat, Hruška, Orsava – Dočekal, Rákos, Kusko – L. Horký, Střondala, Plášek ml..

Bílí Tygři Liberec 7
HC Škoda Plzeň 1
(2:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Šmíd, Knot), 12. J. Vlach (Ordoš), 26. Birner (Bulíř, Hudáček), 32. T. Hanousek (Birner), 32. L. Hudáček (Marosz, Kotvan), 39. L. Hudáček (Ordoš, Birner), 56. M. Zachar (Derner) – 60. Rob (Kracík).
HC Škoda Plzeň: Kolář (21. - 40. Frodl) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Straka, V. Němec, Rob – Kodýtek, Kolda.