Plzeň dá sezóně sbohem na Kladně

P l z e ň - Definitivní tečku za nepovedenou sezónou Lasselsbergeru udělá zápas s kladenským Rabatem. Souboj dvou zklamaných celků, které boje o extraligový titul minou, může trochu zavánět fraškou. Oběma týmům o nic nejde a dá se očekávat, že příležitost opět dostanou převážně junioři. "I na Kladně přijdou nějací diváci a my se budeme chtít předvést, ale bude to těžké," přiznává Radek Matějovský.

Utkání Kladno – Plzeň startuje na ledě kladenského zimního stadionu ve čtvrtek v 17:30!

SOUPEŘ :

Kladenští hokejisté se již definitivně rozloučili s postupovou osmičkou. Dres s buldokem na prsou tak v posledních zápasech oblékají především hráči mládežnických týmů. Ve Znojmě se v sestavě Kladna objevilo juniorů dokonce deset! O prakticky žádné motivaci celku nejlépe vypovídá výsledek z posledního kola, ve kterém si Kladenští odvezli debakl 0:9 z ledu zlínského Hamé. V brance dostává šanci mladík Lev, který si na rozdíl od zbytku týmu nevede vůbec špatně. V první třetině zápasu se Zlínem pochytal neuvěřitelných 27 střel. "Lev je naším jediným hráčem, který zaslouží pochvalu," uvedl po utkání kladenský asistent Petr Tatíček.

Letošní vzájemné utkání:

HC Lasselsberger Plzeň - HC Rabat Kladno 2:3 po prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Důras (Výborný, Cartelli), 49. Trnka (Důras) - 13. Hájek (Besser), 54. Hluchý (L. Procházka, Gardoň), 61. Kalla (Ševc, Gardoň). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 5072.

Na závěr úvodní čtvrtiny z porce dvaapadesáti extraligových zápasů přivítali hokejisté plzeňského Lasselsbergeru na svém stadionu kladenský Rabat. V bojovném a vyrovnaném utkání Plzeňští dokázali dvakrát strhnout vedení na svou stranu, hosté ale pokaždé rychle odpověděli. Duel tak dospěl do prodloužení, do kterého domácí vstupovali oslabeni o vyloučeného Dušana Andrašovského. Přesile Středočechů se dokázali bránit přesně půl minuty, pak hosté skórovali.

HC Rabat Kladno - HC Lasselsberger Plzeň 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Ševc (L. Procházka, M. Procházka), 27. Huml (Gardoň) - 34. Důras (Koukal, Málek), 49. Andrašovský (Kracík), 50. Důras (Koukal). Vyloučení: 6:8, navíc Zajíc (KLA) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 2366.

Ještě v polovině utkání Rabatu Kladno s plzeňským Lasselsbergerem vedli domácí 2:0 a zdálo se, že drží opratě zápasu pevně ve svých rukou. V 10. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Ševc, druhou trefu přidal ve 27. minutě Huml. Západočeši však dokázali do konce druhé části vstřelit kontaktní gól, když Důras využil přečíslení dva na jednoho. Vyrovnání přišlo ve 49. minutě, Kracík našel zpoza branky Andrašovského. Plzeň využila momentu překvapení a o minutu později dokonala obrat. Druhou branku si připsal Důras. Šokovaný Rabat se již na odpověď nezmohl, a tak si modrobílí z Kladna odvezli tři body za výhru 3:2.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Rabat Kladno 7:2 (3:0, 4:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Moravec (Kracík, Padělek), 7. Zelenka (Moravec), 12. Pulpán (Matějovský), 23. Šindel (Adamský, Nedoma), 26. Padělek (Kracík, Matějovský), 33. Tvrdoň (Důras, Pulpán), 38. Matějovský (Kracík, Pulpán) - 44. Patera (Zeman), 44. Bílek (Špelda).Vyloučení: 7:6. Využití: 4:0. Diváci: 4557.

Třetí čtvrtinu základní části Tipsport extraligy zakončili hokejisté plzeňského Lasselsbergeru na vlastním ledě proti Rabatu Kladno. Modrobílí po předchozích porážkách potřebovali nutně zabrat, a proto přistoupili k zápasu s maximální koncentrací. Úspěch se dostavil, k domácím se přiklonilo dlouho odpírané štěstí. Po dvou třetinách lovili kladenští brankáři puk ze své sítě celkem sedmkrát a diváci si žádali magickou desítku. Ta se nakonec nekonala, Plzeňští v závěrečné části polevili a dovolili Středočechům zkorigovat nepříznivý stav.