Plzeň mění s Jihlavou! Straka odchází výměnou za Kubalíka

Plzeň – Západočeši se s Duklou dohodli na výměně, která potrvá do konce sezóny. Do Jihlavy se přesune Petr Straka, domů se vrací Tomáš Kubalík.

Petr Straka se vrátil ze zámoří před letošní sezónou a odehrál všech třiačtyřicet zápasů. Na své konto si zapsal osm branek a čtyři připravil pro své spoluhráče. Naskočil i ke dvěma zápasům národního mužstva.

Tomáš Kubalík je starším bratrem Dominika, který v plzeňském dresu řádil ještě i část letošního ročníku, než se přesunul do Švýcarska. Tomáš v Jihlavě odehrál dvaatřicet zápasů s bilancí 5+7. V minulosti naskočil za Columbus ke dvanácti duelům NHL, v KHL zase hájil barvy Lva Praha a Slovanu Bratislava. Letos načal sezónu ve Finsku. Nyní se tak ztrácený syn vrací na západ Čech.

„Trenéři chtěli vyššího energického útočníka, měli jsme více možností, ale nakonec se rýsovala tahle jako nejlepší. Petrovi moc děkujeme za dosavadní práci v Plzni, takové výměny se občas dějí, takový je prostě hokej, přejeme mu, ať se v Jihlavě daří,“ uvádí sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.


Související články

Malík a Mužík nadále nepokračují u A týmu HC Škoda Plzeň

Změny u A týmu

Mladé pušky se představí v první lize

Střídavé starty

Petr Kadlec ukončil svou bohatou hráčskou kariéru

Petr Kadlec

Ryan Hollweg končí v kádru HC Škoda Plzeň

Ryan Hollweg

Aktuálně na webu

Z9: KVA - PLZ 2:12

Deváťáci na úvod přípravy čepovali plzeňskou dvanáctku v derby!

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach

SPA - PLZ 3:4pp

SPA - PLZ 3:4pp - Parádní obrat na úvod sezóny!