Pavel Hynek: Utkání mělo být rozhodnuté po dvou třetinách

Plzeň - Plzeňská tvrz byla opět dobyta. Zápas se vyvíjel z větší části příznivěji pro domácí. Potom ale přišly tři chybky a všechno je nakonec jinak. Plzeň prohrává se Znojmem 3:4 po samostatných nájezdech. Na jedné straně panuje spokojenost, na druhé trpké zklamání. Jak tento zápas vidí velitelé obou barikád?

Václav Baďouček

Myslím si, že diváci viděli kvalitní utkání, kde bylo k vidění mnoho gólových příležitostí. My jsme měli dobré nástupy do všech třetin, bohužel jenom ve druhé a ve třetí dvacetiminutovce jsme dokázali skórovat. Musím kvitovat, že mužstvo i přesto, že v zápase třikrát prohrávalo, našlo v sobě sílu a s takto těžkým soupeřem na jeho domácím hřišti nakonec dokázalo vybojovat dva body. Myslím si, že to jsou body, které nám hodně pomůžou, zvednou morálku mužstva a dají nám síly do dalších zápasů.

Rozhodli jste se již dříve, že Bičánek pojede i čtvrtý nájezd?
My jsme Radima měli naplánovaného nejdříve do první série, pak se to trošičku změnilo. Před nájezdem Jirky Dopity jsme prohrávali, ale už jsem říkal, že pojede on, aby to rozhodl, protože on to umí.

Pavel Hynek

Pro nás je výsledek zklamáním, protože za první a druhou třetinu jsme si vytvořili hodně gólových šancí, které jsme měli zrealizovat. Utkání mělo být po dvou třetinách rozhodnuté a ne se tam přetahovat až do konce. Věřili jsme, že to dneska uděláme za tři body. Výsledný jeden bod je pro nás málo.

Proč dostal přednost Martin Altrichter?
Martin teď chytal tři utkání v řadě. Chytal minulé utkání a chytal i dneska. Předchozí výkony byly kvalitní, doma s Libercem 6:1 a na Kladně dva góly udržel. Proto jsme se tak rozhodli.

Situace před druhým gólem čítala dvě chyby dvou posledních hráčů…
Mně mrzí už ten druhý gól, který jsme dostali, ne pouze třetí. Útočník projel do pásma a dostal se na levé křídlo, na levou stranu. Přes beka nám prošel a šel sám na bránu, to člověk ani nevěří, že se to vůbec může stát. U toho třetího gólu jiná situace, ale stejné chyby jak přes kopírák. Je to špatné když takto lacinými góly přijdeme o vedení.

Která chyba byla z vašeho pohledu větší?
Máte tam chyby, které nejsou potrestané gólem na obou stranách. Tady rozebíráme chyby, po kterých gól padl, je jedno, která byla větší nebo menší chyba, prostě po nich padl gól.