Plzeň bude usilovat o první výhru zvenku

Zatím jediný bod za prohru v samostatných nájezdech v Ústí nad Labem získal Lasselsberger Plzeň ze hřiště soupeře. V dalších dvou případech Plzeň podlehla v Českých Budějovicích a v Karlových Varech a neodvezla si ani jeden bod. Po třech zápasech u soupeřů má nelichotivé skóre 4:11. Nyní putuje k nejvzdálenějšímu možnému soupeři, aby vydolovala cenné body. Na ledě třineckých Ocelářů se utká v pátek od 17:00.

Plzeň a Třinec specialisty na nájezdy

Pro páteční utkání je nevyšší pravděpodobnost, že výsledek po šedesáti odehraných minutách základní hrací doby skončí nerozhodně. Plzeň i Třinec totiž mají na svém kontě nejvíce remíz po šedesáti minutách hry ze všech extraligových týmů. Lasselsberger dosud musel prodlužovat utkání pětkrát a Třinec čtyřikrát. A pokud bychom se i dále měli spolehnout na míru pravděpodobnosti, tak by bylo zřejmé, že druhý bod získá Plzeň v samostatných nájezdech, jelikož zatímco Plzeň pouze jednou odešla poražena, Třinec naopak jedinkrát získal další bod za výhru v samostatných nájezdech.

Sekeráš se po letech strávených v zahraničí vrátil do Třince

Slovenský hokejista Ľubomír Sekeráš přišel v polovině devadesátých let do třineckého klubu jako mladý a perspektivní hráč. Za pět let se z něho stala ikona třineckého klubu a šel zkoušet štěstí za moře. V NHL prožil tři úspěšné sezóny. Pak ještě hrál v elitních týmech ruské, švédské a německé ligy, na skok si odskočil do mateřského Trenčína a letos se po sedmi letech vrátil do Třince, kde prožil nejúspěšnější roky ve své hokejové kariéře.

Plzeň měla tříbodové vítězství nadosah

Dvacet vteřin dělilo Plzeňské od první tříbodové výhry v letošní sezóně. Ačkoliv vedla ještě dvacet vteřin před koncem utkání, nakonec se opět muselo prodlužovat. Vyrovnávací branku vstřelil Vojtěch Kubinčák. Shodou okolností ten samý hráč vstřelil v loňské sezóně proti Plzni vyrovnávací branku na 3:3 deset vteřin před koncem základní hrací doby. Proti Litvínovu se vůbec Plzni nedaří závěry utkání. Ještě o sezónu dříve vstřelil litvínovský Benda vítěznou branku 46 sekund před koncem zápasu a Plzeň odjížděla z Litvínova s prázdnou.

Výsledky z posledního kola

HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Šimíček (Klimek), 43. Šimíček (Kuboš) - 5. Tomík (Sekeráš), 5. D. Květoň (Peterek), rozhodující nájezd Zálešák.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Sekeráš, Švarný, Pácal, Malec, Kroupa, Andersons - Tomas, Polanský, Zálešák - Tomík, Štefanka, Steber - D. Květoň, Peterek, Martynek - Vrba, Skořepa, Hampl - Kolusz.

HC Lasselsberger Plzeň – HC Litvínov 6:5 v prodl. (2:2, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Ludvík (Vampola), 12. Šindel (Fabuš), 35. Ludvík (Vampola), 38. Dvořák (Fabuš), 43. Jasečko (Divíšek), 62. Divíšek (Vlasák) - 5. Trávníček (Kubinčák), 18. Jánský (Branda), 38. Reichel (Lukeš), 39. Machulda (Benda), 60. Kubinčák (Skuhrovec).
HC Lasselsberger Plzeň: Málek - Jasečko, Čakajík, Benák, Dresler, Cartelli (52. Nikolov), Dobrovolný - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Šindel, Matějovský - Důras, Vampola, Laš - Dvořák.


Související články

TŘI – PLZ 4:1. - V souboji brankářských dvojek úspěšnější Vojtek

Report

Aktuálně na webu

Tréninky A týmu

Indiáni trénují také na otevřeném kluzišti v Dobříši

Matěj Stříteský #11

Jede se zde všechno nadoraz a to mi vyhovuje, říká Matěj Stříteský

Statistické okénko

Jak si vedli indiáni před nucenou pauzou?