Plzeň na Pardubice umí, řekl Jaroslav Kudrna

V sobotní předehrávce přivítali domácí hokejisté HC LASSELSBERGERu Plzeň HC Moeller Pardubice. Plzni se už delší dobu proti Pardubicím daří. Naposledy proti nim prohrála loni 9. března v play off. Dnes to byl již pátý zápas, kdy Plzeň neprohrála. Jaroslav Kudrna odehrál v plzeňském dresu první utkání proti svým bývalým spoluhráčům a dnes si připsal jednu asistenci. “Už od rána jsem byl více motivovaný,“ řekl po skončení utkání. Na první branku přihrával brankář Tomáš Duba.

Plzni se v posledních zápasech proti Pardubicím daří a ne jinak tomu bylo i v sobotní televizní předehrávce. První branku, na kterou přihrál Duba, vstřelili domácí v oslabení. “Do každé třetiny jsme vstoupili špatně, když jsme si hned po jejich úvodu nechali vstřelit branky,“ řekl zklamaně trenér Pardubic Jiří Šejba. “Bylo pak těžké se vzpamatovat. Paradoxně nás nastartoval až stav 2:5 v náš neprospěch, když jsme následně srovnali na 4:5, ale pak jsme už přestali střílet,“ vypočítává Šejba chyby svého týmu. “Plzeň byla o hodně lepší, i při přesilovkách. Hokej je otázka chyb. A čím méně se jich udělá, tím je to pro ten tým lepší,“ řekl Šejba.

Oproti svému protějšku mohl být trenér Plzně Miroslav Přerost spokojen s výkony svých svěřenců. “Mohou nás mrzet jen dvě individuální chyby, kdy dal soupeř gól. Byl to však velmi atraktivní a dramatický zápas,“ zhodnotil Přerost. K výkonu rozhodčích hlavně v závěru utkání se nemohl trenér vyjadřovat. Jen naznačil, že ve druhé třetině hrála Plzeň nějak moc přesilových her a ve třetině třetí najednou poněkud příliš oslabení. “Teď jsou ale pro nás důležité body a dnes jsme je nechali doma,“ řekl hlavní trenér. Teď čeká Plzeň v pondělí další utkání, ovšem bude to bez nervů, jelikož se jedná o exhibici proti výběru hráčů NHL. “Určitě to bude zajímavé utkání, ale po dlouhé době v Plzni uvidíme hokej bez nějakého psychického tlaku,“ naznačil Přerost. Před časem se začaly objevovat informace, že by mohl loňský spasitel Roman Málek do utkání na okamžik naskočit v plzeňském dresu. “Roman je teď zaměstnanec Karových Varů, ale věřím, že to nebude žádná překážka,“ nastínil Přerost.

Martin Straka dnes zářil jako pravá hvězda. Dal prví a poslední branku a ještě si připsal jednu asistenci. “Při první brance jsem dostal super přihrávku od Špačka. Při druhém gólu mi hodně pomohli kluci, když to tam několikrát přihrávali. Takže to byly takové jednoduché góly,“ řekl skromně Straka. “Chtěli jsme vstřelit brzo branku, aby byl klid a to se nám celkem povedlo. Pak jsme chtěli, aby se diváci začali trochu bavit, tak jsme nechali dopustit to drama na konci,“ říká s úsměvem Straka. V úterý se zřejmě rozhodne o osudu letošního ročníku zámořské NHL. Průběh samozřejmě bedlivě sleduje. Ale kdyby se měl rozhodnout, kde by chtěl dohrát sezónu, váhá. “Jestli se rozběhne soutěž, vidím tak padesát na padesát. Moc optimisticky k tomu ovšem nevzhlížím. Tady se mi líbí, jsem tu hodně spokojený. Ale v NHL mi teď bude končit smlouva a já nevím, jak tam ještě bodu moct dlouho hrát a byl bych nerad, kdybych tam skončil takovým způsobem. Tady je to tu super, výborná parta v kabině. ale spíš bych byl radši, kdyby NHL začala, protože bych tam byl možná posledním rokem,“ řekl Straka.

První utkání proti svým bývalých spoluhráčům v plzeňském dresu odehrál Jaroslav Kudrna. Jedna jeho přihrávka našla úspěšného adresáta. “Už od rána jsem stále myslel na to, že budu hrát proti Pardubicím. Pak mi ale David Pospíšil řekl, abych byl úplně v klidu, že to je jen normální zápas. Že Plzeň na Pardubice umí, jsme se přesvědčili už loňskou sezónu. Dnes bych řekl, že Pardubice nedaly do hry celé srdíčko a my ano,“ shrnul Kudrna.

Forma plzeňského zadáka Maria Cartelliho poslední dobou stále vzrůstá. Dnes dal jednu branku a opět předvedl několik úspěšných obranných zákroků. “My jsme byli dnes zpočátku určitě lepší než soupeř. Pak jsme si to ale sami zbytečně zkomplikovali a navíc se začalo hodně vylučovat. Diváci si ale už určitě zasloužili konečně výhru i na domácím ledě,“ řekl na závěr Cartelli.


Fotogalerie

Související články

PLZ - PCE 5:4 - Střelecké probuzení porazilo Východočechy!

Report

Notes #17: Dobude Plzeň vlastní hrad?

Notes k zápasu

Aktuálně na webu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň

Plzeňští gólmani

Přehled a statistiky brankářů, kteří nastoupili za plzeňský tým v české extralize