Plzeň čeká dlouhá cesta do Vítkovic! Uspěje proti Rideře letos i potřetí?

Plzeň – Indiáni mají před sebou dalekou cestu do Vítkovic, se kterými zatím v sezóně v obou případech zvítězili.

HC VÍTKOVICE RIDERA
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Ostravar Aréna, Ostrava
15. ledna 2021
35. kolo Tipsport extraligy

Západočeši začali lépe v sezóně 2018/19, když jako první celek ve čtvrtém kole připravili domácí o body. A to hned dva. Ostravané se však v odvetě pomstili stejnou mincí a uspěli následně i doma – ve velké bitvě 2:1. Na závěr Škoda své území ubránila 4:2, když v posledních dvou minutách udeřili Kovář s Gulašem. A stejně začala i ročník 2019/20, zvítězila 4:1. Odveta v Ostravě dokonce byla ještě úspěšnější - 5:0, hattrick si zapsal vyhlášený nahrávač Jaroslav Kracík. Hattrick vítězný zase zaznamenalo celé mužstvo doma, kdy ve velké přestřelce skolilo Rideru 6:4. Poslední slovo si ovšem vzali Ostravané 3:1. Boje v sezóně 2020/21 začali modrobílí ve Vítkovicích ve velkém stylu, devítigólovou přestřelku rozhodl až v prodloužení Gulaš. I druhý zápas přinesl stejný počet branek, ale Škoda tentokrát kralovala 6:3. Jakou zápletku nám oba týmy nachystají nyní?


Pod pokličkou Vítkovic

Ridera vloni o tři body zachránila extraligu před přímým sestupem, ten nakonec zůstal na Kladno. Letos zatím zůstala pozice v průběžné tabulce podobná, výsledkem je boj o poslední postupové místo - tedy dvanácté. Právě v posledním kole přišel domácí nezdar 1:2 s Olomoucí, která o bod Rideru přeskočila.

I proto se vedení rozhodlo na přelomu kalendářního roku k řadě změn. Kádr posílil o Vladimíra Svačinu z Pardubic, Filipa Pyrochtu z Brna, Guntise Galvinše z Třince či Lukáše Douderu z Litvínova. Naopak u týmu skončili Jan Štencel, Peter Trška či Ivan Ivan.

Bodově se v mužstvu nejvíce daří Dominiku Lakatošovi, jenž vsítil čtrnáct branek a šest připravil pro své spoluhráče. V zádech má Rostislava Marosze (7+9) a plzeňského odchovance Jana Schleisse (6+9). Mezi třemi tyčemi o něco více minut odchytal další exindián Miroslav Svoboda s úspěšností zákroků necelých devadesát procent, jeho parťák Jan Dolejš je prakticky u hodnoty 93.

Co do průměrného počtu vstřelených branek na utkání (2,23) si hůře vedou pouze Zlín a Olomouc, v kolonce inkasovaných (2,93) celků pět. Méně úspěšné početní výhody mají pouze Hanáci, hra v oslabení je devátá. Celková suma rozdaných hitů je po Plzni druhá, zblokovaných střel osmá.Výsledky posledních zápasů

HC Vítkovice Ridera 1
HC Olomouc 2
(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Werbik (Dočekal, Fridrich) – 14. V. Tomeček (Ostřížek), 32. Dujsík (Tomajko, Gřeš).
HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Pyrochta, R. Polák (C), Gewiese, Galvinš, Koch, L. Kovář, R. Černý – Svačina, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (A), Dej, Schleiss – Mallet, J. Mikyska, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dočekal.

HC Škoda Plzeň 1
Mountfield HK 4
(0:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Suchý (Straka, Eberle) – 4. Smoleňák (V. Růžička, Orsava), 11. Blain (Kelly Klíma), 26. M. Zachar (Koukal), 37. Blain (Lev, Orsava).
HC Škoda Plzeň: Frodl (41. Pavlát) – L. Kaňák, Vráblík, V. Lang, Stříteský, Budík, Jiříček, Kvasnička – M. Lang, Kodýtek (A), Gulaš (C) – Straka (A), Suchý, Eberle – Rob, Přikryl, Pour – Slanina, Malát.

Statistika nuda je, má však cenné údaje


Související články

VIT - PLZ 4:3 - Plzeň ve Vítkovicích třikrát vedla, přesto se vrací s prázdnou

Report

Nepodali jsme špatný výkon, ale měli jsme spoustu vyloučených hráčů, mrzí Jakuba Poura

Ohlasy

Mají rychlé a nebezpečné útočníky, varuje před utkáním ve Vítkovicích Vojtěch Budík

Rozhovor

Aktuálně na webu

Ohlasy 37. kolo

Těžko se vyhrává, když nedáme gól, říká Filip Suchý

6. kolo EHL

6. kolo EHL: PLZ - LIB 1:4 - Plzeňští gameři proti lídrovi tabulky bojovali, výhru však bral Liberec

ZLN - PLZ 2:0

ZLN - PLZ 2:0 - Plzeňské šípy ve Zlíně nemířily přesně